اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای طراحی خروجی آر اف آمپلی فایر و آنتن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای طراحی خروجی آر اف آمپلی فایر و آنتن

درود به همه دوستان عزیز
    بنده یه مازول فرستنده صوت با توان خروجی12db دارم که در فرکانس 790تا820mhz کار میکنه من میخوام برد این مازول رو با استفاده از مدول آر اف آمپلیفایر 85y12dk تقویت کنم. این هم آدرس این مدول تقویت کننده(http://www.rfphone.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=176&amp ;proid=393)
    حالا مشکل بنده در طراحی فیلتر خروجی تقویت کننده و نوع آنتن اون هست.
    میخواستم این موضوع رو با استاد عزیز (سمیراا)بصورت پیام خصوصی در میون بذارم که ایشون صلاح دونستن یه تاپیک ایجاد بشه تا انشاالله هم مشکل بنده حل بشه هم همه کاربران بتونن از بحث دراین مورد بهره بگیرن بنده هم به دستور ایشون عمل کردم.
    یه چیزایی از الکترونیک میدونم "شغلم تعمیر دستگاههای صوتی و تصویریه ولی علم چندانی در زمینه مخابرات ندارم اما علاقه بسیار زیادی به سیستمهای مخابراتی دارم به همین جهت این تاپیک رو برای بالا بردن علمم در این زمینه زدم و از دوستان در خواست راهنمایی و کمک دارم که انشاالله بتونم با کمک شما عزیزان بهترین آنتن رو برای مازولم پیدا کنم که تشعشع عالی داشته باشه وهم مدار کوپلاز به آنتن رو جوری بسازم که همه قدرت تقویت کننده بصورت استاندارد به آنتن منتقل بشه و هم چالش توان برگشتی رو بصورت صحیح حل کنم تا به تقویت کننده اسیبی نرسه.
    به هر روی اگر درخواستم خیلی ناقصه از همه شما معذرت میخوام :redface:به خاطر نداشتن علم در این زمینه هست :angry:و امید دارم که با علم شما دوستان این نقص بنده تا حدود زیادی رفع بشه. :read:
    ممنون از همه شما

پاسخ : کمک برای طراحی خروجی آر اف آمپلی فایر و آنتن

نوشته اصلی توسط صبا12
    درود به همه دوستان عزیز
    بنده یه مازول فرستنده صوت با توان خروجی12db دارم که در فرکانس 790تا820mhz کار میکنه من میخوام برد این مازول رو با استفاده از مدول آر اف آمپلیفایر 85y12dk تقویت کنم. این هم آدرس این مدول تقویت کننده(http://www.rfphone.com/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=176&amp ;proid=393)
    حالا مشکل بنده در طراحی فیلتر خروجی تقویت کننده و نوع آنتن اون هست.
    میخواستم این موضوع رو با استاد عزیز (سمیراا)بصورت پیام خصوصی در میون بذارم که ایشون صلاح دونستن یه تاپیک ایجاد بشه تا انشاالله هم مشکل بنده حل بشه هم همه کاربران بتونن از بحث دراین مورد بهره بگیرن بنده هم به دستور ایشون عمل کردم.
    یه چیزایی از الکترونیک میدونم "شغلم تعمیر دستگاههای صوتی و تصویریه ولی علم چندانی در زمینه مخابرات ندارم اما علاقه بسیار زیادی به سیستمهای مخابراتی دارم به همین جهت این تاپیک رو برای بالا بردن علمم در این زمینه زدم و از دوستان در خواست راهنمایی و کمک دارم که انشاالله بتونم با کمک شما عزیزان بهترین آنتن رو برای مازولم پیدا کنم که تشعشع عالی داشته باشه وهم مدار کوپلاز به آنتن رو جوری بسازم که همه قدرت تقویت کننده بصورت استاندارد به آنتن منتقل بشه و هم چالش توان برگشتی رو بصورت صحیح حل کنم تا به تقویت کننده اسیبی نرسه.
    به هر روی اگر درخواستم خیلی ناقصه از همه شما معذرت میخوام :redface:به خاطر نداشتن علم در این زمینه هست :angry:و امید دارم که با علم شما دوستان این نقص بنده تا حدود زیادی رفع بشه. :read:
    ممنون از همه شما
    ممنون از همتون

