اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

هسته توروییدی و بررسی کامل آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

هسته توروییدی و بررسی کامل آن

سلام به همه دوستان
    می دونم که خیلیا تو مداراتشون بجای هسته های شکل EE,EI,ER.... و غیره بخاطره مزایای خوبی که هسته های توروییدی داره، دوست دارن از اینا استفاده کنن، اما بخاطره مشکلاتی که کار کردن با این هسته ها دارن معمولا یا از خیرش می گذرن یا اگر هم موفق می شن مدارشون رو با این هسته ها راه اندازی کنن از روش آزمونو خطا به جواب می رسن و نمی تونن یه مرجع و یه روش درست و علمی رو در اختیار بقیه بذارن و دلیلشون هم اینه که هسته ای که انتخاب می کنن معمولا یا دیتاشیت نداره یا از هسته های کارکرده تو مدارات پاور کامپیوتر استفاده کردن و اینکه نتیجه کار بر می گرده به بازهم آزمونو خطا، جدا ازین سیم پیچی اینجور هسته ها هم سختره. بحث ما اینجا انتخاب یه هسته توروییدی مناسب و متناسب با فرکانس کاری از 50 هرتز واسه برق شهر تا vhf (منظورم فرکانس های بالا واسه کارای مخابراتیه) هست که بتونیم با بررسیه جنس هسته و ابعاد اون بهترین هسته رو انتخاب کنیم.
    این تاپیک رو من ایجاد کردم چون شخصا خودم با این مشکلات روبرو شدم. مثلا وقتی آمپلی فایر ساختم و سفارش یه ترانس EI واسه برق شهر یعنی ورودی 220 ولت و خروجی دوبل 35 ولت 500 وات رو دادم 200000 تومن قیمتش شد و وقتی خواستم با هسته توروییدی سفارش بدم قیمت 450000 تومن رو بهم داد شخصا آمپر چسبوندم ولی خوب گفتم خودم می سازمش اما کلی دنبال هستش گشتم تا بالاخره به اینجا رسیدم که مغازه سلف الکترونیک تو پاساژ عباسی نمایندگی شرکت www.kdm-mag.com رو گرفته و من فقط کافیه کد محصول تو این سایت رو به اینا بگم تا هسته مورد نظر به دستم برسه
    مزیت اینکار اینه که اولا این یه شرکت تولیدیه هستس و درسته چینیه ولی مشخصات محصولاتشو زده و دیگه می دونیم چی می خوایم بخریم. و دیگه اینکه یکبار واسه همیشه از شر این آزمونو خطای استفاده از هسته های توروییدیه دمه دستمون خلاص می شیم و یه مقدار از تئوریمون هم در کنار تجربمون استفاده می کنیم.
    مثال دیگه ای که می خوام واستون بزنم واسه مدار تغذیه 600 واتی آقای emperator با هسته توروییدیه که واسه ساختش با توجه به این سایت و بررسی پارامترایی که گذاشته می تونیم بهترین هسته رو انتخاب کنیم. یا واسه هسته آمپلی 900 وات کلاس D و یا واسه منبع تغذیه دوبل 35 ولت آقا آرمین که گفتن اگه با هسته توروییدی ببندیم کلی نویز رو می تونیم کم کنیم....
    خلاصه اینکه همت کنید با هم دیگه این تاپیکو ببریم جلو. واسه شروع هم من فیلم آموزش نحوه محاسبات و پیچیدن ترانس توروییدی واسه آمپلی و با ورودی 220 ولت و فرکانس 50 هرتز رو از سایت http://construyasuvideorockola.com/transformador_toroidal_casero_01.php دانلود کردم و میزارم تا شما هم دانلود کنید. خیلی جالب و مفیده که انشالا بتونیم خودمون هسته رو محاسبه کنیم و بپیچیم. البته با عرض شرمندگی حجمش 217 مگ هست که هر کاری کردم با نرم افزار مبدل video to video هم نتونستم حجمشو کم کنم. http://www.4shared.com/video/jgkGa0kSce/Cmo_calcular_y_hacer_un_transf.html
    واسه شروع هم دوتا صورت مسئله بیان می کنیم...1) انتخاب هسته مناسب برای مدار 600 وات آقای امپراتور یعنی دوبل 50 ولت در فرکانس 50 کیلوهرتز
    2)انتخاب هسته مناسب برای ورودی 220 ولت 50 هرتز و خروجی دوبل 50 ولت 500 وات
    انتخاب هسته رو از این سایت با ذکر دلیل بیان کنید که بتونیم از طریق مغازه سلف الکترونیک بخریمش. منم خودم دارم بررسی می کنم :read:

پاسخ : هسته توروییدی و بررسی کامل آن

با سلام
    مشکل اصلی وقتی شروع میشه که بخواهی بپیچیش چون پیچیدنش خیلی سخته و نیاز به دستگاه مخصوص داره که همه جا پیدا نمیشه و هر کی هم داره با قیمتهای نجومی اینکارو میکنه . نهایت برات همان قیمتهایی که قبلا گفتن در می آد .

دیدگاه

پاسخ : هسته توروییدی و بررسی کامل آن

مسلما وقتی کارخونه بپیچه خیلی فرق داره با دست ولی بازهم با دست می شه پیچیدش چون ما تعداد نمی خوایم بپیچیم و اینکه یا هسته بزرگه واسه وروی 220 ولت 50 هرتز که پیچیدنش سخت نیست(فیلم رو دانلود کنی منظورمو متوجه می شی) و یا اینکه هسته کوچیکه و تعداد دور حالا بسته به ولتاژ معمولا زیاد نیست (البته بغیر از مواردی که نیاز به دور بالا داره). البته الان تو این تاپیک بحث اصلی و اولیه انتخاب هسته مناسب و جنس هستس و بررسی دیتاشیت و جزییات اون تو سایت www.kdm-mag.com هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X