اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکلات در کار عملی و روش حل آنها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکلات در کار عملی و روش حل آنها

سلام به همه دوستان.
    ما تازه کارها حین کار با میکرو صد در صد به مشکلاتی بر میخوریم . که جوابش تو هیچ منبع و کتابی پیدا نمیشه یا به عنوان یه نکته ریز مطرح شده و ما بهش توجه نکردیم.
    گیرهایی که برام پیش میاد رو با روش حلش اینجا مینویسم. امیدوارم شما هم همکاری کنید و تجربیاتمون رو با هم به اشتراک بزاریم.

با sprintf یه عدد صحیح رو روی lcd کاراکتری نمایش دادم. دری بری نوشت.

رفع این مشکل :
    تعداد اعضای آرایه ای که برای نمایش در نظر میگیرید باید یه دونه بیشتر از عددتون باشه . در غیر اینصورت lcd قات میزنه !!!!
    مثلا برای نمایش 235 آرایتون باید حتما 4 عضو به بالا باشه . این خیلی نکته ساده ای بود. ولی چون من حد بالا رو در نظر نگرفته بودم این اتفاق میافتاد.
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

پاسخ : مشکلات در کار عملی و روش حل آنها

ضرب و تقسیم اعداد اعشاری حجم زیادی از حافظه flash رو میبلعه .
    به طوری که توی یه پروژه به جای تقسیم بر 0.3 ضرب در 3 کردم و 4 درصد فضای فلش مگا 8 خالی شد.
    ( این ضریب تو یکی از پروژه ها وجود داشت و با کمی تقریب این کار رو کردم. این تقریب برای من مشکل ساز نبود)

اینو حتما ازمایش کنید !!!
    إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

تعداد اعضای آرایه ای که برای نمایش در نظر میگیرید باید یه دونه بیشتر از عددتون باشه . در غیر اینصورت lcd قات میزنه !!!!
      با سلام
      تاپیک خوبی هست،
      دلیل امر بالا روشنه، همیشه تو ذهنتون باشه، وقتی از رشته صحبت می کنیم، حتما باید انتهای اون مشخص باشه، در حقیقیت توابع کار با رشته ادرس شروع ارایه رو میگیرن و میرن تا به انتهای رشته برسن، انتهای رشته هم چیزی نیست جز 0x00، پس اگه می خواین با توابع رشته ها کار کنید حتما باید در ذهن داشته باشین که تو ارایه ای که دارین اختصتص میدین، جا برای 0x00 بذارین، همونی که خودتون گفتین بالا
      یه نکته واضح، اگه بخواین خودتون ارایه ی حاوی رشته رو بدون استفاده از توابع رشته و مثلا بر حسب ایندکس المان ها پردازش کنید، دیگه لازم نیست اون صفر رو ببینین چون در این صورت ارایه دارین کار می کنید و مفهوم رشته وارد نشده.
      The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

سلام
        اگه در بسکام پایه ایی که می خواهید ورودی باشه ،با دستور config portx.y=input ،دراین صورت با دستور debounce پایه خدبخود تحریک میشه :eek:و زیر برنامه این پین رو انجام میدهدر حالی که پین تحریک نشده :angry:بنابراین باید با config pintx.y=input بنویسیید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X