اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ad620 بزرگوار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ad620 بزرگوار

درود
    من یه مدتی عجیب با این تقویت کننده درگیرم و نتیجه ای هم نمیگیرم ازش امشب دیگه اومدم دو تا ورودی رو دادم به گراند خوب طبیعتا توی خروجی باید چیزی نباشه در کمال تعجب دیم یه مقدار 1.2 ولت منفی دارم خواستم ببینم شما نظرتون چیه مشکل از کحاست راستی از اونجایی هم که فکر میکیردم آیسی شاید خراب باشه 5 تادیگه داشتم با همون ها همین بود
    ممنونتون میشم راهنماییم کنید که مشکل از کجاست
    آرایشی که بستم یعنی دقیقا همینه

این هم خروجی
    [img height=503 width=672]http://s6.picofile.com/file/8189507718/Ad620.jpg[/img]
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : ad620 بزرگوار

تو شبیه ساز هم همینجوریه؟اگه نه پس یا منبع تغذیه دقیقا متقارن نیست یا جنس آی سی مرغوب نیست.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

توی شبیه ساز کاملا صفره ، برای ولتاژ های متقارن از سزی 78xx استفاده کردم باور کن چون فکر می کردم اصل نباشه از سه جا خریدم همه این حالت رو دارند
      یعنی بد گرفتارم کرده این آی سی

دیدگاه

با سلام
        منم با 620 زیاد کار کردم. آیسی عالی و دقیقیه. تو این ایسی تقارن تغذیه مهم نیست. ولی تغذیه منفی مهمه تا پ امپ پایینی به اشباع نره و خروجی غیر خطی نشه.
        این مشکل به احتمال زیاد از کیفیت آیسی هست.
        شما چک کنین بببینین اصلا خروجی تغییرات داره، مثلا پایه مثبت رو به 5 ولت وصل کنین و خروجی رو بررسی کنین.
        جدیدا آیسی های انالوگ تقلبی زیاد شده. چند وقت پیش با lmv358 کار میکردم که ورودیهاش، ولتاژ رو روی 3.3 ولت لیمیت میکردن و حوالی اون نقطه غیر خطی میشدن. کلی سر کار بودم تا مشکلو پیدا کردم و کلا از یه شماره آیسی دیگه استفاده کردم تا حل شد.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

جناب نورسیده ولتاژ ها این جوری هستند
          ولتاژ مثبت 15.02
          ولتاژ منفی 14.96
          پایه 5 رو به مثبت زدم همون شکل بود به منفی هم زدم فقط یادتون باشه من هیچ ورودی به تقویت کننده ندادم و فقط اون ها رو مستقیم به گراند زدم

دیدگاه

پایه 5 رفرنس خروجیه و تا حدی که باعث غیر خطی نشدن خروجی نشه میشه به پتانسیلی غیر از زمین وصل بشه. ولی بهتره که زمین باشه.

تقارن تغذیه ها مهم نیستن و عدم تقارنشون مشکلی ایجاد نمیکنه. من با 12+ و 5- راه انداختم، خیلی خوب و دقیق.
            منظورم این بود که ورودی ها رو تغییر بدین، ببینین خروجی تغییر میکنه یا ثابته. ولی به احتمال بالای 90 درصد مشکل از بی کیفیتی آیسیه.

دیدگاه

دوست عزیز، در مورد AD620 تجربه من اینه که اگه آی سی ش جنس اصل باشه اصلاً مشکلِ حادی نداره و همونطور که دوستمون گفتند با یه تغذیه منفی همه چی ردیف می شه.
              و اما، در مورد مشکل مدارِِ شما، اولاً که این شکل سیگنال دادن به مدار اصلاً عادی نیست! مشخص نیست شما می خواید چی رو تست کنید و چه پارامتری رو اندازه بگیرید!
              بهتره نحوه ایجاد تغذیه های مثبت و منفی رو هم بگید، حتی نحوه سیم کشی رو هم توضیح بدید. همه این چیزا ممکنه تأثیرگذار باشه. اگه شکل اسیلوسکوپ درست باشه یه نویز 80kHz سوئیچینگ تغذیه توی مدارتون وجود داره...

راستی، برای شبیه سازی AD620 از 3 تا پ امپ مجزا استفاده کنید و خودتون تقویت کننده ابزار دقیق رو بسازید. مدل شبیه سازها برای AD620 بی عیب و نقص نیست.
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

خوب ممنونم ، متشکرم که بهم کمک میکنید جناب رستمی و آقای نو رسیده
                من توضیح کامل بدم براتون یه منبع جریان ثابت دارم که یه جریان با فرکانس 1 کیلو هرتر مثلثی این جریان بین یک آمپر تا چند میلی آمپر هست مقاومت هم از این گچی ها هست
                وقتی جریان زیاده در حد چند صد میلی آمپر و بیشتر راحت میشه مقدار دو سر اون مقاومت رو خوند مشکل کجاست وقتی جریان عبوری از اون مقاومت در حد چند ملی آمپر میشه چه اتفاقی می افته ولتاژ دو سر مقاومت خیلی پایینه که حتی اسکوپ من نشون نمیده به خاطر همین اومدم از AD620 استفاده کنم که مثلا با گین 100 تقویت کنم و مطمئن هم باشم که گین تقویت کننده من مثلا صد هست میبینم که واقعا نمیشه شما به من بگید چی کار کنم هر مرحله ای که میخواید تا همین جا بزارم شاید کسی دیگه هم این مساله رو داشت
                در مورد تغذیه یه منیع تغذیه سویچینگ هست که دوست خوبمون آقای محمد شاهی عزیز رحمتش رو کشید و من فقط دو تا رگولاتور 15 ولت مثبت و منفی بهش اضافه کردم که ولتاژ ها به هم نزدیک باشه
                اگر می خواید من عکس از اسکوپ بزارم اون موقعی که ولتاژ دو سر همون مقاومت یه مقدار بزرگه در حد یک ولت ؟ و بعدش با یه مقدار کم یا اصلا هر چیزی که شما می فرمایید تا من امتحان کنم همین جا بزارم
                بازم ممنونم که کمکم می کنید

