اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید؟

سلام.
    دوستان ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید ؟
    البته تو ایران پیدا بشه.
    ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید؟

نوشته اصلی توسط ajapyy
    سلام.
    دوستان ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید ؟
    البته تو ایران پیدا بشه.
    ممنون.
    سلام،
    فکر می کنم LPC1788 نسخه 208 پایه ارزونترین باشه (بین 27 تا 30 هزار تومان).
    البته STM32F429 نسخه 144 پایه هم هست که گرونتره.
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید؟

امروز رفتم تو فروشگاه سایت، قسمت هدربرد STM32F103ZET6 یک قسمتی نوشته شده که جالب بود برام.:
      LCD parallel interface, 8080/6800 modes
      Supported peripherals: timers, ADCs, DAC, SDIO, I2Ss, SPIs, I2Cs and USARTs
      اینا یعنی اینکه این میکرو هم SDIO داره (کنترلر داخلی کارت SD) و هم کنترلر داخلی LCD مثل 3.2 اینچ TFT ؟
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

سلام،
        خیر قطعات سری STM32F1xx هیچ کدوم مجهز به کنترلر TFT نیستند اما چون بعضی از اونها Static Memory Controller دارن میشه به طور غیر مستقیم و با استفاده از کنترلر خارجی از اونها برای راه اندازی LCD استفاده کرد.

دیدگاه

ارزون ترین و کم پایه ترین
          سری ۱۰۰ پایه
          Stm32f103vxxxx
          توی stm ها هست
          مثل
          Stm32f103vet6
          موفق باشی
          هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
            ارزون ترین و کم پایه ترین
            سری ۱۰۰ پایه
            Stm32f103vxxxx
            توی stm ها هست
            مثل
            Stm32f103vet6
            موفق باشی
            سلام،
            STM32F103 کنترلر TFT نداره.
            در کل خانواده STM32، فقط STM32F4x9 ها مجهز به این امکان هستند.

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید؟

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
              سلام،
              خیر قطعات سری STM32F1xx هیچ کدوم مجهز به کنترلر TFT نیستند اما چون بعضی از اونها Static Memory Controller دارن میشه به طور غیر مستقیم و با استفاده از کنترلر خارجی از اونها برای راه اندازی LCD استفاده کرد.
              سلام خدمت اقای سپاس یار
              ببخشید در این مورد من اطلاعات کمی دارم.میشه بگید منظورتون از کنترلر خارجی چیه؟باتشکر
              ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
              شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ دارید؟

سلام،
                STM32F103 کنترلر TFT نداره.
                در کل خانواده STM32، فقط STM32F4x9 ها مجهز به این امکان هستند.
                درسته ولی ال سی دی رو میشه با fsmc راه انداخت
                و ارزون و خوب و سریع
                هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DDR3
                  درسته ولی ال سی دی رو میشه با fsmc راه انداخت
                  و ارزون و خوب و سریع
                  این fsmc چه فرقی و چه شباهتی با کنترلر lcd داره ؟
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط phoenix2000
                    سلام خدمت اقای سپاس یار
                    ببخشید در این مورد من اطلاعات کمی دارم.میشه بگید منظورتون از کنترلر خارجی چیه؟باتشکر
                    سلام،
                    برخی از میکروکنترلرهای STM32 بجز قطعات STM32F4x9 مجهز به کنترلر حافظه خارجی استاتیک هستند (مثل SRAM) که بهشون FSMC گفته میشه و از سری STM32F4x9 به بعد حافظه های داینامیک رو هم پشتیبانی می کنند (مثل SDRAM) که به این واحد FMC گفته میشه. در قطعاتی که FSMC و FMC دارند شما می تونید درایورهای پارالل LCD رو به بجای پورت های I/O به واحد کنترلر حافظه متصل کنید. کنترلر حافظه هم یک IC است که میتونه سیگنال های RGB و Sync مورد نیاز LCD رو تولید کنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                      این fsmc چه فرقی و چه شباهتی با کنترلر lcd داره ؟
                      شباهتی که نداره اما می تونه مکمل یک کنترلر LCD باشه و همونطور که دوستمون گفتند باعث افزایش سرعت دسترسی به کنترلر LCD میشه.

دیدگاه

یعنی قطعاتی که واحد کنترلر LCD دارند نیازی به کنترلری مثل SSD1289 ندارند ولی قطعات دیگه که FSMC دارند باز هم باید از کنترلر مثل SSD1289 استفاده کرد. فرق این حالت با زمانی که از GPIO استفاده میشه، تو سرعتش هست که سرعت FSMC بالاتر از GPIO هست.
                        اونوقت سرعت در زمان استفاده از FSMC نسبت به استفاده از GPIO محسوس هست ؟
                        ---------
                        .
                        .
                        ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                          یعنی قطعاتی که واحد کنترلر LCD دارند نیازی به کنترلری مثل SSD1289 ندارند ولی قطعات دیگه که FSMC دارند باز هم باید از کنترلر مثل SSD1289 استفاده کرد. فرق این حالت با زمانی که از GPIO استفاده میشه، تو سرعتش هست که سرعت FSMC بالاتر از GPIO هست.
                          بله همینطوره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                            توی سری ۱۰۳
                            ۳۰مگاهرتز
                            توی سری ۴۰۷ حدود ۷۰mhz
                            دیتاشیت رو ببینی دقیق تر و بهتر هست
                            هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : ارزون ترین و کم پایه ترین میکرویی که کنترلر LCD و کارت SD داشته باشه سراغ د

سلام،
                              برخی از میکروکنترلرهای STM32 بجز قطعات STM32F4x9 مجهز به کنترلر حافظه خارجی استاتیک هستند (مثل SRAM) که بهشون FSMC گفته میشه و از سری STM32F4x9 به بعد حافظه های داینامیک رو هم پشتیبانی می کنند (مثل SDRAM) که به این واحد FMC گفته میشه. در قطعاتی که FSMC و FMC دارند شما می تونید درایورهای پارالل LCD رو به بجای پورت های I/O به واحد کنترلر حافظه متصل کنید. کنترلر حافظه هم یک IC است که میتونه سیگنال های RGB و Sync مورد نیاز LCD رو تولید کنه.
                              ممنونم جناب سپاس یار.
                              به جهت مطمئن شدن خودم می پرسم. :nerd:
                              پس با این حساب ما وقتی از fsmc استفاده میکنیم یک ای سی کنترلر حافظه هم باید بین میکرو و ال سی دی قرار بدیم.این ای سی همین سری های ssd یا ili یا ... هستند دیگه؟سوال دیگه ای که داشتم اینه که دراین حالت(حالت استفاده از fsmc) چند پایه از میکرو اشغال میشه.باتشکر
                              ...............................................
                              update:اگه درست فهمیده باشم علاوه بر 16 پایه دیتا و چند پایه کنترل به 23 پایه ادرس هم نیازمنده .درسته؟حالا اینجا سوالی که مطرحه ال سی دی هایی که ما میگیریم این ای سی فکر میکنم درون خود ال سی دی باشه و اینطور نیست که اینهمه پایه هاش بیرون باشند.به شخصه تا حالا ندیدم ال سی دی پایه های ادرس داشته باشه در این صورت برای استفاده از fsmc چه باید کرد؟
                              پی نوشت:سوالات اگه پیش پا افتاده است عذرخواهی میکنم ولی واقعا این fsmcرو نفهمیدم هرچند جستجو هم کردم.
                              ای خدا ، من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر میآ‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم.
                              شهید دکتر مصطفی چمران

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X