اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ولتاژ و آمپر sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ولتاژ و آمپر sim900

سلام من یک برد sim900 دارم که وقتی به آن از طریق یک usb to ttl اتصال پیدا می کنم به راحتی متصل می شه و من می توانم at کد ها را در hyper terminal وارد کنم و مشکلی ندارد ولی
    من می خواهم از طریق یک برد اردوینو که دارم که یک برنامه هم برای آن نوشتم دستورات را به sim900 ارسال کنم برنامه ای که نوشتم هیچ مشکلی ندارد
    من برای تامین ولتاژ آن از پین های usb که متصل به لپ تاپ بود استفاده کردم و آردوینو کد ها را به درستی ارسال کرد به sim900 و کار کرد

حالا من می خواهم ولتاژ را به جای usb از طریق یک باطری 12 ولت 3 آمپر که به وسیله lm2596 به 4.3 ولت رساندم به sim900 بدهم sim900 درست روشن شد و 3 ثانیه دکمه پاور را زدم و روشن شد , دکمه پاور سبز و net زرد که چشمک هم می زند و مشکلی از لحاظ ریست شدن ندارد اما این بار که خواستم از طریق اردوینو کد را ارسال کنم با این که به خوبی sim900 روشن شده ولی کدهای at واردش نمی شه

جالب این که من یک آداپتور لپ تاپ hp هم داشتم و آن 18 ولت و 3.5 آمپر بود از طریق آن که ولتاژ دادم کد ها ارسال شد و sim900 کار کد
    من یک آداپتور 12 ولت 4 آمپر هم داشتم به آن که وصل کردم روشن شد ولی دوباره کد ها ارسال نشد

من ولتاژ را درست رعایت می کنم ولی فقط با آن آداپتور hp روشن شد و من می خواهم با آداپتور های دیگر کار کند و علت را نمی دانم؟

لطفا کمک کنید ؟ ساده توضیح بدهید مبتدیم با تشکر خیلی لازم دارم
    :cry:

پاسخ : مشکل با ولتاژ و آمپر sim900

باید زمین مشترک داشته باشی. اگر از باتری های جداگانه برای ماژول و کنترلر استفاده میکنید باید زمین های اونها( منفی ها) به هم اتصال داشته باشند

دیدگاه

پاسخ : مشکل با ولتاژ و آمپر sim900

دستتون درد نکنه واقعا فکر نمی کردم این مشکلم بود و باید منفی ها را مشترک می کردم که باعث عدم هماهنگی بین دو بردم شده بود وsim900 کد ها را دریافت نمی کرد ولی مجبور شدم baud rate که برای اتصال به sim900 از طریق arduino انتخاب کنم را از 9600 به 115200 تغییر بدهم

به هر حال خیلی تشکر .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X