اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین راه کدام است؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین راه کدام است؟

با سلام به همه متخصصان رشته الکترونیک.
    من کارشناسی نرم افزار رو تموم کردم.تجربه کار در این رشته هم داشتم .بیشتر درس دادم .خیلی وقته که به رشته الکترونیک علاقه دارم. خودم به صورت خودخوان یکم یاد گرفتم.یه ترم هم تو فنی و حرفه ای ای. وی. آر درس دادم.خلاصه کشته و مرده رشته و مباحث الکترونیکم.من میخوام حسابی تو این رشته متخصص بشم و کاملا بروز باشم تا بتونم نوآوریهایی در این زمینه داشته باشم.حالا به نظر شما من واقعاباید چکار کنم.برم دانشگاه یا اینکه خودم بخونم کافیه.من واقعا به استاد و راهنما در فراگیری نیازمندم.از اونجایی که دانشگاههای ایران سطح بسیار پایینی دارن پیش خودم فکر کردم اگه برم یه دانشگاه خارجی شاید بهتر باشه.و از اونجایی که پول زیادی ندارم گفتم اگر برم یه دانشگاه آسیایی مثل هند شاید بهتر باشه.حالا نظر شما چیه؟بهترین تصمیم چی میتونه باشه؟

پاسخ : بهترین راه کدام است؟

سلام خب این به خیلی پارامترها بستگی داره مثلا اینکه به چه گرایشی و حوزه ای از الکترونیک شما علاقه مند هستید.ولی از برایند صحبت های شما میشه گفت که شما احتمالا به سیستم های امبدد علاقه دارید.و نظرمن اینه که اصلا نیازی نیست به دانشگاه رفتن نیست مخصوصا شما که نرم افزار خوندید بسیار سریع می تونید پیشرفت کنید.حالا طبق اون هدف یا پروژه ای که برای خودتون تعیین کردید جلو برید و شروع کنید به یادگیری مباحث موردنیازتون و اگه نیازتون شد مثلا fpga یادبگیرید یا برنامه نویسی برای میکرو های آرم میتونید با هزینه خیلی کمتر از دانشگاه رفتن به کلاس هایی که در بعضی موسسات برگزار میشه برید.
    ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
    شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مریم جلالی
      از اونجایی که دانشگاههای ایران سطح بسیار پایینی دارن پیش خودم فکر کردم اگه برم یه دانشگاه خارجی شاید بهتر باشه.و از اونجایی که پول زیادی ندارم گفتم اگر برم یه دانشگاه آسیایی مثل هند شاید بهتر باشه.حالا نظر شما چیه؟بهترین تصمیم چی میتونه باشه؟
      به نظر من در حالت کلی دانشگاه ها سطح پایین نداره بلکه دانشجویان عزیز سطح بسیار پایینی دارن . و دانشگاه ها هم اون نقش نظارتی خودشون بر تحصیل علم رو نتنها انجام نمیده بکله فظای آموزش رو تو یک جهت غلط و غیر علمی یعنی ایدئولوژیه کردن اسلامی اجباری علوم مهندسی پیش میبره .
      مثال میزنم تو دانشگاه ها اعم از آزاد گرفته تا نبی اکرم و کوثر و .... برا واحد های تخصصی هر رشته مگه غیر از کتاب های مطرح غربی تدریس میشه ؟آ‌ مگه برای درس ریاضیات مهندسی پیشرفته کتابی معتبر تر از اروین کروپیت سیگ تو سطح جهان داریم ما ؟آ‌تو همه دانشگاه های معتبر هم همین کتاب تدریس میشه . تو دانشگاه نبی اکرم هم همین کتاب تدریس میشه .

این رو گفتم که الکی خودت سر خودت کلاه نزاری . اگر درسخون باشی پشت کوه هم که باشی چندتا کتاب گیر میاری و میخونی . دیگه آخر آخرش به یک اینترنت دایال پ هم داشته باشی کافیه .

حالا میخوای بری هندوستان و چین و بدبختی و سختی و تنهایی که همون مباحث یکسان و مشخص رو ( اما با یک شیوه درست ) شما رو هدایت کنن تا بخونینی .؟
      تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

این دانشجو هست که سطح بالایی داره یا سطح پایینی داره و همه چیز به خود شخص دانشجو وابستس من تزهای دکتری ضعیفی حتی از دانشگاه های معروف دیدم
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X