اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش ولتاژ منبع تغذیه سوئیچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش ولتاژ منبع تغذیه سوئیچینگ

سلام. یک منبع تغذیه سوئیچینگ دارم که 10 آمپره و 10 آمپر رو بصورت کامل میده.
    یه محصول ساختیم که 10 آمپر رو ازش میکشم و منبع خیلی داغ میکنه و توی بعضی از موارد محصول برگشت خورده و علت همه ش سوختن منبع بوده. البته جهت جلوگیری از سرزنش شدن بگم که قبلا چند مورد رو در حدود 1 سال روی تست گذاشتم و چون خرابی نداشت تولید کردیم. حالا میخوام تولیدات جدید رو با کاهش جزئی ولتاز انجام بدم. مثلا حدود 1 ولت میخوام خروجی رو کم کنم که بشه 11 ولت.
    راههای زیادی هست که بشه اینکار رو کرد حالا نظر دوستان و پیشکسوتان رو میخوام بدونم. تولید ما منتظر نظرات شما عزیزان هست لطفا یاری کنید..تشکر
    کارهایی که تا االان انجام دادم:
    1- اتصال قطعات حرارتی منبع به یک هیت سینک بزرگ (بدنه محصول) که جواب نداد و باعث داغ شدن بیش از حد بدنه شد.
    2- سری کردن مقاومت اهم پایین - وات بالا برای کاهش جریان که جریان خیلی کاهش پیدا میکنه و نور لامپ بشدت کم میشه.
    3- سری کردن المنت با یک سر تغذیه که چون مقامتش پایینه المت رو سرخ میکنه و برای استفاده صنعتی جالب نیست.
    4- سری کردن دیود آمپر بالا ( 2 عدد 6 آمپر که با هم موازی شده) که اینکار جریان رو به حدود 7ونیم آمپر رسوند و نور هم خیلی خوب بود اما دیود ها خیلی داغ میشن. تا حدی که رنگ پایه هاشون عوض شدن!
    5- متغییر کردن خروجی منبع سوئیچینگ که اینکار رو یاد ندارم و فکر میکنم بهترین گزینه باشه

اگر راههای کم دردسرتر و زود بازده تر دارین لطفا پیشنهاد بدیدو
    پیشاپیش از همه دوستا تشکر میکنم.
    چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

پاسخ : کاهش ولتاژ منبع تغذیه سوئیچینگ

اگر خروجی منبع شما 12 ولت 10 آمپر می باشد با تغییر در مقادیر مقاومت های فیدبک متصل به رگولاتور شنت TL431 خیلی راحت می توانید ولتاژ خروجی را به 11 ولت برسانید
    به جای یکی از مقاومت ها یک مالتی ترن لحیم کنید و با تنظیم آن به ولتاژ 11 ولت برسید بعد مولتی ترن را باز کنید و مقدار آن را با اهم متر اندازه گیری کنید و مقاومت معادل را لحیم کنید

دیدگاه

تشکر از پاسختون.
      دوتا آی سی هست که یکی به شماره M103A1-Z529 هست (آی سی کوچک)
      دومی (آی سی بزرگ) 3X20H419-605271
      حالا این رگولاتور شنت رو نمیدونم از لحاظ ظاهری چه شکلیه تا دنبالش بگردم
      چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

پکیج TO-92 است ، شکل ترازیستور معمولی مثل BC547

دیدگاه

سلام منبع تغذیه ایفون زمانی که وصل میشه ولتاز میرسه به 6 ولت یه نفر راهنمایی کنه واسه تعمیر

دیدگاه

سلام من یه منبع تغذیه 12 ولت 10 امپر دارم خرئوجی ولتاژیش 8 ولته و هیچ ضایعه فیزیکیو سوختگی قطعات نداره روی برد ترانزیستوراشم عوض کرزدم تاثیری نداشت خازناش فقط یکیش ترکیده بود عوضش کردم از 5 ولت اومد به 8 ولت همشو ک عوض کردم رسید به 7 ولت؟؟ چطور میتونم تعمیرش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟خاهشا کمک کنید
            جدیدترین ویرایش توسط mehran.el; ۲۳:۲۰ ۱۳۹۸/۰۲/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aie_saber نمایش پست ها
              اگر خروجی منبع شما 12 ولت 10 آمپر می باشد با تغییر در مقادیر مقاومت های فیدبک متصل به رگولاتور شنت TL431 خیلی راحت می توانید ولتاژ خروجی را به 11 ولت برسانیدبه جای یکی از مقاومت ها یک مالتی ترن لحیم کنید و با تنظیم آن به ولتاژ 11 ولت برسید بعد مولتی ترن را باز کنید و مقدار آن را با اهم متر اندازه گیری کنید و مقاومت معادل را لحیم کنید
              دازه گیری کنید و مقاومت معادل را لحیم کنید[/QUOTE]با سلام اینجانب یه پاور سوپلای ایفون دارم برای تابان الکتریکه مدل 1510F که برق ۲۲۰ ولت رو به یک ۱۵ولت dc و یک 18ولت ac تقسیم میکنهمطابق عکسها.من میخواستم ببینم امکانش هست من* ولتاژ رو تا ۱۲ کاهش بدم اگر بله میشه راهنماییم کنید من مبتدی هستم اما ابزار و قطعات رو دارم ممنونمhttps://drive.google.com/file/d/16J7SabB3Cl4oAXczl3ezuhriRqKD3YtQ/view?usp=drivesdk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed.azizkhani نمایش پست ها
                دازه گیری کنید و مقاومت معادل را لحیم کنید
                با سلام اینجانب یه پاور سوپلای ایفون دارم برای تابان الکتریکه مدل 1510F که برق ۲۲۰ ولت رو به یک ۱۵ولت dc و یک 18ولت ac تقسیم میکنهمطابق عکسها.من میخواستم ببینم امکانش هست من* ولتاژ رو تا ۱۲ کاهش بدم اگر بله میشه راهنماییم کنید من مبتدی هستم اما ابزار و قطعات رو دارم ممنونمhttps://drive.google.com/file/d/16J7...w?usp=drivesdk[/QUOTE]

درود
                ترانس آیفون صوتی منزل میباشد ...
                یک خروجی ac دارد که با پل دیود یکسو شده است ...
                با استفاده از ic7812 میتوانید خروجی رگوله 12 ولت تحویل بگیرید!!!!

جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۱۵:۵۵ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷.

دیدگاه

دوست عزیز بااضافا کردن ایسی چند امپر خروجی میگیرم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed.azizkhani نمایش پست ها
                    دوست عزیز بااضافا کردن ایسی چند امپر خروجی میگیرم؟
                    اگه هیت سینک مناسب گذاشته باشین حدود 1 آمپر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X