اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک: فرستنده و گیرنده با برد 20 کیلومتر...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک: فرستنده و گیرنده با برد 20 کیلومتر...

سلام.... :biggrin:

آقا من یه فرستنده و گیرنده می خوام با برد 20 کیلومتر البته برای ارسال و دریافت دیتا و البته بیت ریت پایین فعلا حدود 3 کیلوبایت...
    خیلی دوست دارم خودم بسازم ( نمیدونم کار عاقلانه ای هست یا نه ) دوتا سوال دارم

1) اگه بخوام 0 تا 100 ش رو بسازم از کجا شروع کنم :biggrin: ( رشتم الکترونیک هست )

2) من تو خونه دوتا ماژول NRF24L01+ رو دارم راهی هست تا بتونم برد این ماژول که الان 100 متر هست رو افزایش بدم؟ فرکانس کاری این ماژول 2.4GHz هست...

خیلی ممنون....

پاسخ : کمک: فرستنده و گیرنده با برد 20 کیلومتر...

با سلام و آرزوی موفقیت دوست عزیز
    نوشته اصلی توسط vahidsport
    سلام.... :biggrin:

آقا من یه فرستنده و گیرنده می خوام با برد 20 کیلومتر البته برای ارسال و دریافت دیتا و البته بیت ریت پایین فعلا حدود 3 کیلوبایت...
    خیلی دوست دارم خودم بسازم ( نمیدونم کار عاقلانه ای هست یا نه ) دوتا سوال دارم

1) اگه بخوام 0 تا 100 ش رو بسازم از کجا شروع کنم :biggrin: ( رشتم الکترونیک هست )

2) من تو خونه دوتا ماژول NRF24L01+ رو دارم راهی هست تا بتونم برد این ماژول که الان 100 متر هست رو افزایش بدم؟ فرکانس کاری این ماژول 2.4GHz هست...

خیلی ممنون....
    برای این کار به نظر بنده از ماژول های WIFI استفاده فرمایید و یک اکسس پوینت از نوع نانو استیشن شرکت یوبیکوتی Ubiquiti و یا مارک های دیگر مثل سیسکو و ...
    اما اگر مسر میباشید که کل کاررو خودتون انجام بدید میتونید از همون ماژول خودتون الگوبرداری کنید اما استفاده از المان های با توان های بالاتر (آنتن ، فرستنده ، گیرنده ، و یا... ) فکر می کنم تنها استفاده ای هم از ماژول تحت اختیارتون میتونید داشته باشید از اسیلاتو 2.4 گیگاهرتزش استفاده کنید اونم برای کاری که شما میخواید انجام بدید باید از مدارهایی استفاده کنید که بتونید اسیلاتور رو در رنج متفاوت هم بکار برید تا اختلال و همپوشانی امواج با دستگاه های هم رنج پیش نیاد...
    چیزی که من بهتون توصیه میکنم اینکه از ماژول های تجاری و آماده استفاده فرمایید اگر نه سعی کنید از مدارات مجتمع با توان بالاتر و اگر نه این کار رو با بودجه های تحقیقاتی انجام بدید و گرنه به هیچ عنوان صرفه ی اقتصادی که هیچ ، در وسط های کار هم فقط چندین برابر هزینه های یک کار تجاری رو کردید و در آخر هم هیج بازدهی نداشته است
    به امید موفقیت دوست عزیز ... @};-
    You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

خیلی ممنون
      یعنی واقعا این قدر مشکل ساخت فرستنده و گیرنده 20کیلومتری؟ قطعات تو بازار نیست یا مشکل طراحی هست؟
      مشکل من اینکه من یدونه از این فرستنده و گیرنده نمیخوام....شاید تعداد کمی بخوام ولی مثالا تو طول چند سال میخوام این تعداد کم رو بهخاطر همین میخوام که هر وقت لازم شد بتونم بسازم یا داشته باشم ش

خب این مدار های مجتمع که میگید میتونید یه چنتاش رو معرفی کنید....

والا روی ماژول خودم یه ای سی و با چنتا مقاومت و خازن SMD نیست.... فقط ترک مربوط به انتن ش هست اینم عکس ش

دیدگاه

سلام داداش

صفر تا صد رو به نظر من بیخیال! :biggrin: (تقریبا برای من و شما غیر ممکنه! البته با برد 20 کیلومتر!!!!!!!!)
        چرا از مودم های GSM و GPRS استفاده نمی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
          سلام داداش

صفر تا صد رو به نظر من بیخیال! :biggrin: (تقریبا برای من و شما غیر ممکنه! البته با برد 20 کیلومتر!!!!!!!!)
          چرا از مودم های GSM و GPRS استفاده نمی کنید؟
          نه فقط باید RF باشه...

