اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی LCD3.2 اینچ عریض

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی LCD3.2 اینچ عریض

من این LCD رو به صورت ماژول از فروشگاه سایت تهیه کردم، اما بعد از راه اندازی اولیه LCD و تاچ متوجه شدم که صفحه تاچ مشکل دارد و چون مدتی از خرید گذشته بود و مشمول گارانتی نبود موقتا آنرا کنار گذاشتم تا اینکه دیدم دوستانی به دنبال سورس کدی جهت راه اندازی آن هستند تصمیم گرفتم کار رو پیگیر شوم. LCD بوسیله XMEGA راه اندازی شده اما درایور طوری نوشته شده که روی AVRهای معمولی هم قابل استفاده باشد که البته تست نشده. درایور تاچ هم چون صفحه تاچ مشکل داشت نمی شد از PENIRQ استفاده کرد بنابراین با تایمر راه اندازی شد و فقط در XMEGA قابل استفاده هست.

فایل دانلودی حاوی یک پروژه تست در محیط AtmelStudio هست که دوستان باید پین های ارتباطی و برخی تنظیمات رو در صورت نیاز تغییر داده و پروژه رو کامپایل کنند. فایل خروجی به دلیل کدهای تست حدود 34 کیلوبایت خواهد بود که 20 کیلوبایت آن فقط مربوط به دیتای عکس همراه پروژه هست.

در رابطه با کتابخانه LCD بیشتر روی نمایش متن و فونت تاکید شده و اشکال هندسی مثل دایره و... پیاده سازی نشده اما چون توابع اولیه وجود دارد دوستان می توانند (با کمک کتابخانه های دیگری که احتمالا درآنها پیاده سازی شده مثل کتابخانه آقای ایمانی فر) به آن اضافه کنند و یا اعلام کنند تا اضافه شود.
    برای تولید فونت و عکس هم از این نرم افزار استفاده شده که بسیار مفید هست.

لینک دانلود درایور LCD32Wide

لینک دانلود فیلم کارکرد LCD روی XMEGA

امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیرد و اگر سوال یا نظری دارید لطفا اعلام کنید.

----------------------------------------------------------------------
    متوجه شدم که در داخل پوشه تاچ دو فایل هدر و سورس دیگری با نام Touch به طور اتفاقی قرار دارند که مربوط هست به راه اندازی تاچ به صورت نرم افزاری توسط ADC در XMEGA که قبلا انجام داده بودم. البته نیاز به کمی تغییرات دارد تا بهینه تر شود.
    گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

پاسخ : راه اندازی LCD3.2 اینچ عریض

سلام
    باتشکر از شما لطفا یک فیلم هم از کارکرد آن lcd قرار مدهید .
    ممنون .
    باد می وزد ...
    میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
    تصمیم با تو است ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X