اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مهاجرت از avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مهاجرت از avr

سلام
    من با avr یه کارایی کردم و چند تایی پروژه و ربات درست کردم و در سطح ابتدایی باهاش آشنا شدم!(در حد دانشجوی کامپیوتر تو درس سه واحدی)
    الان می خوام یه ربات ساده ی مسیریاب بزنم! حساب کردم قیمت پروگرمر و میکرو و ساخت PCB و لحیم کاری و وقت و آژانس و ... تقریبا با خرید یه آرداینو برابره! ولی سوالم اینه که این آرداینو اصلا کار من رو راه می ندازه؟
    1- برنامه نویسی ش با برنامه نویسی Avr چقدر متفاوته؟ یکم و میشه یاد گرفت یا از ازمین تا آسمون فرق دارن و خودش یه عمر زمان می بره!
    2- میشه به یه آرداینو 6 تا اولتراسونیک و یه l298 و یه ال سی دی متصل کرد؟
    3- اگه جواب سوال 2 مثبته تغذیه ی این ها از کجا تامین می شه که برد منفجر نشه؟
    4- اصلا می صرفه برم دنبالش؟

پاسخ : مهاجرت از avr

سلام
    بنظر من که ارزش داره(البته من از طرفدارای آردوینو هستما :biggrin
    برنامه نویسیش مثله کدویژنه و سخت نیست خودتونو باهاش وفق بدین
    کتابخونه های متنوعی داره که کار برنامه نویسی رو آسون میکنه و برای التراسونیک هم همینطور کتابخونه داره
    بله مبتونی وصل کنی 6 تا التراسونیک ولی باید تغذیه هاشو همونطور که گفتی مستقیم از منبع تغذیه بدی نه مثبت منفی روی بورد
    از 4 تا پایه ماژول التراسونیک دوتای تغذیه مستقیم به 5 ولت منبع میرن و پایه های trig, echo به بورد وصل میشن
    موفق باشید
    telgram:09396888049

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      اصلا تو ایده ی استفاده از آردینو شک نکن و برای ادامه کارت از برد های آردینو استفاده کن و خیاله خودتو راحت کن
      آردینو همان برد هایی که خودمان با هزار بدبختی و اینور و اونور تو محیط برنامه ای مثل Eagle و پروتل و یا التیوم میکشیم و باز با هزار بدبختی میریم PCB میزینیم و بازم با هزارتا بدبختی میریم مونتاژ و لحیم کاری میکنیم و باز باهزار بدبختی برنامه مینویسیم که در این راه باز هزارتا کوفتو زهرمار دیگه هست مثله نبود کتابخونه و یا Device های خراب و ایراد دار و یا نامعتبر و یا ناشناخته حالا اگه جواب گرفتی که فبها اگر نه که دوباره باید تمام این مسیر رو از اول بری حالا شاید بعضی از دوستان این کارو رویه برد بورد و یا بردای آموزشی و یا Developer Board های مخصوص انجام بدن حالا من کاری به اون قسمت ندارم ولی هدف نهایی اینه که شما یه PCB رو به عنوان کار نهایی تحویل بدی بدش میبینی هزینه های برد سر به فلک کشیده و حداقل 1.5 برابر تا 3 برابر قیمت واسه یه برد خونگی که نه اصلا مارکاژ داره نه اصلا راهنما داره نه اصلا کار خوشکلییه و با اطمینان میتونم اینو بهت بگم تو ذهن طرف مقابلی که هیچی از الکترونیک و برق نمی دونه هم القای کاردستی و کار غیرحرفه ای میکنه پس مسیرو اشتباه نرو .

آردینو هم دقیقا میکروهای شزکت اتمل از خونواده ی 8 بیتی AVR ای.وی.اره که رویه یه برد خوشگل و مامانی بدون درگیری با پروگرامر و فیوز بیتو (حداقل اگه بخوای یه پروگرامر AVR بگیری الان باید 7 تومن هزینه کنی اونم اگه کامپیوترت پورت موازی یا LPT یا پرینتر داشته باشه اگه نه بیشتر باید هزینه کنی ) این جور چیزاست
      محیط برنامه نویسی مختص به خودشو داره که میتونه رایگان از سایت آردینو بگیری و یا از محیطای برنامه نویسی که خودت میدونی مثله CodeVision یا WinAVR یا Atmel Studio یا Bascom و یا هر کامپایلر دیگه که راحتی ، فک کنم بیشتر از ایناهم حداقا تو ایران باب نیست کد بزنی و فایل هگز خروجی برنامه تو با این برنامه http://xloader.russemotto.com/ به خورد برد و میکروت بدی!!!

خود برنامه ی آردینو هم از کامپایلر اپن سورسه GCC استفاده میکنه (GCC همان کامپایلریه که وظیفه فهموندن کدهای سطح بالای شما رو به کدهای اسمبلی و اپکد ماشین تو محیط WinAVR داره ) پس هرجا دیدی برنامه ای در محیط WinAvr نوشته شده بدون هیچ واهمه ای قابل استفاده تو خوده محیط برنامه نویسیه آردینو می باشد.

امیدوارم که تونسته باشم راهنماییت کنم دوست عزیز!!!
      You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

سلام

من تا جایی ک میدونم
        برای پروژه های روتین
        روی برد های آردوینو بردی اضافه میشه
        ک بهش "شیلد shield " میگن

ای کاش فروشگاه ecaبیاره
        اما تاحالا ک نیورده

لینک های خارجیش رو میذارم تا مسئولین eca یقمو نگیرن

http://www.arduino.cc/en/Main/Robot
        http://store.arduino.cc/product/A000079
        http://www.arduino.cc/en/Main/ArduinoMotorShieldR3

اما فروشگاه های اینترنتی داخل ایران هم آوردن شیلدهای مختلف رو
        ک اگر درموردش سرچ کنی
        در کسری از ثانیه
        ان شا الله ب جواب میرسی

ببخشید دیگه من همینقد بیشتر بلد نبودم/.

دیدگاه

با سلام و درود
          بله به ماژول و سخت افزار های خارجی متصل شده که از قوانین و اصول آردینو پیروی می کنند بهش میگن شیلد Shield !!! :nerd:
          این شیلد آن قدر زیاد و متنوعند که از هر نوع و سیاقی وجود دارند و فقط پیاده سازی ینی به برد آردینو متصل کن اکثرا هم توشط پین هدر به برد متصل میشن به صورت چندین طبقه!!!
          اما به قول شما دوست عزیز در ایران تعداد کمی شیلد در اختیار ماست :angry: اما یه چیز دیگه که قابل امیدواریه اینکه این شیلد ها هم از نظر قطعاتی از قطعات مشابه در ایرانند که خیلی استفاده میشن و رو بردهای خود نصب و راه اندازی شده (حتی در داخل سایت براشون کتابخونه مربوط به اون شیلد آماده شده) :agree:
          مثلا شیلدهای اترنت داخل سایت آردینو 2 3 تا داره ساده ترینش همین ماژول اترنت خودمونه (چیپ ENC2860) که هم تو فروشگاه سایت داره و هم جاهای دیگه به عنوان شیلد شبکه دسته بندی کرده حالا نمیدونم این ماژولو رو آردینو کپی کرده یا دیگر برادران ، ولی دقیقا یکیه!!! :eek:
          از این جهت خیالتون راحت باشه!!!
          You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

این بردها برای محیط صنعتی مناسب هستند ؟
            www.Askdin.com
            www.BEKco.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X