اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت خروجی سینوسی گیت ها در ورودی 1.2 ولت

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت خروجی سینوسی گیت ها در ورودی 1.2 ولت

وقتی ورودی گیت nand رو دحدود 5 ولت و 1.2 ولت می ذاریم خروجی رو اگه ریز شیم سینوسی می شه علت سینوسی بودن کسی می تونه کمک کنه ؟

پاسخ : علت خروجی سینوسی گیت ها در ورودی 1.2 ولت

اجتمال زیاد داره نوسان میکنه

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

این رو که خودم گفتم !!!

علت نوسان چیه

جواب : نویز

دیدگاه

والا ما تا حالا جای ندیدیم که نویز بتونه باعث نوسان بشه، بیچاره نویز، اسمش بد درفته، همه تقصیر ها رو می ندازن گردنش :rolleyes:

اگر خروجی یک سینوسی پایدار هست، نویز نمی توته دلیلش باشه. بلکه ناپایداری مدار هست (قطب ها و اینجور مسائل) ولی چرا، اگر سینوسی آت و اشغال هست، اونوقت میشه گفت نویز هست که در این صورت نوسان نیست، فقط یکسری ورودی دارن میان تو خروجی شاید تقویت شده، شایدم نشده

فرق نویز اینه که، شما اگر بر فرض بتونین منشا نویز رو حذف یکنین، اون خروجی از بین میره، ولی نوسان، ورودی نداره. فقط باید قطب های مدار رو جابجا بکنین تا بتونین نوسان رو از بین ببیرین! (مثلا شاید با گذاشتن یک خازن بین خروجی و زمین اگر منشا نوسانی باشه، ممکنه از بین بره، ولی خیلی بر میگرده به شرایط مدارات داخلی)

شهریار
        Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام.با احترام می خواستم بگم جواب سوال شما نویز و قطب روی مبدا نیست(البته به نظر من).وقتی کاتالوگ آی سی رو نگاه کنی جریان ورودی برای زمان 1 بودن و صفر بودن خروجی آی سی فرق می کنه(توجه کن گفتم جریان ورودی نه خروجی) وقتی ولتاژ رو روی ولتاژ آستانه که در حدود همون 1.2 ولت است و برای هر آی سی فرق می کنه قرار میدیم ابتدا خروجی به حالت جریان ورودی بیشتر(مثلا 1) میرود و چون گیت مقاومت ورودی دارد وقتی جریان می کشد ولتاژ ورودی افت می کند(مثلا 1.15 می شود) و خروجی 0 می شود. وقتی خروجی 0 شد جریان ورودی کم می شود و ولتاژ ورودی زیاد می شود(مثلا 1.19 ولت) و خروجی دوباره 1 می شود و الی آخر.دیده شدن سینوسی در اسیلوسکوپ به خاطر این است که سرعت نوسان بالاست(فکر کنم 17MHZ باشه) و خروجی آی سی خازن هایی دارد که در این فرکانس فرصت شارژ و دشارژ شدن پیدا نمی کنن و ما یه چیزی مثل سینوسی می بینیم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X