دیدگاه

جدا از کاربردتون، مداری که تو پست اول گذاشتین به شرط اینکه درست بسته شده باشه باید خروجیش صفر باشه. اگه اینطوری نیست یعنی حتما یه مشکلی تو قطعه هست.

اما بعد از اون در مورد خوندن جریان منابع سوئیچینگ، چون سیگنال صاف نیست و نویز داره، یه فیلتری با دوتا مقاومت و یه خازن تو دیتا شیت 620 هست که بهتره از اون استفاده کنین. من عین همینکارو با شنت 75 میلی ولتی انجام دادم و با دقت خوب و با گین حدود 50 مقدار جریانو خوندم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (به یاد استاد آقازاده)john lock
                    خوب ممنونم ، متشکرم که بهم کمک میکنید جناب رستمی و آقای نو رسیده
                    من توضیح کامل بدم براتون یه منبع جریان ثابت دارم که یه جریان با فرکانس 1 کیلو هرتر مثلثی این جریان بین یک آمپر تا چند میلی آمپر هست مقاومت هم از این گچی ها هست
                    وقتی جریان زیاده در حد چند صد میلی آمپر و بیشتر راحت میشه مقدار دو سر اون مقاومت رو خوند مشکل کجاست وقتی جریان عبوری از اون مقاومت در حد چند ملی آمپر میشه چه اتفاقی می افته ولتاژ دو سر مقاومت خیلی پایینه که حتی اسکوپ من نشون نمیده به خاطر همین اومدم از AD620 استفاده کنم که مثلا با گین 100 تقویت کنم و مطمئن هم باشم که گین تقویت کننده من مثلا صد هست میبینم که واقعا نمیشه شما به من بگید چی کار کنم هر مرحله ای که میخواید تا همین جا بزارم شاید کسی دیگه هم این مساله رو داشت
                    در مورد تغذیه یه منیع تغذیه سویچینگ هست که دوست خوبمون آقای محمد شاهی عزیز رحمتش رو کشید و من فقط دو تا رگولاتور 15 ولت مثبت و منفی بهش اضافه کردم که ولتاژ ها به هم نزدیک باشه
                    اگر می خواید من عکس از اسکوپ بزارم اون موقعی که ولتاژ دو سر همون مقاومت یه مقدار بزرگه در حد یک ولت ؟ و بعدش با یه مقدار کم یا اصلا هر چیزی که شما می فرمایید تا من امتحان کنم همین جا بزارم
                    بازم ممنونم که کمکم می کنید
                    جان لاکِ عزیز، یه نکته ای رو خدمت شما عرض می کنم در مورد اندازه گیریِ جریان و سطح نویز AD620؛
                    خوندنِ جریان نسبت به خوندنِ ولتاژ همیشه با نویزِ کمتری همراهه علتش اینه که معمولاً نویزِ جریان در حد نانوآمپر و پیکوآمپره. ولی نویزِ ولتاژ در حد میکرو ولته. اگه دوسرِ یه مقاومتِ شنت 10 میلی اهم رو دارید می خونید، مطمئــــــــــــن باشید که دقیقاً دارید جریانِ عبوری ضرب در مقاومت رو می خونید! کافیه یه جستجو کنید در مورد نویز حرارتی مقاومت در مدار.
                    اگه جریان در حد میکرو آمپر باشه و شنتِ شما در حد 10 میلی اهم، بدون هیــچ شک و شبهه ای تا مرز جریان حدود 100 میکروآمپر AD620 جوابِ کارِتون رو میده. منتها یه ذره ممکته آفست داشته باشید که قابل رفعه. جریان آفست ورودی این آیی سی در حد یک نانوآمپره! یعنی در 99.99% مواقع میشه نادیده گرفتش. اگه مقاومت شنت بزرگتر باشه مثلاً 100 میلی اهم و بیشتر، جریان های تا حدود 1 میکرو آمپر هم بدون نویز قابل اندازه گیریه!

و اما بعد، به نظرم مشکل اصلی مدارِ شما تغذیه شه. برای روشن شدن قضیه لطف کنید تمــــــــــــــــام جزئیات مربوط به سیم کشی تغذیه و چیدمان قطعات، PCB و غیره و ذلک رو توضیح بدید. اصاً عکس بگیرید بذارید اینجا. شماتیک رو بذارید ببینیم. پروتئوس نمی خواما! شماتیکِ اصلیِ واقعیِ مدارت رو می خوام. توی تغذیه سوئیچینگ مهم ترین بخش زمین یا GND یا صفر ولتِ مداره که باید به دقت سیم کشی شده باشه... حتماً سیم کشیِ مدار رو توضیح بده با شکل و عکس.
                    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X