اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه اکسل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه اکسل

سلام
    من میخواهم درداخل یکی ازجدولهای نرم افزار اکسل رنگ آن خانه با مقدار عددی که داخل آن نوشته میشود
    تغییر کند بعنوان مثال برای محدوده 0 تا 30 رنگ آن قرمز - محدوده 30 تا 70 رنگ زرد و بالاتر از 70 رنگ آن سبز شود
    لطفا کسانی برنامه نویس هستند بنده راراهنمائی فرمایند .

پاسخ : پروژه اکسل

سلام

شما باید از امکاناتی در اکسل با نام قالب بندی شرطی (conditional formatting) استفاده کنید.
    این راهی که عرض می کنم برای ورژن 2007 آفیس هست.
    اگه ورژن پایین تر دارین با کمی تغییر در راه می تونید موفق شید که اگر نشدید بگید.

ابتدا خانه یا خانه های مورد نظر را انتاخب کنید.

سپس توی اکسل 2007 توی تب home دکمه ی conditional formatting رو انتخاب کنید.(توی ورژن های پایین تر این گزینه رو توی منوی format پیدا کنید.)

دقت کنید در اکسل 2007 برای هر خانه 64 شط می توانید قرار دهید ولی در ورژن های پایینتر فقط 3 شرط می توانید حداکثر قرار دهید که همین 3 شرط هم برای کار شما (آن طوری که برای مثال فرمودید) کافیه

ادامه ی کار در آفیس 2007:

برای مدیریت rule ها یا قوانینی که برای یک خانه قرار دادید می توانید بعد از زدن conditional formatting گزینه ی manage rules را بزنید.
    در اینجا می توانید شروط قرار داده شده برای آن خانه را تغییر دهید یا حذف کنید. توجه کنید که شروط تقدم و تاخر دارند و می توان در این قسمت تقدم آنها را تغییر داد.

خوب بریم سر اصل مطلب . بعد از زدن conditional formatting روی highlight cells rules می v,یم و greater than را انتخاب می کنیم.
    عدد 70 را وارد می کنیم .

3 بار این کار را می کنیم. برای این 3 دفعه جهت تعیین رنگ بترتیب این 3 گزینه را انتخاب می کنیم.
    light red fill with dark red text
    green fill with dark green text
    yellow fill with dark yellow text

به قمست manage rules که در بالا عرض کردم می رویم.

سه گزینه با نام cell value > 70 داریم که با دابل کلیک روی آنها می توانیم آنها را تغییر دهیم. رنگ آنها از بالا به پایین بترتیب سبز قرمز و زرد است.
    بعد از دابل کلیک روی هر کدامشان پنجره ای می آید:
    قشمت بالایی را تغییر ندهید. یعنی روی format only cells that contain باید باشد.
    در قسمت پایین آن نوشته شده format only cells with و زیر این متن 3 کادر وجود داره.
    برای 3 شرطی که قرار دادیم بترتیب مقدایر 3 کادر را به اینصورت قرار می دهیم:
    cell value greater than or equal to =70
    cell value less than =31
    cell value between =31 =70

دقت کنید که در مورد سوم که between انتخاب شده باعث می شود که 4 کادر در پایین پنجه بوجود آید که 4 مقدار رو نوشتم.

بعد از این کارا میبینید که همون شکلی که خواستین فراهم شده با تغییر مقادیر میبینین.

مرسی ..

ببخشید اگه غلط املایی دارم. چون باعجله می نویسم. :mrgreen:
    اگه ابهامی وجود داره بگید بیشتر توضیح بدم.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

پاسخ : پروژه اکسل

توضیحات شما بسیارخوب و کامل بود. البته از طریق برنامه نویسی با Vb نیز میتوان جواب گرفت. ولی راهکار شما ساده تر و بهتر بود.
      موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X