اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مداری برای شارژ کردن باتری خشک 6 ولت 4 آمپر با پنل خورشیدی 20 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مداری برای شارژ کردن باتری خشک 6 ولت 4 آمپر با پنل خورشیدی 20 وات

سلام دوستان بنده یک پنل خورشیدی 20 وات 18 ولت تهیه کردم و قصد شارژ کردن یک باتری 6 ولت 4.5 آمپری رو دارم و می خوام بصورت همزمان از باتری هم در هنگام شارژ استفاده کنم .
    1.چه مداری برای این موضوع پیشنهاد میکنید؟
    2.حتما باید از دستگاه کنترل شارژر استفاده کنم ؟
    3.پیشنهاد شما چیست؟
    با سپاس فراوان

پاسخ : مداری برای شارژ کردن باتری خشک 6 ولت 4 آمپر با پنل خورشیدی 20 وات

سلام
    سلول خورشیدی رو با یه دیود سریع 3A بده به یه ماژول آماده کاهنده و خروجیش رو روی 7v تنظیم کن و با یه دیود 3a سریع و یه مقاومت 1R/5w بده به باتری و باتری رو هم به مصرف کننده وصل کن.
    تمام
    امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
    از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

سلول خورشیدی رو با یه دیود سریع 3A بده به یه ماژول آماده کاهنده و خروجیش رو روی 7v تنظیم کن و با یه دیود 3a سریع و یه مقاومت 1R/5w بده به باتری و باتری رو هم به مصرف کننده وصل کن.
      تمام
      ممنون از پاسخت ، ولی اگه باتری شارژ بشه و ولتاژ 7 ولت دائما بهش متصله مشکلی پیش نمیاد؟
      منظورتون از دیود های سری همون شاتکی هست؟ شماره خاصی مد نظرتونه؟ لطفل نام ببرید
      با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electronic Science
        ممنون از پاسخت ، ولی اگه باتری شارژ بشه و ولتاژ 7 ولت دائما بهش متصله مشکلی پیش نمیاد؟
        منظورتون از دیود های سری همون شاتکی هست؟ شماره خاصی مد نظرتونه؟ لطفل نام ببرید
        با تشکر
        سلام
        نه باتری وقتی که به ازای هر سلول بهش 2.25V ولتاژ بدی روی حالت شناور یا فلوت شارژ میشه و ولتاژش بالاتر نمیره که خراب بشه خیالت راحت.مثل باتری ترازوی دیجیتالی-دزدگیر و ....
        در انتهای شارژ حدود 0.2V روی دیود افت داریم که روی باتری میشه حدود 6.8V.
        بله منظورم شاتکی هستش مثلا 1n5822.
        ضمنا اگر از باتری همزمان با شارژ و مصرف بیش از 3A میکشی باید از مبدل- دیود و مقاومت قویتری استفاده کنی چون وقتی باتری خالی باشه مصرف کننده از شارژر استفاده خواهد کرد.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنمایتون بازهم سوالی بود ازتون می پرسم.
          موفق باشید.

دیدگاه

سلام
            بنده پنل خورشیدی رو به یک کاهنده متصل کردم و ولتاژ 7 ولت اونو به باطری وصل کردم منتها بعد از مدتی ولتاژ پنل که در حدود 20 ولت بود به 8 ولت افت پیدا میکنه و لی خروجی کاهنده بدون تغییر 7 ولته؟
            علت چیست؟
            آیا این افت ولتاژ به پنل آسیب نمیرسونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Electronic Science
              سلام
              بنده پنل خورشیدی رو به یک کاهنده متصل کردم و ولتاژ 7 ولت اونو به باطری وصل کردم منتها بعد از مدتی ولتاژ پنل که در حدود 20 ولت بود به 8 ولت افت پیدا میکنه و لی خروجی کاهنده بدون تغییر 7 ولته؟
              علت چیست؟
              آیا این افت ولتاژ به پنل آسیب نمیرسونه؟
              نه مشکلی نیست.وقتی آمپر از سلول میکشی طبیعیه که ولتاژ افت کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X