اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در برنامه نویسی به زبان C (ساخت فرستنده گیرنده با ATMEGA32 & TX433)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در برنامه نویسی به زبان C (ساخت فرستنده گیرنده با ATMEGA32 & TX433)

سلام. دوستان یه پروژه فرستنده گیرنده دارم که خیلی هم سادست اما چون من اصلا به زبان سی آشنایی ندارم و این پروژه هم حتما باید به زبان سی باشه، یک هفتست خواب و خوراک از من گرفته!!
    عکس مدار در پروتئوس:
    http://cld.persiangig.com/preview/8gmBQcElnT/help.png

-کیبورد حتما باید 3*4 باشه
    -نمایشگر 16*2 کاراکتری
    -میکرو ATMEGA 32
    -ماژول های tx 433MHz
    **** مدار باید به شکلی کار کنه که هر کدام از اعداد کیبورد رو که فشار بدیم همون عدد رو نمایشگر گیرنده ظاهر بشه و با رها کردن کلید ، نمایشگر پاک بشه. یعنی هربار فقط یه رقم رو نشون بده.
    من تمام سعیمو کردم و یک هفتست با کمک کتاب های مرجع و اینترنت نتونستم برنامه شو بنویسم.
    اگه کمک کنین لطف بزرگی کردین.

پاسخ : مشکل در برنامه نویسی به زبان C (ساخت فرستنده گیرنده با ATMEGA32 & TX433)

نبود؟؟؟؟؟؟ عجله ایی واقعا!!

دیدگاه

چرا کسی جواب نمیده واقعا؟؟!! :cry2:
      بذارید سوالو خلاصه کنم. با چه دستوری در زبان سی میتونم اطلاعات کیبورد رو بفرستم به خروجی txd?
      و با چا دستوری اطلاعات rxd رو بفرستم واسه نمایشگر؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام. چرا از 2 تا میکرو استفاده کردی؟ خب LCD رو به پایه D وصل کن.
        با کیبورد تاحالا کار نکردم.

دیدگاه

برای فرستادن به پورت سریال فکر کنم باید اطلاعات رو توی رجیستر UDR بریزی.
          اینجوری:
          [code=c]
          UDR = data;
          [/code]

دیدگاه

از دو میکرو استفاده شده مدار فرستنده و گیرنده بیسیم هست. اونی که در عکس میبینید به این خاطره که در پروتئوس امکان شبیه سازی ماژولهای رادیویی وجود نداره. هیچی از کدی که نوشتین نفهمیدم. کیپد 3*4 رو چطوری تو برنامه وارد کنم و اطلاعاتشو بفرستم به پایه txd )usart)

دیدگاه

من زیاد وارد نیستم. ولی چون کس دیگه ای جواب نداده بود من جواب دادم.
              توی دیتا شیت قسمت USART رو بخون.
              اینا یه بافر ارسال و دریافت دارن به اسم UDR، که برای ارسال و دریافت از طریق ارتباط سریال باید توی این رجیستر اطلاعاتت رو بریزی. و موقع خوندن باید از این رجیستر اطلاعات رو بخونی. این رجیستر 8 بیتی هست.
              توی دیتا شیت ببین. باید با رجیستر های UCSRA و UCSRB و UCSRC کار کنی. ببین هر کدوم از بیت های این 3 تا رجیستر چه کاری رو انجام میدن.
              من فقط با دریافتش کار کردم. اینم یه نمونه کد برای دریافت که اطلاعات رو از پورت سریال دریافت میکنه و داخل یه متغیر به اسم receive میریزه:
              [code=c]
              #include <mega8.h>
              #include <delay.h>
              unsigned char receive[10],i=0;
              interrupt [USART_RXC] void usart_rxc_isr(void) // Enable USART, RX Complete
              {
              receive[i]=UDR;
              i++;
              }

void main()
              {
              DDRB.0=1;
              PORTB.0=0;
              UCSRA=0X00;
              UCSRB=(1<<RXCIE)|(1<<RXEN) |(1<<TXEN);
              UCSRC=(1<<URSEL)|(1<<UCSZ1)|(1<< UCSZ0);
              UBRRH=0X00;
              UBRRL=0X47; // Boud Rate: 9600
              #asm("sei&quot
              delay_ms(2000) // delay for receive data
              for(i=0 ; i=10 ; i++)
              {
              if(receive[i]==5)
              PORTB.0=1;
              }

}
              [/code]

دیدگاه

خب در مورد گیرنده اگه کار رو به این روش که شما گفتید پیش ببریم، حالا چجوری اطلاعات متغیر recive رو بفرستم رو نمایشگر؟
                *مثال: روی فرستنده کلید 5 رو فشار دادیم و میخوام روی نمایشگر گیرنده عدد5 نشون داده باشه.

*یه نگاه به پروژه زیر بندازید (مخصوصا برنامش):

http://dmf313.ir/%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-%d9%81%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d8%af%db%8c%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7%da%98%d9%84-hmt-hmr/

از نظر سخت افزاری تنها تفاوت کار من با پروژه بالا اینه که بجای یه کلید، یه کیپد به فرستنده وصل میشه

دیدگاه

خب با کی پد کار نکردم. این ماژوله بوردش چقدره؟ چند متر؟ قیمتش چنده؟

دیدگاه

ماژول HMR فرکانس 433 مگاهرتر :
                    http://roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84%20HMR%20%D9%81%D8%B 1%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%B3%20433%20%D9%85%DA%AF%D8% A7%D9%87%D8%B1%D8%AA%D8%B1/

ماژول HMT فرکانس 433 مگاهرتز :
                    http://roboeq.ir/products/detail/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84%20HMT%20%20%D9%81%D 8%B1%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%B3%20433%20%D9%85%DA%AF% D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%AA%D8%B2/

دیدگاه

بالاخره خودم نوشتم برنامه شو.

مرسی که کمک نکردین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m-moradi

مرسی که کمک نکردین.
                        اگه شد بذارش اینجا که استفاده کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط m-moradi

مرسی که کمک نکردین.
                          من الان اتفاقی این پست رو دیدم. :biggrin: هرچند که جواب گرفتید و تبریک میگم. ولی کلا اگر از کدویژن استفاده میکنه کسی، از کدویزارد وقفه های ارسال و دریافت یوزارت رو فعال کنه و خیلییی راحت کارش پیش میره.
                          فقط کافیه دستور مثلا puts("sample" رو داخل بدنه برنامه بنویسید و آخر تابع ترنسفر که خود کدویژن عزیز زحمت کشیده و نوشته یه پیغام رو روی ال سی دی نمایش بدید. برای نمایش دریافت هم به همین روش با gets()

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X