اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برا سنسور ارتعاشات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برا سنسور ارتعاشات

دوستان سلام من تو یک پروژه قصد دارم نوسانات و ارتعاشات یک محور دوار: مثلا برینگ ها دو سر یه موتور یا نوسانات یک یاتاقان که شفت درون ان در حال گردش هست رو اندازه گیر ی کنم . و این ارتعاشات رو به صورت سیگنال الکتریک برس و انالیز کنم . مرسی

پاسخ : کمک برا سنسور ارتعاشات

دوستان عزیز هیچ نظری ندارید؟؟؟؟

دیدگاه

سلام
      بستگی داره چقدر میخواید هزینه کنید و چه دقتی نیاز دارید
      ولی تو باز یه سری سنسور هست که به ویبرومتر معروف هستن حدود 200000 تومن شروع میشند
      خروجی بیشترشون mv هست ولی یه سری هاشون که گرونتر هستن خروجی 4-20 میلی آمپر هم دارند
      یه برند خیلی معروف ifm هست تو اینترنت سرچ کنی میتونی مدلاش رو ببینی

دیدگاه

دوست عزیز ممنون نمی خوام زیاد هزینه کنم دانشجویه :nerd:
        ولی یه چیزی باشه که بتونم پروژه پایانی مو بگزرونم. خودتون چه پیشنهادی دارید؟
        و با چه روشی میشه این سیگنالا رو انالیز کرد . و همون سیگنال خروجی رو مثلا تو کامپیو تر نمایش داد؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط okasava
          دوست عزیز ممنون نمی خوام زیاد هزینه کنم دانشجویه :nerd:
          ولی یه چیزی باشه که بتونم پروژه پایانی مو بگزرونم. خودتون چه پیشنهادی دارید؟
          و با چه روشی میشه این سیگنالا رو انالیز کرد . و همون سیگنال خروجی رو مثلا تو کامپیو تر نمایش داد؟؟؟
          راستش قیمت ها رو دقیقا نمیدونم
          باید برید بازار شاید سنسورهایه چینی قیمت پایین باشه
          برایه نمایش اطلاعات تویه کامپیوتر میتونید سنسور رو با avr درایو کنید و با سریال به کامپیوتر بفرستید و با یه برنامه مثل
          #c دریافت کنید

دیدگاه

دوست عزیز بسیار ممنون دستت درد نکنه :applause: :applause:

دیدگاه

با سلام
              اگه حالشو دارین از سنسورهای mems هم میتونین استفاده کنین. ارزون قیمتن و جواب خوبی هم میدن. مثلا از adxl202.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از شما می تونین بیشتر راهنمایی کنی چطوری از شتاب سنج ها برای اندازه گیری ارتعاشات استفاده کنم .. خیلی ممنون .
                و چرا شما یک شتاب سنج دو محوره رو پیشنهاد دادین در صورتی که در بازار چند محوره با دقت های متفاوت یافت می شود ؟(من تا حالا با شتاب سنج اصلا کار نکرده ام)

دیدگاه

دوست عزیز، ارتعاش هم یه حرکت شتابداره. شما اول باید یه مدار برای خروجی گرفتن از سنسور ببندین. بعد میبینین که حتی با حرکت دست هم سنسور خروجی میده. بعد سنسور رو در محل مورد نظر نصب کنین.
                  بعدش هم روی دقتها و کالیبراسیونش کار کنین تا به نتیجه مطلوب برسین.

دیدگاه

شما پیشنهاد می کنبن کدوم مدل شتاب سنج رو خریداری کنم که راحت راه اندازی بشه و ساده به میکرو متصل بشه تا بتونم وصلش کنم به کامپیوتر ؟و دقتشم خوب باشه . و راحت نتیجه بده ممنون دوست من

دیدگاه

اگه راحتی کار مد نظرتون هست از همین ماژولهای آماده که spi یا i2c دارن استفاده کنین. اما اگه دقت بالا بخواین باید خودتون برین سراغ انتخاب قطعه مناسب و طراحی آنالوگ و دیجیتال که کار آسونی نیست و تجربه کار با این قطعات رو احتیاج داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X