اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در مورد طراحی این دستگاه جوش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در مورد طراحی این دستگاه جوش

توی این نقشه

IGBT هام بعد یه مدت میسوزه و ماسفت درایور هم به کل نابود میشه
    ولی بعد یکم جوش دادن
    سوال من اینه که آیا دلیل اینه که ماسفت درایور کم میاره یا اینکه دلیلش اینه که من IGBT 600 ولتی گزاشتم ولی خودش 1200 ولتی گزاشته

این هم دستگاهی که من ساختم

پاسخ : یه سوال در مورد طراحی این دستگاه جوش

با سلام
    مدار جالبیه. توپولوژی مدار بصورت پوشپول طراحی شده و باید ولتاژ سوئیچها بالا باشه. زیر نقشه هم رو 1200 ولتی بودن سوئیچ ها تاکید کرده. bup213 تو بازار هست. من چند سال پیش خریدم. چرا از خودش استفاده نمیکنین؟
    چون فرمان گیتها ایزوله نیست، وقتی سوئیچ بسوزه، 2153 هم دود میشه.
    کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

پس ماسفت درایور میتونه جریان تولید کنه درسته
      کم نمیاره که ؟؟؟

دیدگاه

فعلا متهم ردیف اول ولتاژ سوئیچ هاست. احتمال کم آوردن 2153 کمه. بعد از تعویض سوئیچ ها اگه مشکلی بود و بهش شک کردین، مقادیر مقاومتهای گیت رو کم کنین و چک کنین.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

همونطوری که اقای نورسیده گفتند در توپولوژی پوش پول باید ولتاز سوئیچ ها دوبرابر باشه! در خود متن هم نوشته که 600 ولت جواب نمیده! از همون 1200 ولت استفاده کنید حل میشه-
          منظورتون از جوش چیه؟ سازنده ی اصلی برای هایولتاز استفاده کرده! اون هسته سایزش چقدره؟ چند گرفتید؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز در مورد ترانس توضیح میدین و چطوری پیچیدین هسته چی بود و ....

راستی چرا تو پوش پول باید تحمل ولت سوئیچها دو برابر باشه؟

دیدگاه

ترانس etd59 قیمتش 10 هزار تومان
              سیم پیچ ثانویه 10 دور سیم0.3 البته 70 لا مثل عکس زیر

اولیه هم 2 تا 10 دور سیم 0.3 که 15 لا باشه
              اونو خودم هم نمیدونم باید تست کنم ببینم مشکل ترکیدن چیه ولتاژ زیاده یا جریان ندادن ماسفت درایور یاچیز دیگه ای

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elect2
                راستی چرا تو پوش پول باید تحمل ولت سوئیچها دو برابر باشه؟
                برای اینکه سوئیچ در لحظه ی خاموشی باید مجموع ولتاژ اولیه و منبع تغذیه را بتونه تحمل کنه یعنی دو برابر ورودی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                  برای اینکه سوئیچ در لحظه ی خاموشی باید مجموع ولتاژ اولیه و منبع تغذیه را بتونه تحمل کنه یعنی دو برابر ورودی!
                  سلام در مدار بالا خازن صافی بعد دیود پل 20 میکرو 250 ولته که فکر میکنم کمه جون ولتاژ ماکس 310 تو خازن ذخیره میشه و حداقل ولتاژ خازن باید 400 ولت باشه درسته؟

حالا تو این توپولوژی پوش پول یکبار یک طرف سیمپیچ اولیه 310 ولت میشه یکبار طرف دیگه اولیه 310 میشه
                  یعنی در لحظه خاموشی 620 ولت روی سوئیچ خاموش شده میوفته یا اینکه 930 ولت میوفته؟
                  از طریق دیود نمیتونیم این ولتاژ بالا را دمپ کنیم تا سوئیچ ما ولتاژ پایینتر بشه؟

دیدگاه

درسته خازن باید 400 ولت باشه که کنارش یه 400 ولتی هم هست و تو توانهای بالا باید رعایت بشه! ولی چون پوش پول برای توانهای کم مناسبه ! فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد! شاید علت دیگری داشته باشه!
                    در مورد ولتاژ سوئیچ ها هم دوبرابر ولتاژ ورودی میفته
                    دمپ با دیود هم کلا مدار و توپولوژی و توان مصرفی رو میبره زیر سوال! دمپ جایی انجام میشه که انرژی لحظه ای زیاد ولی متوسط کم باشه نه اینجا

دیدگاه

سلام
                      تو پوش پول تقارن دقیق 2تا سیم پیچ اولیه(سروسط) خیلی مهمه.اگر کمی نامتقارن باشند بعداز مدتی هسته به اشباع میره و ایجیبیتی ها میسوزن.
                      من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X