دیدگاه

با سلام و عرض ادب @};-
            والا روی ماژول خودم یه ای سی و با چنتا مقاومت و خازن SMD نیست.... فقط ترک مربوط به انتن ش هست اینم عکس ش
            خوب دوست عزیز شاهکاره طراحیه مدارات مجتمع (IC) هم اینکه تمامی مدارات و المانها رو در یک پکیج جاسازی کردن (Encapsulated) ، البته اینجاشو فک کنم کامپیوتری گفتم اونم به متد شی گرایی :biggrin:

یعنی واقعا این قدر مشکل ساخت فرستنده و گیرنده 20کیلومتری؟ قطعات تو بازار نیست یا مشکل طراحی هست؟
            همین چیپه ماژوله محترمه شما ، تولید شرکت معظمه نروژی Nordic Semiconductor میباشد که اگر به دیتاشیت های مربوطه ی آن مراجعه فرمایید میبینید که این IC از بلاک هایی همچون
            RF Transmitter & Receiver
            GFSK Modulator & Demodulator اطمینان کامل ندارم اما فکر میکنم این مدلاسیون اختصاصی و ابداعی خود شرکت میباشد
            RF Synthesiser یا اسیلاتور
            SPI Interface
            و ... :-O که هرکدام از این بلاک ها را خود شما دوستان مهندسه برق میدونید که چه مقدار طراحی و چه مقدار المان الکتریکی در خود دارد پس... :-? !!!
            حالا به نظرتون مشکل از طراحیه یا المان های و یا قطعاته تو بازار!!!؟ به نظره این حقیر هر دو :-? البته طراحیش واسه من خیلی مشکله ، برای شما مثله آب خوردنه دوست گرامی :angry: :cry2:

یعنی واقعا این قدر مشکل ساخت فرستنده و گیرنده 20کیلومتری؟
            بازم باید عرض کنم اگر مصرید برای درست کردن باید از الان خیلی از Documention های IEEE 802.11 (برگه های اطلاعاتیه وایرلس با تمامی استاندارد های a,b,g,n) رو مطالعه کنید بعد مدلاسیون های رایج رو و بعد هم طراحی و بعد هم خرید قطعات و بعد هم ایشالله میری تیم ملی و با یک تیر از تیرهای زهر آلوده اسلام به دل سیاهه دشمن و ... آن مایه های ننگه بشریتو رو به درک الاسفال میفرستید انشااالله و تبارک الله و التعالی ... :applause: :wow:

خب این مدار های مجتمع که میگید میتونید یه چنتاش رو معرفی کنید....
            دوست عزیزم به نظر من که اگر دسترسی به ترکیه و استانبول دارید میتونید از پخش و نمایندگی شرکت محترم Atmel در ترکیه چیپ های سری SmartConnect مثله : ATSAMW25 و ATOZMO3000 و ATWILC1000 و یا ... رو بگیرید و از اونها استفاده فرمایید اگر که نه میتونید با سفارش و استفاده از چیپ های مشابه مثله HLK-RM04 و K7 MID WIFI و یا ... از فروشندگان محترم وطنی به هدف خودتون برسید
            و اگر مایل به هیچ کدام از راه های پیشنهادی نبودید میتونید در آخر از خود ماژولتون و AP های برد بالا به هدفتون یعنی تبادل اطلاعات در برد 20 کیلومتر با پهنای باند بیشتر برسید :applause: :agree: :nice:
            امیدوارم از نحوه ادبیات مورده استفاده ی اینجانب ناراحت نشده باشید. با تشکر و با آرزوی موفقیت برای ایران عزیزمون!!! :job:
            You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

طراحی رو ولش
              قشنگ میرید ماژول sim900رو میخرید
              برد هم هر کجایی که سیم کارت ها آنتن میدن هست مطمئنم خیلی خیلی بیش از 20 کیلومتر هست
              حتی اگر بخوای طراحی کنی دقیقا باید شبیه کار آنتن های موبایل باشه
              یا اگر میتونید ماهیانه 200000دلار بدهید امواج را با ماهواره ارسال کنید

اضافه شده در تاریخ :
              سلام
              دوستی دارم که میگه می تونه چنین مداری رو طراحی کنه اگه می خوای این ایمیلم
              mohammadrezamoghani@yahoo.com
              از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
              --------------------------------------------------------
              تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
              --------------------------------------------------------
              اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

سلام
                ساخت و یا استفاده از هر گونه فرستنده گیرنده ای که فرکانس ان به تایید رگولاتوری نرسیده باشد و مجوز صادر نشده باشد . با برد بیشتر از 300 متر غیر قانونی بود . و در صورت ساخت و اخلال در شبکه پیگرد دارد .
                حبس تا 6 ماه
                جبران خسارت وارد و تایین ان از طرف دستگاه مخابراتی
                موفق :nerd:

دیدگاه

شما باید از ماژول Xbee Xtend استفاده کنید. ورودی و خروجیش سریال و فرکانس 900 ماهرتز و توان 1 وات با حداکثر سرعت باودریت 115200 هستش و تا 40 مایل (64 کیلومتر) در فضای آزاد برد داره. تو ایران فکر میکنم بل الکترونیک یا جهان کیت داشته باشه. فقط یکم قیمتش بالاست.

