اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درست کار نکردن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درست کار نکردن میکرو

با سلام خدمت دوستان،
    مداری رو ساختم و چند عبارت رو روی lcd گرافیکی مینویسه،توی مدار از دوتا رگولاتور یکی برای میکرو Atmega32 و دیگری برای lcd به صورت جداگانه استفاده کردم که کم نیاره،اما چند ساعت که کار میکنه بعدش دستگاه انگار به اشباع میره و هنگ میکنه،دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
    من از کریستال داخلی میکرو استفاده کردم(8مگا).

پاسخ : درست کار نکردن میکرو

نوشته اصلی توسط farshad1195
    با سلام خدمت دوستان،
    مداری رو ساختم و چند عبارت رو روی lcd گرافیکی مینویسه،توی مدار از دوتا رگولاتور یکی برای میکرو Atmega32 و دیگری برای lcd به صورت جداگانه استفاده کردم که کم نیاره،اما چند ساعت که کار میکنه بعدش دستگاه انگار به اشباع میره و هنگ میکنه،دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
    من از کریستال داخلی میکرو استفاده کردم(8مگا).
    با سلام
    دوست عزیز اشکال هم میتونه سخت افزاری باشه هم نرم افزاری
    برنامه رو تو پرتیوس تست کردین؟کار میکنه مشکلی نداره؟
    جریان کشی میکرو و lcd سرجمع کمتر از 300 میلی امپر میشه در نتیجه یک رگولاتور کافیه
    درصورت امکان سورس روهم قرار بدین تا بنده یا سایر دوستان بتونیم راهنمایی کنیم باتشکر

دیدگاه

ممنون از پاسختون.تو پروتئوس مشکلی نداره.برنامه نزدیک 300 خطه،ببینید گفتم دستگاه چند ساعت کار میکنه بعد گاهی اوقات هنگ میکنه ،این یعنی برنامه مشکلی نداره،دستگاه رو دادم به مشتری.حالا از دوستان خواهش دارم لطف کنن و تجربشون رو در این زمینه بگن و به ما کمکی بکنن.

دیدگاه

همانطور که دوستان گفتند، باید همه بخشهای سخت افزاری و نرم افزاری پروژه رو با ریزبینی بررسی کرد تا عامل ایجاد کننده مشکل رو پیدا کرد. ضمنا سعی کنید حتی در تحویل پروژه های دارای ضرب الاجل زمانی به مشتری عجول شتاب نکنید و چند روز را برای تستهای عملیاتی سنگین و بی رحمانه بخشهای مختلف پروژه، در شرایط مختلف و سخت احتمالی اختصاص دهید (مثل دمای خیلی بالا و خیلی کم، محیط دارای نویزهای رادیوئی و الکتریکی، رطوبت خیلی زیاد و یا خیلی کم، تغذیه ناپایدار، قطع و وصلهای مکرر تغذیه، لرزش مکانیکی برد دستگاه و ...)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X