اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

HMM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

HMM

سلام

من میخوام کد HMM برای تشخیص چهره بنویسم ولی به راهنمایی یکی نیاز دارم کسی میتونه منو دراین مورد راهنمایی کنه ممنون میشم زود جواب بدین

پاسخ : HMM

لطفاً بیشتر توضیح بده:
    1- مفهوم HMM رو میدونی؟
    2- کار با تولباکس های HMM رو بلدی؟ (من با تولباکس Kevin Murphy دانشگاه MIT استفاده کردم)
    3- دیتای چهره چند تاست؟ چه اندازه ای داره؟
    4- هدف اصلی از تشخیص چهره چیه و چرا میخوای از HMM استفاده کنی؟
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

من زیاد درمورد مدل مارکوف مخفی نمیدونم فقط از hmmبرای تجزیه وتحلیل وبرای مدل سازی میخواستم کد مدل مارکوف مخفی برای تشخیص چهره می خواستم اگه میشه در این رابطه بهم راهنمایی کنید

پایگاه داده FRAV2Dو ORLوFERET اندازه تصویر112*92برای FRAV2DوFERET واندازه تصویر 112*25برای ORL

منظورتون از تولباکس چیه؟؟؟میشه بیشتر توضیح بدین ممنون

دیدگاه

یکی راهنماییم کنه خواهشا

دیدگاه

امیدوارم مطالعه این تاپیک و مثال این پست از کاربرد HMM مفید باشه.
          با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"

دیدگاه

من این تاپیک و پست هارو نگاه کردم اگه زحمتی نیست برای پیاده سازی کد باهام همکاری کنید چون نمیدونم ازکجا شروع کنم وچیکار کنم خواهشا جواب رد ندهید plz

دیدگاه

1) منظور از تولباکس ها همون تصاویر میشه که از پایگاه های داده مقاله بدست میاریم؟؟

2) در مدل مارکوف مخفی درصد های احتمال وجود دارد این درصد های احتمال چهجوری بدست میاریم؟؟

3) ورودی های HMM همون بردار ویژگی که استخراج کرده ایم هستش؟؟

4) بقیه پارامترهارو چهجوری پیدا می کنیم؟؟

5) منظور از الگوریتم بام-ولش چیه از این چهجوری باید استفاده کنیم؟؟

دیدگاه

در صورتی که با Matlab آشنایی نداری، حتماً اول در این زمینه مطالعه کن.
                در اینترنت مراجع خوب زیادی برای یادگیری HMM هستن که مهم ترین مرجع مقاله رابینر درباره کاربرد HMM در پردازش صوت هست تا این مقاله رو مطالعه نکردی بهتره اصلاً شروع نکنی!
                1- تولباکس به مجموعه برنامه های آماده و از قبل نوشته شده گفته میشه که توسط شرکت سازنده نرم افزار یا افراد دیگر نوشته شده و شما بدون اطلاع از محتوای برنامه میتونید از اونها به عنوان BlackBox استفاده کنید.
                2- احتمالات پیشین، اطلاعاتی هست که معمولاً شما تعیین می کنید مثلاً احتمال آمدن حرف "ا" بعد از حرف "ب" با نمونه برداری از یک یا چند متن یا تعدادی کلمه به دست میاد و یا احتمال بارش باران در یک روز سال.
                3- بله
                4- بستگی به مسأله داره بعضی پارامترها رو خودتون تعیین می کنید و معمولاً باید با تست مقادیر مختلف بهترین گزینه رو به دست بیارید. قوانین سرانگشتی برای مقدار پارامترها وجود داره که بهتره به منابع اصلی رجوع کنید.
                5- الگوریتمی برای حل یکی از مسائل HMM است که در صورتی که از یک تولباکس آماده مثل تولباکس Kevin Murphy استفاده کنید نیازی نیست با نحوه کار الگوریتم درگیر بشین.
                موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X