اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد تقویت کننده بیس مشترک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد تقویت کننده بیس مشترک

سلام دوستان
    توی تقویت کننده بیس مشترک اختلاف فاز ورودی با خروجی مگه صفر نیست؟ پس چرا توی کتاب میر عشقی تحلیل هیبرید h فرمول Av منفی داره، این مگه اختلاف فاز 180 درجه نیست؟ ولی توی تحلیل pi اون منفیه توی Av نیست.
    استادمون هم میگفت 180 درجه اختلاف فاز داره.
    چرا؟؟
    ممنون

پاسخ : سوال در مورد تقویت کننده بیس مشترک

نوشته اصلی توسط fedagh
    سلام دوستان
    توی تقویت کننده بیس مشترک اختلاف فاز ورودی با خروجی مگه صفر نیست؟ پس چرا توی کتاب میر عشقی تحلیل هیبرید h فرمول Av منفی داره، این مگه اختلاف فاز 180 درجه نیست؟ ولی توی تحلیل pi اون منفیه توی Av نیست.
    چرا؟؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز بهره ی ولتاژ تقویت کننده ی بیس مشترک مثت و هیچ اختلاف فازی نداره . اصلا تبق ساده ترین فرمول که بهره ی ولتاژ =سیگنال خروجی /سیگنال ورودی . و چون اختلاف نداره مثبته
    در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fedagh
      سلام دوستان
      چرا؟؟
      ممنون
      بهره در بیس مشترک در فرکانس میانی gmRc میشه البته در ساده ترین مدار

خب حالا ی تصویر از اون صفحه از کتاب قرار بدین ! چون معمولا از دوستان کسی حوصله نداره دنبال کتابایی بگردن که برای چندین ترم یا سال پیششونه
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

تا اونجایی که من یادمه توی بیس مشترک اختلاف فاز 180 هستش
        برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

اختلاف فاز صفر هست.
          لطفا منبعی که نوشته اختلاف فاز 180 درجه هست رو معرفی بفرمایید ( در صورت امکان عکس قرار بدین)
          اثبات کردنش هم کار سختی نیست.
          اگر از دوستان کسی پیشقدم بشه، که لطف کرده، اگه نه، خودم در اولین فرصت رابطه ی بهره رو اثبات میکنم تا ببینید که اختلاف فاز صفر هست....

دیدگاه

آقا شاهرخ شما استاد مایی. ما هم جسارت نکردیم حافظهمون خوب یاری نمیکنه درسته من با امیتر مشترک اشتباه گرفته بودم بیس مشترم صفر هست
            برخی آدمها[ تنها ] به یک دلیل از مسیر زندگی ما می گذرند [ تا ] به ما درسهایی بیاموزند ؛ که اگر می ماندند هرگز [ آن درسها را ] یاد نمی گرفتیم …

دیدگاه

سلام دوستان من خودم جوابش رو پیدا کردم
              معمولا توی صورت سوال Hfe میدم دیگه درسته؟
              توی فرمول بهره جریان از Hfb استفاده میشه درسته؟
              خب حالا باید از طریق فرمول زیر Hfe رو به Hfb تبدیل کنیم ک یک جواب منفی میشه
              [center]h_fb=(-h_fe)/(1+h_fe )[/center
              در نهایت بزاریمش توی فرمول اصلیمون که اینه
              A_I=(-h_fb.R_E)/(h_ib+R_E )
              جواب حالا مثبت شده در نتیجه بهره ولتاژمون هم مثبت میشه
              با تشکر از دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X