اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن رسیور استار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن رسیور استار

دوستان با عرض سلام یک رسیور استار هست که بطور خودبخود ازکار افتاد بعد بررسی دیدم خازنهایی که روی برد پاور(سمت چپ ) هست 47میکرو 50ولت ترکیده . اول فکر کردم شاید به مرور زمان خراب شده عوض کردم اما بعد اینکه به برق زدم چند ثانیه کار کرد و دوباره سوخت . دلیلشو نفهمیدم . تا جایی که روی برد پاور و دیدم و بررسی کردم مشکلی نبود . خواستم ببینم دوستان کسی تجربه ای اینچنین داشته . منو راهنمایی کنه ممنون

پاسخ : سوختن رسیور استار

سلام و با آرزوی موفقیت
    با تغییر روی دیود اول چک کن ببین رو برد قسمت تغدیه ات اتصالی داری یا نه !!!؟
    You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

چند تا دیود شاتکی اون وسط داره . از دستگاه من که خیلی سوخت عوض میکردم بازم میسوخت بعد یه مدت
      البته دستگاه من قدیمی بود آخرش بردم تحویل بسیج محله دادم توی اون طرح تحویل ریسیور در مقابل دستگاه دیجیتال یه دستگاه دیجیتال بهم دادند
      بعد دیجیتال فروختم یکم پول گزاشتم روز یه دستگاه بهتر خریدم . اگه دستگاهت قدیمیه تو هم همین کارو بکن :mrgreen:

دیدگاه

ممنون که پاسخگو بودید . تقریبا تمام دیودهای پل و شاتکی و تست کردم

دیدگاه

وقت بخیر

معمولا بیشتر خازن ها مشکل پیدا میکنند !!
          ممکنه خازن ولتاژش مناسب نبوده یا کیقیت نداشته یا پلاریته رو معکوس گذاشتید !!

دیدگاه

حتما یک محافظ هم بزارید چون به خاطر نوساناته که این اتفاقات میفته
            دیود ها و خازن های تغذیه رو تعویض کن پشت برد هم قطعی چیزی داشت برطرف کن
            موفق باشی
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بعد از عوصث کردن دیودهای شاتکی اگه برد پاور به برد سمت چپ وصل نباشه خازن نمیترکه ولی وقتی وصل بشه میترکه . یعنی روی برد سمت چپ یک قطعه معیوب هست . کسی تا حالا چنین مشکلی نداشته ؟؟ :angry:

دیدگاه

دوستان کسی نظری نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emamy2010
                  دوستان کسی نظری نداره
                  سلام
                  عکس برد power رو با کیفیت بذار تا راهنماییت کنم
                  یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahin2010 نمایش پست ها
                    دوستان با عرض سلام یک رسیور استار هست که بطور خودبخود ازکار افتاد بعد بررسی دیدم خازنهایی که روی برد پاور(سمت چپ ) هست 47میکرو 50ولت ترکیده . اول فکر کردم شاید به مرور زمان خراب شده عوض کردم اما بعد اینکه به برق زدم چند ثانیه کار کرد و دوباره سوخت . دلیلشو نفهمیدم . تا جایی که روی برد پاور و دیدم و بررسی کردم مشکلی نبود . خواستم ببینم دوستان کسی تجربه ای اینچنین داشته . منو راهنمایی کنه ممنون
                    سلام.خازن هارا با ولتاژ بالا تر جایگزین کن.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X