اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال درباره رم خارجی برای xmega128a1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال درباره رم خارجی برای xmega128a1

با سلام خدمت دوستان
    من نیاز به رم خارجی دارم و با xmega128a1 و کدویژن کار میکنم چند تا سوال دارم:
    1- اگه بخوام از EBI استفاده کنم به صورت دو پورت که حداقل پین مصرف بشه و sram هم باشه و تغذیه اش هم 3.3 باشه و 128 یا 256 کیلو به بالا باشه و ترجیحاً SMD باشه چه شماره ای باید تهیه کنم (پایا تعداد زیادی رم داره نمی دونم کدوم مناسب کار منه چرا بیشترش 5 ولته؟؟)
    2-من از کدویژن استفاده می کنم می خوام بدونم می تونم آدرس دهی داشته باشم و متغییر تعریف کنم و به صورت عادی ازش استفاده کنم؟ اگه جواب مثبته چطور مثلاً یه آرایه 10000 چطور تعریف میشه؟ دستورش چیه؟

ممنون از پاسخ و زمانتون.

پاسخ : چند سوال درباره رم خارجی برای xmega128a1

به این تاپیک ها مراجعه کنید:
    کامپایلر برای XMega که پوینتر آدرسش بیشتر از 16 بیت باشه
    SRAM و SDRAM
    گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

اون پست ها رو دیده بودم اما مشکلم حل نشده بود
      رم های معرفی شده بود 5 ولت بودن که من باید یا بافر استفاده کنم یا اینکه pull up کنم که کار تمیزی نیست ترجیح میدم 3.3 ولت باشه
      دوم اینکه درباره آدرس دهی با 16 بیت میشه تا 64 کیلو رو آدرس دهی کرد نمی دونم اشاره گر کدویژن چند بیتیه.
      ممنون

دیدگاه

در همان تاپیک SRAM به نظرم یکی از دوستان گفتند که برای کدویژن هم 16 بیتی هست.
        در فروشگاه همین سایت تعدادی رم با ولتاژ 3.3 موجود هست.
        گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X