اضافه شده در تاریخ :

دیدگاه

چنده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی فرجی
                      چنده
                      2 سال پیش بل جفتی دو تومن میداد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadfa91
                        شما باید از ماژول Xbee Xtend استفاده کنید. ورودی و خروجیش سریال و فرکانس 900 ماهرتز و توان 1 وات با حداکثر سرعت باودریت 115200 هستش و تا 40 مایل (64 کیلومتر) در فضای آزاد برد داره. تو ایران فکر میکنم بل الکترونیک یا جهان کیت داشته باشه. فقط یکم قیمتش بالاست.

اضافه شده در تاریخ :
                        شما به دومیلیون که به قیمت امسال احتمالا 4 میلیون میگی یکم؟؟؟وضع مالیت خوبه ها! :icon_razz:

دیدگاه

اگه قرار باشه پولش رو خودت بدی یا اینکه جبران نشه خریدش توجیه پذیر نیست. ولی فکر میکنم قیمتش الان هم تو همین رنج باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                            سلام
                            ساخت و یا استفاده از هر گونه فرستنده گیرنده ای که فرکانس ان به تایید رگولاتوری نرسیده باشد و مجوز صادر نشده باشد . با برد بیشتر از 300 متر غیر قانونی بود . و در صورت ساخت و اخلال در شبکه پیگرد دارد .
                            حبس تا 6 ماه
                            جبران خسارت وارد و تایین ان از طرف دستگاه مخابراتی
                            موفق :nerd:
                            با سلام و درود
                            باند های فرکانسی آزاد آماتوری ( ISM Band : باندهای کاربرد های علمی ، پزشکی ، صنعتی ) مثله 2.4 و 5.9 و ... گیگاهرتز ، آزاد و هم از نظر رگولاتوری هیچ مشکلی ندارند

:twisted: یه نکته : تا یکی و دو روز باندهای فرکانسی دیگه رو هم مورد فیض و عنایت خویش قرار بدید ( البته به قدرت آنتن یا فرستنده و گیرنده هم بستگی داره که پوشش فرکانسی تون تا چه حد باشه مثلا اگه پوشش تهرانه بزرگ ینی پایتخت جمهوری اسلامی ایران باشه فک نکنم 2 ، 3 ساعت طول بکشه پیداتون میکنند) ولی اگه بر بیابونی چیزی باشه خیالت راحت نه تنها اگه پیدات کنند کاریت ندارند بلکه اگه ارسال امواجت پارازیت نباشن یا به قول معروف اطلاعات درست حسابی باشن تشویقتم می کنند یا اگه تشویق نکنند تنبیه نمیشی (یا یه مدت میری واحد پارازیت ماهواره :nice: ) البته بازم میگم چیزی که شما می خوای اصلا توجیح پذیر نیست و بهتره از ماژولای عادی وایرلس (همین ماژول خودتون) ولی با اکسس پوینت های قوی که در پستای قبلی اشاره شد استفاده کنی

نوشته اصلی توسط mohammadfa91

اضافه شده در تاریخ :
                            :eek: الان این ماژوله که تو باند موبایل (GSM900 Mhz)کار میکنه این 1000% از نظر رگولاتوری جرمه و برای خریدشم باید مجوز داشته باشی دلیل گرون بودنشم همینه که ماژول مصارف دولتی و مخابراتی داره !!! :cry2:

دیدگاه

این دو تا PDF هم خالی از لطف نیست یکیش باندهای فرکانسی جمهوری اسلامی ایرانه و یکی دیگشم ماله دشمنه
                              http://s6.picofile.com/file/81910195462/Frequency_Table_IRAN.pdf.html
                              http://s6.picofile.com/file/81910194...e_USA.pdf.html
                              :read: دوستان حتما یه نیگا به جفتش بندازید و در مقام مقایسه هم باشه خیلی مفیده حالا به بقیه چیزهای دیگشم کاری نداریم :angry:

*- و اینم دستورالعمله Sign Call از طرف رگولاتوریه که باید برروی دستگاتون اجرا فرمایید:
                              http://maritimeaffairs.pmo.ir/pso_co...9797396437.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X