اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

در مورد mc34063

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

در مورد mc34063

سلام
    من از یک آداپتور 9 ولت با جریان خروجی 1 آمپر استفاده کردم که ولتاژ 15و15- بسازم. مدار افزاینده گفته شده و مدار معکوس کننده گفته شده در دیتاشیت mc34063 را بستم و به درستی به من جواب داد ولی وقتی این دو را با هم در یک برد می بندم و 9 ولت را به ورودی هر دو مدارم وصل می کنم معکوس کننده به درستی 15- را نشان می دهد ولی افزاینده ام از 15 ولت به آرامی افزایش می یابد و یک ولتاژ زیادی می شود . علت چیست و چه باید کرد؟

پاسخ : در مورد mc34063

چطوری بهم وصلشون کردی؟ فکر کنم زمین های مشترک گرفتی
    جریان کشی مدارت چقدره؟

دیدگاه

بله زمین هاش را مشترک گرفتم. مگه نباید زمین ها مشترک باشه؟ اینها تغذیه های یک بردند

دیدگاه

جریان هر کدوم از مبدل هات چقدره؟

دیدگاه

200 میلی آمپر

یه نکته دیگه : من تغذیه را وقتی با آداپتور سوئیچینگ ولتاژ متغیر 1 آمپری میدم بعد از یه مدتی ولتاژ ورودی ام افت میکنه به اندازه 0.5 ولت

دیدگاه

مدارت عکس الاعمل غیر منتقی نشون میده ، یه چیزی خیلی خرابه. ببین یه عکسم از مدارت بزار

دیدگاه

جریان کشیده شده از منبع مدار ایجاد کننده 15- ام 28 میلی آمپر هست. مشکل میتونه از این باشه ؟ چه جوری این جریان را کم کنم؟

دیدگاه

این آدرس عکسا
                http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=84a15c0ef668309d306f157aa5c43428
                میتونه مشکل از این باشه که شاید سلف ها به اشباع میرن؟

یه مشکل دیگه که درست شده.من 3.3 و 15 و 15-می خوام. جریان کیده شده از منبع برای مدار 15 . 2 میلی آمپر برای 3.3 جریان 4 میلی و 15- جریان 31 میلی هست. هرکدام را که جداگانه تست میکنم تقریبا ولتاژ مورد نظرم را میدن وقتی 3.3 و 15 را با هم به تغذیه وصل میکنم هم درسته ولی تا 15- را وصل میکنم ولتاژهای خروجی ام تغییر میکنه و حتی ولتاژ تغذیه ورودی ام هم کمتر میشه حدود 0.5 ولت

دیدگاه

مقاومت های بین پایه 6-7 چرا زیادن؟ چطوری حسابشون کردی؟ اون مقاومت جریان رو لیمیت میکنه ها! :agree:

یکمی سیم بندی قسمت قدرتت رو تقویت کن روی همون برد برد کافیه مثلا دوبلش کن

منبع تغذیه چیه؟

دیدگاه

المان ها را طبق این سایت گذاشتم
                    http://www.nomad.ee/micros/mc34063a/
                    منبع تغذیه ام فعلا یک آداپتور سوئیچینگ ولتاژ متغیر یک آمپری هست ولی بعدا می خواهم یه باتری 9 ولتی بگذارم
                    سلفهام بشکه ای هست مشکلی نداره؟
                    چه تستی باید انجام بهم تا بفهمم منبع تغذیه ام درست کار می کنه؟
                    ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X