دیدگاه

پاسخ : کمک برای طراحی خروجی آر اف آمپلی فایر &#1608

سلام دوست خوب
      کار کردن در فرکانس های بالا یکم پیچیده و دشواره اولا نیاز به مهارت بالایی داره دوم نیاز به تجهیزات گران قیمتی هست همین الان به فرض شما تمام نکات رو رعایت کردی ولی برای دیدن نتیجه قطعی نیاز به دستگاهایی مثل پاور متر یا اسپکتروم انالیزر داری با قیمت خیلی بالا به خاطر همینه که بسیاری از تاپیک های این قسمت بی جوابه و کسی دنبال دردسر نمیره! بنده یه سری نکات کلی رو بهتون میگم

ماژولی که قرار دادی امپدانس های ورودی خروجی رو نگفنه وما فرض بر 50 اهم میگیریم
      فیلتر خروجی احتمالا احتیاج نباشه شما با رعایت تطبیق امپدانس باید نتیجه خوبی بگیری
      خروجی ماژول صوتی که 12 دی بی هست رو با یک مقاوت با اهم پایین smd مثلا 10 اهمی با کابل کواکسیال ( مثلا rg58 )به تقویت کننده بده (با کانکتور های sma )
      دقت کنین که تمام امپدانسها یکی باشد
      انتن رو میتونی اماده تهیه کنی ار اف فون داره یا میتونی بر اساس طول موج خودت بسازی (y/2 y/4 و ...)
      هرگز بدون انتن یا بار مصنوعی مدار رو راه اندازی نکن
      شما اگه امکانش هست دیتاشیت اون ماژول صوتی رو قرار بدید و اگه پیدا نکردید مدار خروجی رو ( اخرین طبقه است که یا ترانریستوره یا ای سی)
      ضمنا اگه جواب گرفتی نتیجه رو اعلام کن
      نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
      * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک برای طراحی خروجی آر اف آمپلی فایر و

-

دیدگاه

درود به شما دوست عزیز
          ممنون از شما استاد گرانقدر
          پس از اینکه مدار رو راه انداختم حتما نتیجه رو اعلام میکنم
          باز هم سپاس از شما

دیدگاه

با تشکر مجدد
            بنده ارتباط رو با کابل rg178 با امپدانس 50 اهم وصل میکنم.
            حالا اگر ارتباط رو بدون کانکتور وصط کنم یعنی سر کابل رو به خروجی مازول و ورودی تقویت کننده لحیم کنم مشکلی پیش میاد؟ آیا حتما باید از کانکتور استفاده کنم؟
            بدیهی هست که خروجی تقویت کننده بوسیله کانکتور به آنتن وصل میشه ایا ارتباط بین مازول و تقویت کننده هم کانکتور میخواد؟
            باز هم ممنون که وقت میذارید و بنده رو راهنمایی میکنید

دیدگاه

مشکلی پیش نمیاد یه موقع میخوای از همدیگه جداشون کنی یا دستگاه دیگه ای تست کنی کانکتور بهتره
              دو مازول رو در فاصله خیلی نزدیک با کابل به هم هم ارتباط بده
              نقش هستی نقشی از ایوان ماست اب و باد و خاک سرگردان ماست
              * برای آینده درست مصرف کنیم*

دیدگاه

سلام.من هم یه برد فرستنده ی صوت دست ساز (البته به صورت کیت موجود در بازار)دارم ولی هیچ جایی در باره ی امپدانس ننوشته.
                من هم میخوام مثل صبا12 خروجی رو تقویت کنم.امپلی فایر صوتی دارم که فرکانس پاسخ گوییش به 800کیلو هم میرسه آیا میتونم از اون استفاده کنم؟مشکلی پیش نمیاره؟
                بعدشم اصلا این امپدانس و طول سیم آنتن چی هست :question:؟فرمول محاسبه اش چیه و چرا برای تقویتش به دونستنش نیاز داریم؟
                ممنون.
                ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X