اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میشه یه اسکنر طراحی کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میشه یه اسکنر طراحی کرد

نیاز به طراحی یه اسکنر دارم با مشخصات زیر :
    قابلیت تشخیص 2 رنگ سیاه و سفید
    دارای ابعاد 25*20سانتی متر
    عکس اسکن شده در یک حافظه ای نگهداری شود
    بدون امکانات جانبی دیگر
    شما می تونید کمکم کنید
    منتظر راهنمایی شما هستم

پاسخ : میشه یه اسکنر طراحی کرد

نوشته اصلی توسط hdnasiri
    نیاز به طراحی یه اسکنر دارم با مشخصات زیر :
    قابلیت تشخیص 2 رنگ سیاه و سفید
    دارای ابعاد 25*20سانتی متر
    عکس اسکن شده در یک حافظه ای نگهداری شود
    بدون امکانات جانبی دیگر
    شما می تونید کمکم کنید
    منتظر راهنمایی شما هستم
    با سلام

رزولوشن ذخیره سازی رو نفرمودید ؟!

دیدگاه

resolution در حدی باشه که تصویر اسکن شده مشخص باشد.
      به عبارت دیگرنیازی به resolution بالا نیست

دیدگاه

سلام ........ این اسکنر باید بتونه متن رو هم اسکن کنه یا نه ؟
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

کار اصلی اسکنر مورد نظرم اسکن متن است .در ضمن
          من فقط می خواهم یه اسکنر طراحی کنم یه عکس را اسکن کرده و در حافظه خود یا هر حافظه ای دیگر نگه دارد و پس از ان بتوانم عکس را از حافظه برداشته و روی آن پردازش انجام دهم..این اسکنر قرار نیست به کامپیوتر وصل شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hdnasiri
            کار اصلی اسکنر مورد نظرم اسکن متن است .در ضمن
            من فقط می خواهم یه اسکنر طراحی کنم یه عکس را اسکن کرده و در حافظه خود یا هر حافظه ای دیگر نگه دارد و پس از ان بتوانم عکس را از حافظه برداشته و روی آن پردازش انجام دهم..این اسکنر قرار نیست به کامپیوتر وصل شود
            با سلام
            برای اسکنر مورد نظر شما ، رزولوشن در حد 2.5 در 2.5 میلیمتر برای هر پیکسل در هر سطر مناسبه ؟ یا باید کمتر از این حد باشه ؟

دیدگاه

به نظرم مناسبه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hdnasiri
                به نظرم مناسبه
                با سلام
                برای رسیدن به این هدف ، دو روش ( ماقبل تاریخی ) رو پیشنهاد میکنم ، که برای هر دو روش ، شما نیاز به یک شاسی ( نظیر شاسی پلاتر ) دارید .

یه مدل سنسور " ir opto coupler " با ابعاد 2.5 در 2.5 میلیمتر برای تشخیص " سیاه و سفید " در بازار هست که قدیما برای دستگاه های " فاکس " استفاده میشد ، این سنسور از فاصله " gap " حدود یک میلیمتر توانایی تشخیص نقاط سیاه روی سطح سفید را دارد .

در روش اول که بسیار " گران " نیز میباشد !! ، برای اسکن کامل یک سطر 20سانتیمتری ( 80 = 200mm / 2.5mm ) به 80 عدد از این سنسور ها نیاز دارید ، که اطلاعات آنها را پس از دریافت ، میتونید در دسته های 8 تایی ( 8 * 10 ) ، در حافظه ذخیره نمایید . و سپس "هد اسکنر" را در موقعیت سطر بعدی قرار داده و تا آخر صفحه ..................

در روش دوم که ساده تر و کم هزینه تر است ، شما به " یک عدد " از این سنسور نیاز دارید ، ولی برای اسکن یک سطر باید " هد اسکنر " را مشابه "هد یک پرینتر ماتریسی " به اول هر سطر منتقل و عملیات اسکن نقاط و ذخیره سازی را ، پیکسل به پیکسل انجام دهید .و سپس "هد اسکنر" را در موقعیت سطر بعدی قرار داده و تا آخر صفحه ..................

روش دوم ، کند تر از روش اول بوده ، ولی دقیق تر میباشد .

در روش اول ، شما به یک سری استپر موتور و چرخدنده های مربوطه ( جهت حرکت هد اسکنر در راستای طول کاغذ ) ، و در روش دوم به دو سری استپر موتور و چرخدنده های مربوطه ( جهت حرکت هد اسکنر در راستای سطر و در راستای طول کاغذ ) نیاز دارید .

دیدگاه

امیر جان
                  به نظر شما برای اسکن متن رزولوشن در حد 2.5 در 2.5 میلیمتر برای هر پیکسل در هر سطر کافیه ؟
                  در روش دوم که گفتی هزینه حدودآ چقدر میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hdnasiri
                    ............
                    برای اسکن متن رزولوشن در حد 2.5 در 2.5 میلیمتر برای هر پیکسل در هر سطر کافیه ؟
                    در روش دوم که گفتی هزینه حدودآ چقدر میشه؟
                    با سلام
                    شما در فرمایشات خود ، رزولوشن تصویر رو دقیقا مشخص نفرمودید !! و از هدفتون ، یه تصویر کلی ارایه فرمودید .!!!

در روش اول ،، بدلیل ابعاد این سنسور ( 2.5 * 2.5 میلیمتر ) ، و قرار گیری تعداد 80 عدد از این سنسور در یک سطر ، رزولوشن تصویر در همان حدی خواهد بود که عرض شد .

بر آورد هزینه برای طراحی و ساخت یک محصول بصورت پروتوتایپ ، به فاکتورهایی از جمله ، نوع طرح ، قطعات و لوازم مورد نیاز ( نرم افزاری - سخت افزاری ) ، زمان و .....بستگی داره .

دیدگاه

سلام .......... میتونید عکستون رو دور یک استوانه به صورت یه رول نصب کنین(بپیچونید) و یه سنسور مادون قرمز خیلی دقیق ، با تمرکز تابش نقطه ای بالا سر راه او رول تو خالی قرار بدید و حرکت بالا به پایین سنسور در هر ستون به ازای چرخش سطری رل یک اسکن مناسب (تابش مادون قرمز) از عکستون داشته باشید گیرنده هم میتوننه توی استوانه جاسازی بشه و به ازای بالا پایین شدن سفرستنده ، گیرنده هم بالا پاین بشه .
                      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X