اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیلد نویز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیلد نویز

سلام دوستان

من به یه مشکل مهمی خوردم

ما توی محل کارمون یه دستگاه های حساس اندازه گیری داریم
    به محض اینکه آسانسور شروع به کار میکنه تمامی مقادیر دستگاه به هم میریزه
    دستگاه با اسانسور 5 متر فاصله داره و امکان تغییر مکان نداره اما به نظرم مشکلش موتور اسانسور هست و نه اتاق اون
    چون فقط هنگام حرکت نویز میفته روش

سوالم رو توی این قسمت مطرح کردم چون مباحث شیلد کردن رو شما شاید بهتر بدونید

الان نویز یه موتور بزرگ سه فاز که از طبقه 5 به همکف میرسه رو چه طور کنترل کنیم!!!

توری که بزاریم سوراخاش چقدر ریز باشه!!! برای موج 50 هرتز(اصلا موجش 50 هرتز هست؟!)
    ورق آلمینیوم خوبه یا توری؟!؟
    و یا آیا راه دیگه ای دارید؟؟!
    چه مدلی کار کنیم؟! طوری رو به ارت وصل کنیم و یا!!!

کلا چی به ذهنتون میرسه

ممنونم ازتون

بروز رسانی----
    رفتم بررسی کردم
    تابلو کنترل برای شرکت پار کنترل هست و مدل alpha 3vf

و درایور هم ls610 بود
    و چیزی دیگه روش ننوشته بود که ببینم شکرتش چیه فقط یه مارک داشت که انگار مرکش مفهوم همون LS رو میداد

با این سیم پیچی که دارم شروع کردم به اندازه گیری

موتور خیلی ولتاژ القا نمی کرد
    اما سیم متصل به موتور و سیم هایی که به درایور وصل بودن ولت خوبی میدادن

خب نظر شما اینکه این ها موجی ارسال میکنن که اون موج تداخل میندازه رو دستگاه ما یا !؟!!
    اخبار فناوری - راز روز

http://razerooz.com

پاسخ : شیلد نویز

نوشته اصلی توسط moosavimaleki
    سلام دوستان

من به یه مشکل مهمی خوردم

دستگاه با اسانسور 5 متر فاصله داره و امکان تغییر مکان نداره اما به نظرم مشکلش موتور اسانسور هست و نه اتاق اون

سوالم رو توی این قسمت مطرح کردم چون مباحث شیلد کردن رو شما شاید بهتر بدونید

الان نویز یه موتور بزرگ سه فاز که از طبقه 5 به همکف میرسه رو چه طور کنترل کنیم!!!

توری که بزاریم سوراخاش چقدر ریز باشه!!! برای موج 50 هرتز(اصلا موجش 50 هرتز هست؟!)
    ورق آلمینیوم خوبه یا توری؟!؟
    و یا آیا راه دیگه ای دارید؟؟!
    چه مدلی کار کنیم؟! طوری رو به ارت وصل کنیم و یا!!!

کلا چی به ذهنتون میرسه

ممنونم ازتون
    مگه موتور اسانسور در بالاترین طبقه قرار نداره؟!
    شما طبقه چندمین؟

دیدگاه

باید خود موتور و دستگاه را در محفظه فلزی قرار بدی و به ارت یا زمین متصل کنی این ساده ترین و کم هزینه ترین راهه
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

بله موتور توی طبقه ی 5 هست و ما توی همکف هستیم

اما چون دستگاه یه قسمتی داره برای تشخصی فلز و ... ظاهرا به موج خیلی حساسه
        به اتاق اسانسور حساس نیست تا حایی که من تست کردم و فقط به حرکت کردن اسانسور حساسه

دستگاه رو نمیشه خیلی شیلدش کرد!! و امکانش نیست

برای شیلد موتور اسانسور از چی استفاده کنیم!! جنس فلز چی باشه
        همین طوری های پشه بند فلزی که روی پنجره ها میزنن خوبه؟! یا ورق آلمنیوم ها و یا ؟!؟ اگه بخوام فرییت بزارم میشه گیر اورد!! یه صفحه 1.5*1.5 از فریییت؟!؟
        اخبار فناوری - راز روز

