اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت کلید تاچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت کلید تاچ

چند وقت پیش در همین انجمن یک موضوعی به نام ساخت تاچ بود که در مورد ساخت تاچ با فنر بود که از adc میکرو استفاده میکرد. من تا جایی پیش رفتم که ای دی سی مقدار شارژ شده خازن رو میخوند ( با یک مقاومت بالا خازن رو شارژمیکردیم) تا 5 ولت شارژ میشد و وقتی که دستمون رو رویه فنر میزاشتیم (به سر خازن میزدیم) خازن دشارژ میشد و ولتاژ ای دی سی افت میکرد و ما از این استفاده میکردیم تا عمل کلید زنی را بفهمیم.
    ولی این مدار رو رویه برد برد بستم خیلی نویز داره(ولتاژ خازن در حالت شارژ از 5 تا 4 تغییر میکنه) حالا من نمیدونم مشکل از اطلاعات منه یا برد برد هستش یا از مدار(چون یک جا دیدم از دوتا مقاومت و دوتا خازن برایه این کاراستفاده کرده بود).دوستانی که تجربه ساخت این رو داشتن میتونن کمکی در رابطه با این نویز بکنن.

پاسخ : کمک در ساخت کلید تاچ

ببین به دردت می خوره با tiny13 درست شده :smile:

دانلود کنید

Tiny13_2x_touch_sources_firmware.zip

دیدگاه

سلام مرسی از شما دوست عزیز ،این یک که شما فرستادی با پد که با مدار ساختی کار میکنه.ولی چیزی که من میگم با فنر هستش و پشت شیشه هم عمل میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط freepax
        سلام مرسی از شما دوست عزیز ،این یک که شما فرستادی با پد که با مدار ساختی کار میکنه.ولی چیزی که من میگم با فنر هستش و پشت شیشه هم عمل میکنه.
        تو همین سایت eca بورد تاچ هست که از پشت شیشه عمل میکنه
        یه سرچی بزن
        ولی اکثریت آی سی های تاچ دارای تنظیمات و شرایط نرم افزاری و سخت افزاری پیچیده هستند که کمی کار با اونها رو سخت و نیازمند به تجهیزات آزمایشگاهی مناسب میکنه
        البته اینایی که گفتم تنها برای یک تولید انبوه لازمه
        اما اسه یه پروژه همین بورد داخل فروشگاه کافیه

دیدگاه

مرسی از توضیحات شما. ولی اون چیزی که من میگم با ای دی سی میکرو کار میکنه و هیچ ایسی دیگه ای در کار نیست

دیدگاه

با سلام
            من یه مدار میخوام که کلید لمسی باشه و لمسش با تاچ شیشه کار کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bahranipour نمایش پست ها
              با سلام
              من یه مدار میخوام که کلید لمسی باشه و لمسش با تاچ شیشه کار کنه ممنون میشم راهنمایی کنید
              درود ، بهتر هست از ماژول آماده استفاده کنید ، از پشت شیشه تا حدود ۴ میل عمل می*کنه . قیمت پایینی داره . تصویر :

یا اینکه از آی سی های مخصوص این کار استفاده کنید . مانند ts04n

دیدگاه

سلام.
                ساده ترین و بهترین روش تاچ سازی استفاده از ترانزیستور دارلینگتون هست .در حقیقت IC تاچ هم متشکل از ترانزیستورهای دارلینگ با بتای بسیار بالاهست.
                پیشنهادهای دیگه استفاده از خود icهای تاچ هست.از میکروهایی مثلpicو ..که پینهایی با قابلییت خدمات تاچی دارند هم میتوانید استفاده کنید

دیدگاه

ممنونم از راهنمایی شما
                  اگر بخوام مدارش رو خودم آماده کنم چی؟کی از این مدار دارین ؟

دیدگاه

سلام توی شرکتی کیکنم میکنم که کارش تجهیزات پزشکی هست . اکثر تولیداتی که داشتیم کلید هاش بعد از یک مدت خراب میشد . به فکر این افتادیم که از آی سی های تاچ خازنی آماده استفاده کنم ولی قیمت هاشونیکم زیاد بود تا اینکه فهمیدم یک سری از میکروهای pic این قابلیت دارند مثل pic16f1937 ;که قیمت مناسبی هم داره. من روی تعداد 4500 خریدم

دیدگاه

دوست عزیز خودتو اذیت نکن
                      یدونه ایسی کوچیک هست با قیمت هزار تومن توی فروشگاه ج و ا ن میتونی بگردی و پیداش کنی
                      3 تا کلید تاچ توش هست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

BS813A-1
                      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X