اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی دستگاه جوشکاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی دستگاه جوشکاری

سلام. نمیدونم سوالم را جای مناسبی مطرح کردم یا نه . من میخوام یه دستگاه موتورجوش 200A برای استفاده کارهای خانگی بخرم . ضمنا من اطلاعات زیادی درباره جوشکاری و خصوصیات یک موتور جوش مناسب ندارم . بازار که رفتم مارک های متنوع با امکانات مختلفی ازجمله جوش سلولوزی و ... وجود داشت که من اصلا نمیدونم چی هست . حالا خواستم بپرسم دوستانی که تخصص و تجربه ای توو جوشکاری دارن چه مارک و چه مدلی را برای رفع نیازهای خانگی و ... پیشنهاد میدن ؟ اگر از قیمت تقریبی هم اطلاع دارین بگین.
    خدایا هر چقدر دوست داری از عمر من کم کن و به طول عمر پدر و مادرم اضافه کن...

پاسخ : معرفی دستگاه جوشکاری

من خودم کمی جوش کاری کردم ( تقریبا 8 سال ) یک چندتا راهنمایی در حد توان بهتون بگم
    اگر شما اینورتر 200 آمپر بخری فکر کنم حول حوش 120-140 آمپر بیشتر جریان نده . سیم جوش نمره 4 هم فکر کنم 180 آمپر حقیقی جریان بخواد. برا جوش کاری تیر آهن و ناودانی هم سیم جوش کمتر از 4 بدرد نمی خوره .
    جوش سلوزی نداریم . بلکه الکترود سلوزی داریم . این الکترود ها گل جوش بسایر نازک و سست روی جوش باقی میزاره کندنش خیلی راحته و بیشتر به درد کارهای تخصصی میخوره . ولی اینه یک موتور جوش قابلیت مخصوصی برای این نوع الکترود ها داشته باشه من نمی دونم چی میتونه باشه .
    تو جوش کاری از یک طرف مهارت جوش کاری داریم ولی از طرف دیگه ترکیب موتور جوش خوب با سیم جوش خوب خیلی خیلی مهم تر از مهارت فردی است . عموما به کسی میشه گفت جوش کار ماهر که با موتور جوش ضعیف جوش خوب و قابل قبول بزنه . مثل این میمونه تو یک مسابقه یک راننده حرفه ای اتوموبیل رانی رو بزاری پشت پیکان و یک راننده معمولی رو بزاری پشت پورشه
    فکر کنم مارک ایرانی بخری بهتر از مارک چینه . البته شاید تمام مدارات مارک ایرانی از چین وارد میشه .

در آخر ترانس تمام مسی میشه گفت که مرگ نداره . تا 100 سال هم کار میکنه ولی فقط افراد ماهر میتونه با ترانس ac جوش کاری کنه یا حداقل جوش محکم و خوب بزنه .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

پاسخ : معرفی دستگاه جوشکاری

من یه اینورتری ایران ترانس خریدم به 590.مدل مینی200 .بد نیست .
      یه جوشکار برند صبا داشت میگفت اینا دوامش بهتره ولی گرونتره و دوتا ولوم هم داشت یکی مال آمپر و یکی مال قدرت قوس که نمیدونم چیه؟
      الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X