دیدگاه

بله موتور توی طبقه ی 5 هست و ما توی همکف هستیم

اما چون دستگاه یه قسمتی داره برای تشخصی فلز و ... ظاهرا به موج خیلی حساسه
          به اتاق اسانسور حساس نیست تا حایی که من تست کردم و فقط به حرکت کردن اسانسور حساسه

دستگاه رو نمیشه خیلی شیلدش کرد!! و امکانش نیست

برای شیلد موتور اسانسور از چی استفاده کنیم!! جنس فلز چی باشه
          همین طوری های پشه بند فلزی که روی پنجره ها میزنن خوبه؟! یا ورق آلمنیوم ها و یا ؟!؟ اگه بخوام فرییت بزارم میشه گیر اورد!! یه صفحه 1.5*1.5 از فریییت؟!؟
          توری واسه چی باید ورق پیوسته باشه
          برو چندتا ورق الومینیوم یک میل بگیر مکعب درست کن و موتور و متعلقاتشو بذار داخلش و فقط یه شیار تعبیه کن که شفت بره داخلش بعد جاسازی شیار رو هم با یه تیکه ورق پرچ کن
          بعد مکعبو وصل کن به ارث ساختمون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedxs
            برو چندتا ورق الومینیوم یک میل بگیر مکعب درست کن و موتور و متعلقاتشو بذار داخلش و فقط یه شیار تعبیه کن که شفت بره داخلش بعد جاسازی شیار رو هم با یه تیکه ورق پرچ کن
            اخه گاهی اوقات توری هم جواب میده
            اون طور که یادمه بستگی به طول موج موج داشت

یعنی برخی از این دیش های رادار ها رو دیدید توری هست!! و مربع های توری و فاصله هاشون نسبت به طول موج یه رابطه ای داره
            واسه همین گفتم توری

خب پیوسته هم میشه مسلماً

بعد فکر کنم بهتره یا فرییت باشه!! یا ازین فلز هایی که هسته ی سیم پیچ ها هستن!!
            اینا از المنیوم بهتر نیست؟!
            کجا میشه گیر اورد اگه بهتره
            اخبار فناوری - راز روز

دیدگاه

وقت بخیر

انوقت این موتور بیچاره چطوری هوا بخوره و خنک بشه !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
                وقت بخیر

انوقت این موتور بیچاره چطوری هوا بخوره و خنک بشه !!
                نه من موتور رو این طوری نمی کنم
                اتاقی که توش موتور اسانسور هست رو کف و دیوارش رو تا وسط شیلد میکنم

پس چرا المینیوم نفوذپزیریش مثله خلا هست!؟!؟
                http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D9%85% D8%BA%D9%86%D8%A7%D8%B7%DB%8C%D8%B3%DB%8C
                اخبار فناوری - راز روز

دیدگاه

با سلام و درود

چیزی که شما میفرمایید منو یاد یک مسئله توزیع پوآسن در درس آمار و احتمالات انداخت و اون هم احتمال خراب شدن چراغ های یک اتومبیل هنگامیکه وارد یک تونل میشه و منجر به تصادف میشه 0.00000000000000000000000000056 (عدد غیر واقعی) میباشد و این احتمال با وجود اینکه وجود داره اما تقریبا هیچگاه اتفاق نمیفته!!! oo:
                  حالا از نظر من احتمال میدان الکترومغناطیسی داخل دیوار ها و یا خود سیم اتصال دستگاه به برق و یا میدان درونی خود المان و قطغات دستگاه حساس شما خیلی بیشتره از میدان مغناطیسی موتوره آسانسوری است که در ارتفاع 15 16 متری بالای شما قرار دارد و یا اینکه دستگاه شما خیلی خفنه !!! :eek:
                  ولی اطمینان داشته باش از موتور نیست و یک مشکل دیگه ای داری ، این رو زمانی میبینی که با راهکار یکی از دوستان موفق به عایقبندی موتور میشی و همچنان مشکل به قوت خود باقی میمونه!!!
                  You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

