اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد آمپراژ مصرفی المان ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد آمپراژ مصرفی المان ها

سلام و ارادت
    بنده کاربر تازه وارد هستم و رشتم مکانیکه
    جدیدا به پروژه ای بر خوردم که مجبور شدم کمی وارد الکترونیک بشم
    تحقیق کردم اما به جایی نرسیدم
    ----
    سوال این هست
    تاچه حد امکان داره آمپر بیشتر از آمپر استاندارد مصرفی یک قطعه بهش تزریق کرد؟
    مثلا من یک باطری 12 ولت 60 آمپر دارم و می خوام یک قطعه 12 ولت 6 آمپر رو بهش وصل بکنم ... می خوام بدونم این حد اختلاف در آمپر باعث خرابی قطعه میشه؟
    -----
    دیگه سوال آماتوری بود ببخشید

پاسخ : کمک در مورد آمپراژ مصرفی المان ها

هر دستگاه الکترونیکی (یا الکتریکی) یک مشخصات فنی طراحی شده دارد مثل ولتاژ کار، حداکثر جریان مصرفی، فرکانس تغذیه و ...
    یک دستگاه 12 ولت را می توان به یک منبع تغذیه 12 ولتی (آداپتور، باتری و ...) متصل کرد به شرطی که آن منبع بتواند بیشینه جریان مصرفی آن را بدون افت ولتاژ تامین کند. حالا اگر بتواند آمپراژ زیادی را نیز تحویل دهد، هیچ مشکلی به وجود نمی آید. مثلا می توان یک منبع 12 ولتی هزار آمپری را، با حفاظتهای لازم (فیوز، اهرم ولتاژ، OVP، OCP، OTP و ...) به یک مصرف کننده با ولتاژ کار 12 ولت و مصرف مثلا 1 آمپر وصل کرد و در واقع هر دستگاه به اندازه ای که نیاز دارد، جریان مصرف می کند. (اما ولتاژ منبع نمی تواند بیشتر از ولتاژ کار طراحی شده برای دستگاه باشد)

دیدگاه

یک دنیا سپاسگذار
      من شاید نزدیک 4-5 سال بود این سوال در ذهنم مونده بود ...کمو بیش یک سری چیز ها شنیده بودم اما جواب قطعی رو امروز شنیدم
      -----
      اما چرا مثلا وقتی به یه led یک وات برق 12 ولت 0.5 آمپر میدیم ... led زیاد داغ نمیکنه اما مثلا اگر جریان 3 آمپر دادیم سریع داغ می کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirecm
        یک دنیا سپاسگذار
        من شاید نزدیک 4-5 سال بود این سوال در ذهنم مونده بود ...کمو بیش یک سری چیز ها شنیده بودم اما جواب قطعی رو امروز شنیدم
        -----
        اما چرا مثلا وقتی به یه led یک وات برق 12 ولت 0.5 آمپر میدیم ... led زیاد داغ نمیکنه اما مثلا اگر جریان 3 آمپر دادیم سریع داغ می کنه؟
        خوب در واقع اون LED وات بالا از همان ابتدا به جریان قوی تری نیاز داشته اما منبع اولی نمی توانسته آن را به درستی تامین کند و عملا بار اول، اون LED داشته به صورت نصفه و نیمه کار می کرده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X