اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکی اینا معنی کنه !!!!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یکی اینا معنی کنه !!!!!!!!

سلام
    یه کنترل صنعتی برا تعمیر اوردن .
    که این پیغام روی صفحه نمایش داده میشه .
    من که نفهمیدم یا سوادم نم کشیده . اخرش یعنی چی . کسی میتونه بصورت فنی ترجمه کنه
    no operating system
    status when delivered .
    the controller is in bootloading status . before loading the application software a download of the operating system must be carried out .

the led flashes green

پاسخ : یکی اینا معنی کنه !!!!!!!!

بصورت عمومی و تعمیر کاری این طور می شود گفت که آی سی فلش پریده است !
    بصورت فنی هم باید گفت که :
    برنامه اصلی کنترلر (سیستم عامل) وجود ندارد (یعنی دچار ایراد شده است ، مثلاً ممکن است در اثر نوسانات تغذیه پاک شده باشد)
    و کنترلر در حالت بوت لودر قرار دارد (پایین ترین سطح نرم افزاری یک سخت افزار تقریباً مشابه BIOS کامپیوترها)
    قبل از اینکه بتوانید برنامه کاربردی کنترلر را لود (و اجرا) کنید (همان برنامه ای که کاربر برای کنترلر نوشته است) باید برنامه اصلی (سیستم عامل) را در کنترلر دانلود (نصب) کنید

این ایراد را فقط کارخانه سازنده یا نمایندگی آن که به فایل های اصلی کنترلر دسترسی دارند می توانند رفع کنند
    شاید هم به وسیله نرم افزاری که کاربر با آن برای این کنترلر برنامه می نویسد بتوان این کار را کرد باید بررسی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber
      بصورت عمومی و تعمیر کاری این طور می شود گفت که آی سی فلش پریده است !
      منظورتون این نیست که ای سی کلا سوخته .؟ بنظرم یعنی برنامه فلش پریده ...

اتفاقا درسته ولتاژ ناگهانی زیاد بهش وارد شده البته قسمت میکرو کامپیوتر و ای سی میکروش مشکلی نداره ولی در سخت افزار خروجیش قطعات سوخته .
      با این وجود باید برنامش را از سازندش بگیریم و نصب کنیم تا مشکل برطرف بشه ؟ :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
        منظورتون این نیست که ای سی کلا سوخته .؟ بنظرم یعنی برنامه فلش پریده ...

اتفاقا درسته ولتاژ ناگهانی زیاد بهش وارد شده البته قسمت میکرو کامپیوتر و ای سی میکروش مشکلی نداره ولی در سخت افزار خروجیش قطعات سوخته .
        با این وجود باید برنامش را از سازندش بگیریم و نصب کنیم تا مشکل برطرف بشه ؟ :nerd:
        بله
        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
          بله
          ممنون که همراهی کردین .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
            ممنون که همراهی کردین .
            خواهش میشه
            http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

سلام
              چند روز پیش برنامش را از خارج برام اوردن اونم به چه قیمتی 1100 دلار + پروگرمرش :mrgreen:و ریختم رو سیستم و راه افتاد ولی این پیغام رو سیستم میاد میشه یه توضیحی هم رو این بدین :nerd:

Run, CANopen: OPERATIONAL

دیدگاه

سیستمت چی هست یک لینک از سایت سازندش بزار تا برسی کنم ببینم کمکی میتونم بهت بکنم یا نه من تعمیر کار ابزار دقیق و لپ تاپ هستم شاید بتونم برات کاری بکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROBO JAV
                  سیستمت چی هست یک لینک از سایت سازندش بزار تا برسی کنم ببینم کمکی میتونم بهت بکنم یا نه من تعمیر کار ابزار دقیق و لپ تاپ هستم شاید بتونم برات کاری بکنم
                  سلام . اینم لینکش
                  http://www.ifm.com/products/US/ds/CR0501.htm

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ROBO JAV
                    سلام
                    لینک را دیدین یه کاتالوگ هم همراش بهم دادن . که حتی تو سیایتش هست . با هزار بدبختی خریدم چون تحریم هستیم اصلا بهم جواب نمیدادن تا یه نفر بیرون داریم به اون گفتم ازشون گرفت اورد برام . :nerd:

دیدگاه

پاسخ به شما...

دوست عزیز.
                      دستگاه مورد نظر شما نوعی ECU برای کاربرد های اتوموتیو می باشد(نصب بر روی وسایل حمل و نقل) و احتمالاً روی یک خودروی سنگین نصب شده...
                      این نوع کنترلر ها قابلیت پدیت برنامه دارند. نمونه ای از این ECU ها در قطار موجوده که کارش نظارت بر باتری خانه هر واگن است پردازنده اش یک DSP از تگزاس اینسترومنته! برای اینکه راه مهندسی معکوسشو ببندند،یک برنامه اولیه روی DSP لود میکنن و بعد با بوت لودر پدیت میکنند. جالبتر در اونجا توسط پورت RS232 و PC این کار انجام میشه(پروگرامر DSP اصل طرفای 5 میلیون تومان قیمت داره!)
                      در مورد دستگاه شما هم همینطوره.
                      البته طمان کافی نداشتم که کاتالوگشو بخونم.
                      سیستم به درستی پدیت نشده...
                      جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ به شما...

نوشته اصلی توسط Amir.H.A
                        دوست عزیز.
                        دستگاه مورد نظر شما نوعی ECU برای کاربرد های اتوموتیو می باشد(نصب بر روی وسایل حمل و نقل) و احتمالاً روی یک خودروی سنگین نصب شده...
                        این نوع کنترلر ها قابلیت پدیت برنامه دارند. نمونه ای از این ECU ها در قطار موجوده که کارش نظارت بر باتری خانه هر واگن است پردازنده اش یک DSP از تگزاس اینسترومنته! برای اینکه راه مهندسی معکوسشو ببندند،یک برنامه اولیه روی DSP لود میکنن و بعد با بوت لودر پدیت میکنند. جالبتر در اونجا توسط پورت RS232 و PC این کار انجام میشه(پروگرامر DSP اصل طرفای 5 میلیون تومان قیمت داره!)
                        در مورد دستگاه شما هم همینطوره.
                        البته طمان کافی نداشتم که کاتالوگشو بخونم.
                        سیستم به درستی پدیت نشده...
                        جهت راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.
                        سلام
                        ممنون از دادن اطلاعات . ولی پروگرمرش را خریدیم 270 دلار . ایمیل هم دادم :nerd:

دیدگاه

بله بله...

دیدگاه

ببخشید دوستم با سیستم من تو eca بود فکر کردم با اکانت خودمم.
                            بهتون پاسخ ایمیلو دادم.
                            پست دیگه تون رو خوندم...
                            فکر کنم این دستگاه برای موتور های دیزلی باشه...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X