اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دسترسی به تصویر وب کم در vb.net2005

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دسترسی به تصویر وب کم در vb.net2005

سلام دوستان

چطور میتونم به تصویر وب کمم به صورت یک آرایه از پیکسل های اون در vb.net2005 دسترسی داشته باشم.

آیا کامپوننتی هست که این کارو انجام بده.

خواهش میکنم کمکم کنید تو قسمت برنامه نویسی دو روزه مطرح کردم کسی جوابمو نداده. :angry: :angry:

فقط همین که بتونه نشون بده هم کافیه :cry2:

موفق باشید.

Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

پاسخ : دسترسی به تصویر وب کم در vb.net2005

سلام
    مقاله سیستم بینایی روبات از لینک زیر این پست قابل دریافت هست .
    در این مقاله نحوه اتصال یم دوربین به میکروکنترلر توضیح داده شده .

پیروز و سربلندباشید.
    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

سلام .................

بفرمایید دقیقا میخواید چی کار کنید؟ تا چه مرحله ای پیش برید؟
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.

من میخوام یه روبات مسیر یاب بسازم که مسیر رو به وسیله پردازش تصویر تشخیص بده.

هدف از این پروژه صرفا یاد گیری PC Interfacing و پردازش تصویر مقدماتیه و البته برنامه نویسی.

مرحله بعدی میخوام تمام عملیات رو بیسیم کنم :rolleyes: فعلا میخوام یه وب کم به کامپیوتر وصل کنم و نتیجه پردازش رو از طریق RS232 ارصال کنم.

یکی از دوستام بهم پیشنهاد کرد از نرم افزار LabVIEW و ماژول MAQ-Vision استفاده کن. کسی با این ماژول کار کرده از کجا میتونم گیرش بیارم.

پیشاپیش تشکر

دیدگاه

سلام
          با چه زیانی می خواهید برنامه نوبسی کنید و کدوم میکروکنترلر ؟
          آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
          پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

salam bebakhshid farsi nemitunam benevisam va sharmandeh ke dir javab dadam

vb.net or vb 6

AVR

codevision

دیدگاه

سلام ......................

اول منم یه عذر خواهی بکنم که دیر جواب دادم . بعدش هم ....

ببینید در مورد مطلب اولی که فرمودید یعنی : ساخت ربات مسیریاب با استفاده از پردازش تصویر . خب باید گفت که این حالت خاصی از پردازش تصویر رو می طلبه و نیازی نیست که از الگوریتم های خیلی پیجیده استفاده بشه . کافیه تصویری که از وب کم دریافت می کنید رو برای پردازش به کامپیوتر بفرستید . برای این منظور (رفت توی سوال دومتون) میتونید از نرم افزار متلب استفاده کنید البته نه به این معنا که برای استفاده از وب کم باید حتما از متلب استفاده کنید . نه!! اما چون محیط پردازش هاتون در متلب خیلی خوب پیاده سازی میشه می تونید از این نرم افزار استفاده کنید . طریقه ی اتصال وب کم و ارتباط اون در متلب هم در لینک زیر موجوده ....

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17761.0

پس از این مرحله شما به صورت فریم به فریم تصاویر رو تحلیل کنید و به پردازش تصاویر بپردازید . برای اینکه محیط کاریتون صرفا به دورنگ سفید و سیاه معطوف میشه میتونید از فضای رنگی باینری استفاده کنید (im2bw) . این فضا یه خاصیت خیلی خوب داره و اون هم اینه که تحلیل ماتریسش خیلی راحت تر از اونهای دیگه هست . کافیه محدوده ای که به یک رنگ خاص (حالا یا سفید یا سیاه / بستگی به نظر خودتون داره) محدود میشه (بر روی خط) رو پیدا کنید و از خط TRACK در اصطلاح دور بگیرید . با این کار مسیر حرکت مشخص میشه و میتونید مسیر رو دنبال کنید .

اما در مورد فرمایش دوستتون باید بگم که اطلاعی ندارم . خوشحال میشم یک مقدار در موردش توضیح بدید . (اما با روش بالا کاملا مشکل شما برطرف میشه .. مطمئن باشید )

در مورد محیط برنامه نویسی متلب هم همونطوری که بهتر از من میدونید قالب C رو داره و از این جهت خیلی به CodeVision نزدیکه . موفق باشید .

دیدگاه

من میدونم چی میخوای.
                ولی باید بگردی
                OpenCV( Open source computer vision
                من تو C++ باهاش کار کردم، ولی یادمه اونموقعی که دنبالش بودم vb بیشتر گیر میومد تا C++ . ضمنا برای کاری که میخوای انجام بدی لازمه که اول تصویرت رو یه مرحله تبدیل کنی و به تصویر خام لبه ها تبدیل کنی.
                مثل تصویر زیر

راستی برای زبان های .net یه ورژن جدید ساخته شده که باید از لینک زیر دانلود کنی. البته برای ایرانیها گوگل اجازه نمیده و باید با آنتی فیلتر بری و دانلود کنی. :
                http://code.google.com/p/opencvdotnet/
                بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام ....................

در مورد Open CV مطلبی که می فرمایید کاملا درسته اما معمولا از اون برای پروژه های سطح بالاتر استفاده میکنن . در مواردی که به طور مستقیم باید به تحلیل نقطه به نقطه ی تصویر (همون پیکسل به پیکسل) بپردازیم میتونیم ازش استفاده کنیم . من یه پروژه دیده بودم که با این نرم افزار انجام شده بود .کاری که اون انجام میداد پردازش مستقیم بر روی فیلم بود (Real Time) نه به صورت اسلاید به اسلاید .

پشتیبانی این نرم افزار برای مواردی خیلی به کار میاد که بخوایم کاملا حرفه ای بریم سراغ پردازش تصویر . اما در این پروژه ای جناب JH مطرح کردن نیازی به این کارا نیست خیلی ساده تر از این ها میشه روش کار کرد . با نرم افزار متلب راحت این کارو میشه انجام داد هیچ مورد یا مشکل خاصی هم پیش نمیاد . باز حالا هر طر که صلاح میدونید . موفق باشید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X