اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رگولاتور 3.3ولت برای میکروکنترلرlpc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رگولاتور 3.3ولت برای میکروکنترلرlpc

سلام دوستان-برای تغذیه lpc1768نیاز به رگولاتور دارم-کدوم مدل را پیشنهاد می کنید؟درضمن محدودیت ورودی هم دارم یعنی ولتاژورودی 19ولت هست-ورگولاتورهای شبیه lm2576و...که مدار راه انداز زیادی دارند هم تا جایی که امکانش باشه نمیخوام استفاده کنم.
    نظرتون راجع به lf33چیه؟

پاسخ : رگولاتور 3.3ولت برای میکروکنترلرlpc

نوشته اصلی توسط morteza7090
    سلام دوستان-برای تغذیه lpc1768نیاز به رگولاتور دارم-کدوم مدل را پیشنهاد می کنید؟درضمن محدودیت ورودی هم دارم یعنی ولتاژورودی 19ولت هست-ورگولاتورهای شبیه lm2576و...که مدار راه انداز زیادی دارند هم تا جایی که امکانش باشه نمیخوام استفاده کنم.
    نظرتون راجع به lf33چیه؟
    اختلاف ولتاژ زیاده ممکنه یکم دردسر ساز بشه ولی اگه جریان نکشی خوبه البته حتما هیت سینک می خواد

sigpic

دیدگاه

نظرتون راجع به lf33چیه؟
      1768 به هیچ جا وصل نباشه همینجوری دور همی حدود 50 میلی آمپر جریان می کشه. برای این اختلاف ولتاژ میشه حدود 0.8 وات. پیشنهاد می کنم چند مرحله رگولاتور بذارید: اول یه 7812 بعدش یه 7805 و بعدش هم LF33.
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
        1768 به هیچ جا وصل نباشه همینجوری دور همی حدود 50 میلی آمپر جریان می کشه. برای این اختلاف ولتاژ میشه حدود 0.8 وات. پیشنهاد می کنم چند مرحله رگولاتور بذارید: اول یه 7812 بعدش یه 7805 و بعدش هم LF33.
        این اختلاف ولتاژ یعنی چی؟(19-3.3)*0.05
        هست دیگه؟اگه مستقیم بزارم چه اتفاقی میفته؟

دیدگاه

با سلام
          جریان در ولتاژ میشه توان، و اونچیزی که دوستان نگرانش هستند توان تلفاتی توی رگولاتور هست که گرما ایجاد میکنه،
          نمیدونم چرا از lm2576 استفاده نمی کنید، من مدتی هست که دارم استفاده می کنیم، نشده به چیز دیگری فکر کنم،
          --اولا تلفات کمی داره، و راندمان بالا
          --محدودیت ورودیش کمه
          --درسته یکم گرون تره و قطعات جانبی داره،
          --pcb رو خوب بکشین جای زیادی اشغال نمی کنه
          The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

AMS 1117

دیدگاه

این اختلاف ولتاژ یعنی چی؟(19-3.3)*0.05
              هست دیگه؟اگه مستقیم بزارم چه اتفاقی میفته؟
              بله، درسته.
              اگه مستقیم وصل کنی یکم زیاد داغ می شه رگولاتور! و کل دور و برش رو گرم می کنه و مشخصات آنالوگ مدارتون یکم تغییر می کنه.
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X