درسته این بیشتر نویز های برگشتی درایو vfd هست
                    باید از فیلتر های emi یا emc قبل از ورودی درایو استفاده کنید
                    کابل درایو تا موتور را هم از نوع شیلد دار انتخاب و گراند کنید و...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سامان حسینی
                      با سلام و درود

چیزی که شما میفرمایید منو یاد یک مسئله توزیع پوآسن در درس آمار و احتمالات انداخت و اون هم احتمال خراب شدن چراغ های یک اتومبیل هنگامیکه وارد یک تونل میشه و منجر به تصادف میشه 0.00000000000000000000000000056 (عدد غیر واقعی) میباشد و این احتمال با وجود اینکه وجود داره اما تقریبا هیچگاه اتفاق نمیفته!!! oo:
                      حالا از نظر من احتمال میدان الکترومغناطیسی داخل دیوار ها و یا خود سیم اتصال دستگاه به برق و یا میدان درونی خود المان و قطغات دستگاه حساس شما خیلی بیشتره از میدان مغناطیسی موتوره آسانسوری است که در ارتفاع 15 16 متری بالای شما قرار دارد و یا اینکه دستگاه شما خیلی خفنه !!! :eek:
                      ولی اطمینان داشته باش از موتور نیست و یک مشکل دیگه ای داری ، این رو زمانی میبینی که با راهکار یکی از دوستان موفق به عایقبندی موتور میشی و همچنان مشکل به قوت خود باقی میمونه!!!
                      دستگاه یک دستگاه تشخیص فلز هست... مواد داره تند و تند از توش رد میشه و متصدی اون بخش با آکار شدن فلز باید کاری کنه..

آسانسور که هی حرکت میکنه میزنه داغون میکنه و دسنگاه الکی بوق میزنه!

دستگاه ماله شرکت آماریکای هست که الان سامش خاطرم نیست که کارش ساخت گیت های امنیتی توی فرودگاه ها و... هست
                      فکر میکنم خیلی به میدان حساس باشه
                      من خودم یه سیم پیچ نه چندان با دور زیاد درست کردم(حدود 60 دور به شعاع 10 سانت) و به مولتی متر وصل کردم توی طبقه پنج نزدیک به سقف حدود 0.02 ولت میداد و هنگام ترمز موتور حدود 0.5 ولت...
                      اما در طبقات پایین چیزی حس نمیشد

من حس میکردم اول از موتور نباشه اما حتی برق تغذیه دستگاه رو وصل کردم به یه خط برق جدا اما بازم فایده نداشت
                      اتاق اسانسور هم وقلی توی همکف هست و بی حرکت دستگاه مشکل نداره
                      به محض شروع حرکت دستگه خراب میشه
                      اخبار فناوری - راز روز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atheist
                        بیشتر توضیح میدید!!
                        من خیلی به اسانسور و درایوش آشنا نیستم!
                        من توی اتاق اسانسور یک بار که رفتم تا جایی که یادمه بیشتر برد هاش رو خود شرکته طراحی کرده بودن و روش توضیح خاصی ننوشته بودن که کدوم قطعه چی هست! این طور که شما میگید احتمالا درایور ش باید یه دستگاه جدا باشه! و بزرگ! و عمدتا آماده(خودشرکت نساخته)! درسته؟!
                        emi برای دستگاه خودم نذارم؟! فقط برای درایور!؟
                        اخبار فناوری - راز روز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط atheist
                          رفتم بررسی کردم

و درایور هم ls610 بود
                          و چیزی دیگه روش ننوشته بود که ببینم شکرتش چیه فقط یه مارک داشت که انگار مرکش مفهوم همون LS رو میداد

خب نظر شما اینکه این ها موجی ارسال میکنن که اون موج تداخل میندازه رو دستگاه ما یا !؟!!
                          اخبار فناوری - راز روز

دیدگاه

رفتم بررسی کردم

و درایور هم ls610 بود

چند متر از سیم موتور رو روکش الومینیوم بکش و وصل کن به ارث و سیمپیچتو ببر نزدیک روکش ببین وضعیت بهتر میشه یا نه
                            اگه شد که کل سیم هارو شیلد میکشی دیگه

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                              شما برای دستگاه اندازه گیری از UPS استفاده میکنید یا نه؟؟
                              هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X