اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد فندک خودرو بجای منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد فندک خودرو بجای منبع تغذیه

سلام
    من مهندس شیمی هستم یعنی اطلاعات اکترونیک ندارم
    حالا یک دستگاه دارم که میخوام به جای فندک خودرو پژو 206 متصل کنم که 12 ولت میخواد ولی نمیدونم چند میلی آمپر نیاز داره. oo:
    یک شارژر موبایل گرفتم ولی 12 به 5 ولت هست. بازش کردم و میخواستم سیم مثبت منفی رو یکسره کنم و بزنم به دستگاه و این سوال پیش اومد که:
    آیا اگه یکسره کنم کار درستیه و جا فندکی چند آمپر داره؟ و اگه بزنم همه آمپر از جا فندکی بیاد تو دستگاه میسوزه؟ باید چکار کنم؟؟؟

پاسخ : سوال در مورد فندک خودرو بجای منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط masoud49
    سلام
    من مهندس شیمی هستم یعنی اطلاعات اکترونیک ندارم
    حالا یک دستگاه دارم که میخوام به جای فندک خودرو پژو 206 متصل کنم که 12 ولت میخواد ولی نمیدونم چند میلی آمپر نیاز داره. oo:
    یک شارژر موبایل گرفتم ولی 12 به 5 ولت هست. بازش کردم و میخواستم سیم مثبت منفی رو یکسره کنم و بزنم به دستگاه و این سوال پیش اومد که:
    آیا اگه یکسره کنم کار درستیه و جا فندکی چند آمپر داره؟ و اگه بزنم همه آمپر از جا فندکی بیاد تو دستگاه میسوزه؟ باید چکار کنم؟؟؟
    من متوجه نشدم چرا سیم های مثبت و منفی رو می خواید به هم وصل کنید؟!!
    و همچنین، اینکه دستگاهی که دارید (و نگفتید چی چی هست) چقدر جریان لازم داره کلاً یعنی چی!؟!
    جا فندکیِ ماشین در حد 2-3 آمپر روی 12 ولت جریان میده. بیشتر جریان بکشی ازش (مثلاً اتصال کوتاهش کنی) فیوزش می سوزه و قطع میشه.
    خروجیِ شارژرِ موبایل از هر نوعی که باشه نهایتاً یک آمپر جریان می تونه بده.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

حق با شماست سوالم را تصحیح میکنم.

یک دستگاه تبدیل usb به aux تهیه کردم و روی اون ننوشته چند میلی آمپر نیاز داره ولی میدونم که برق 12 میخواد. (این دستگاه رو تست کردم و با آداپتورهای معمولی جواب میده)

از طرفی تصمیم دارم برقش رو از جافندکی بگیرم برای همین یک شارژر موبایل خریدم تا از شاسی اون استفاده کنم و بازش کردم تا سیمهای دستگاه تبدیل رو به اون متصل کنم.

حالا متوجه شدم که آمپر جا فندکی بالاست و نمیدونم که این آمپر آیا دستگاه تبدیل رو میسوزونه یا نه؟!! و در صورتی که بخوام آمپر رو کم کنم چکار باید بکنم؟!!

ضمنا حود شارژر سالمه و خروجی اون همونطور که فرمودید یک آمپره با 5 ولت.

دیدگاه

با درود

اگر وسیله ای که گرفته اید 12 ولت میباشد با تبدیل 12 به 5 فکر نمیکنم راه اندازی شود و باید 12 ولت استفاده بکنید و آمپراژ بالای منبع تغذیه (باطری ماشین) مشکلی ایجاد نخواهد کرد...

دیدگاه

ببخشید این دقیقا چی رو به چی تبدیل میکنه؟

دیدگاه

سپاسگذار راه افتاد. :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              ببخشید این دقیقا چی رو به چی تبدیل میکنه؟
              اگه شما یک وسیله صوتی داشته باشید که ورودی usb نداشته باشه اونوقت بخواهید فایلهای صوتی روی فلش رو باهاش گوش بدید باید از این وسیله استفاده کنید. مشروط بر اینکه از پری آمپلیفایر دستگاه یه ورودی داشته باشید مثلا جک فیش auxalary یا جک میکروفون اونوقت میتونید فلش با پورت usb رو این دستگاه یا کیت متصل کنید و خروجی اون رو بدید به ضبط و از بلندگوها صدا بگیرید.

دیدگاه

حالا سوال بعدی من اینه که آیا میشه از برق خودرو یک دستگاهی که آمپر بالا میخواد راه انداخت؟

مثلا یک موتور جوش 220 ولت که 20 آمپر برق میخواد برای جوشکاری رو چطوری میشه با برق خودرو راه انداخت. مثلا برای کارای صحرایی دیگه نیازی به موتور برق نباشه....

دیدگاه

با سلام
                  با توجه به اینکه موتور جوش 220 ولت است پس با برق 12 ولت اتوموبیل نمیتوان آنرا راه اندازی کرد مگر از یک اینورتر استفاده کنید . برای جوشکاری معمولا از برق 12 ولت خودرو استفاده نمیشود چون جریان بالایی نیاز دارد به سرعت سبب دشارژ باطری خودرو میشود از طرفی دینام خودرو هم قادر به تامین چنین جریانی نیست ولی برای ساخت ترانسفورماتور های جوشکاری مبتنی بر تکنولوژی اینورتر میتوانید به بخش منابع تغذیه همین سایت مراجعه نمایید.

دیدگاه

دوستان سلام ولتاژ فندک خودرو آیا 12 ولت هستش ؟ یا یه رنج مثلا 14 تا 10 که میانگینش می شه 12؟ با سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashkan mehrparvar نمایش پست ها
                      دوستان سلام ولتاژ فندک خودرو آیا 12 ولت هستش ؟ یا یه رنج مثلا 14 تا 10 که میانگینش می شه 12؟ با سپاس
                      سلام و درود ،بله به طور میانگین ولتاژ جا فندکی خودرو 12 ولت هست.
                      ولتاژ جافندکی با توجه به کیفیت و شارژ باتری و میزان گاز دادن، بین 11 تا 15 ولت متغییره.میتونین با مولتی متر تست کنین.
                      موفق و پیروز باشید.
                      جدیدترین ویرایش توسط HS1386; ۰۲:۳۷ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴.
                      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

با سلام
                        ولتاژ فندک خودرو همان ولتاژ باتری خودرو است که میتواند بین 14-11.8 ولت متغیر باشد بر حسب اینکه باتری ماشین کاملا شارژ یا دشارژ باشد. این ولتاژ هرگز به 15 ولت نمیرسد چون ماکزیمم ولتاژ مجاز شارژ باتری های 12 ولت 13.7 ولت است و بیش از خراب میشوند لذا مدار محافظ داخل دینام خودرو اجازه شارژ بیشتر از این ولتاژ را نمیدهد .
                        جدیدترین ویرایش توسط nimdar; ۱۰:۳۰ ۱۴۰۰/۰۲/۱۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X