اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رهنمایی در مورد عملکرد مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رهنمایی در مورد عملکرد مدار

با سلام.مداری که در زیر اومده هر چی تحلیلش میکنم نمیدونم چه جوری عمل میکنه.رله ما 24 ولت هستش و خرجی گیت ما که یک میشه رله ما هم برقدار میشه.کسی میتونه کمکم کنید
    http://s6.picofile.com/file/8189167592/1.jpg

پاسخ : رهنمایی در مورد عملکرد مدار

سلام وقت بخیر ، با توجه به مداری که شما کشیدی غیر ممکنه این مدار کار کنه ! احتمالاً یه ترانزیستور داشته که جا افتاده یا شماره ای که برای دیود ها قید کردی اشتباهه و اساساً خود دیود دوبلت یه ترانزیستوره !!؟
    علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
    ( سعدی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abi92
      سلام وقت بخیر ، با توجه به مداری که شما کشیدی غیر ممکنه این مدار کار کنه ! احتمالاً یه ترانزیستور داشته که جا افتاده یا شماره ای که برای دیود ها قید کردی اشتباهه و اساساً خود دیود دوبلت یه ترانزیستوره !!؟
      چند بار چک گردم.مطمینم که درسته.زمانیکه خروجی گیت AND ما صفر است ولتاز اند کاتد دیود ما تقریبا منفی 24 ولت است.اما زمانیکه خروجی گیت یک میشه(12 ولت)ولتاز اند کاتد ما مثبت 0/7 شده و هدایت صورت میگره.واسه همین تعجب میکنم چه اتفاقی می افته.

دیدگاه

این که and نیست! ناند اشمیت تریگر هستش!
        فک نکنم که 4093 به اندازه ی یه رله جریان بده!!؟؟!! این شماتیک عملی نیست! شما اینو ساختین یا در پروتئوس شبیه سازی کردین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
          این که and نیست! ناند اشمیت تریگر هستش!
          فک نکنم که 4093
          به اندازه ی یه رله جریان بده!!؟؟!! این شماتیک عملی نیست! شما اینو ساختین یا در پروتئوس شبیه سازی کردین؟
          شرمنده .بله گیت ناند اشمیت تریگر هستش.مداری که گذاشتم .از روی یه برد صنعتی برداشته شده.خودم چندین بار چک کردم.و همین باعث تعجبم شده که چطور کار میکنه.باز هم چک میکنم.شاید من اشتباه کردم

دیدگاه

:eek:

دیدگاه

قاعدتاً بردتون SMD هستش ؟ شاید یه سری اتصالات از زیر برد داره که جا انداختی؟
              علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی
              ( سعدی )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369
                با سلام.مداری که در زیر اومده هر چی تحلیلش میکنم نمیدونم چه جوری عمل میکنه.رله ما 24 ولت هستش و خرجی گیت ما که یک میشه رله ما هم برقدار میشه.کسی میتونه کمکم کنید
                http://s6.picofile.com/file/8189167592/1.jpg

با سلام
                قطعا مداری که کشیدین ایراد داره. رله یه سرش به 24 ولت وصله و دوتا دیودی که در خلاف جهت جریان به سر دیگه ش وصل هستن در هیچ صورتی اصلا اجازه عبور جریانو نمیدن.
                کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده

با سلام
                  قطعا مداری که کشیدین ایراد داره. رله یه سرش به 24 ولت وصله و دوتا دیودی که در خلاف جهت جریان به سر دیگه ش وصل هستن در هیچ صورتی اصلا اجازه عبور جریانو نمیدن.
                  با تشکر از دوستان .مشکلم در خوندن کد قطعه بود .مشکلم حل شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X