اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مرجع آموزش stm32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مرجع آموزش stm32

سلام من تو اینترنت خیلی گشتم اما فیلم و کتابی برای آموزش stm32 با نرم افزار کیل پیدا نکردم
    اگر منابع فارسی هست برا آموزش لطفآ قرار بدید اگر هم نبود یه منبع انگلیسی قرار بدید
    خیلی ممنون
    [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
    [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
    [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
    [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
    صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

پاسخ : مرجع آموزش stm32

برای شروع از همان سمپل های موجود به همراه رفرنس منوال می توان استفاده کرد
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
      برای شروع از همان سمپل های موجود به همراه رفرنس منوال می توان استفاده کرد
      من چندتا سمپل از همین فروم دانلود کردم اما برنامه ها ی نوشته شده همه مجزا هستند(به عنوان مثال من یه کد برای usb انتخاب کردم)
      مثلآ کد lcd جداست و بقیه کدها هم جدا جدا هستند
      الان یه نگاه به این مثال بندازید
      http://www.keil.com/download/docs/362.asp

دیدگاه

میگم یه برد مینی stm32f103c8t6 /کرتکسM3 بگیرم برای شروع خوبه؟

دیدگاه

سلام به جمیع دوستان بالاخص جناب زرکوب
          با توجه به منابع مناسب برای 1768 نظرتون چیه اول با 1768 درگیر بشیم . بعد بیاییم سراغ st ؟
          إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
          کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط " سید محمد "
            سلام به جمیع دوستان بالاخص جناب زرکوب
            با توجه به منابع مناسب برای 1768 نظرتون چیه اول با 1768 درگیر بشیم . بعد بیاییم سراغ st ؟
            نمیدونم من الان مبتدی هستم اما میخوام به صورت حرفه ای یاد بگیرم به همین دلیل باید یک مدل میکرو رو یاد بگیرم به نظر شما lpc بهتره یا stm32 برای کارهای حرفه ای؟

دیدگاه

منبع؟ یادمه 4-5سال پیش همه دنبال منبع بودن واسه STM! و واقعاً از حق نگذریم منابع خیلی کم بود!
              اما الان که اگه یه گوگل مختصر بکنید با منابع خوبی آشنا میشید!

http://www.longlandclan.yi.org/~stuartl/stm32f10x_stdperiph_lib_um/Library_Examples.html

لینکی که گذاشتمو کمی با دقت و حوصله مطالعه کنید و مثال هاش رو اجرا کنید و تمرین و تمرین و تمرین کنید.
              همچنین Reference Manual و Application Noteهای موجود روی سایت ST رو هم فراموش نکنید.

در مورد سوالی هم که پرسیدید پیرامون LPC1768، من با هر دو کار کردم، هیچ شباهت خاصی ندیدم که یادگیری یکیش بخواد در مورد دیگری کمک کنه. اگه مقالات مربوط به معماری داخلی ARM و CortexM3 رو بخونید، (البته نه که برین غرق بشین توش، معمولی در حد فهم اولیه) خیلی سودمندتره تا یادگیری LPC! (البته منظورم این نیست که lpc خوب نیس! منظورم اینه واسه یادگیری stm32 نیازی به یادگیری اون نیست)

موفق باشید

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                منبع؟ یادمه 4-5سال پیش همه دنبال منبع بودن واسه STM! و واقعاً از حق نگذریم منابع خیلی کم بود!
                اما الان که اگه یه گوگل مختصر بکنید با منابع خوبی آشنا میشید!

http://www.longlandclan.yi.org/~stuartl/stm32f10x_stdperiph_lib_um/Library_Examples.html

لینکی که گذاشتمو کمی با دقت و حوصله مطالعه کنید و مثال هاش رو اجرا کنید و تمرین و تمرین و تمرین کنید.
                همچنین Reference Manual و Application Noteهای موجود روی سایت ST رو هم فراموش نکنید.

در مورد سوالی هم که پرسیدید پیرامون LPC1768، من با هر دو کار کردم، هیچ شباهت خاصی ندیدم که یادگیری یکیش بخواد در مورد دیگری کمک کنه. اگه مقالات مربوط به معماری داخلی ARM و CortexM3 رو بخونید، (البته نه که برین غرق بشین توش، معمولی در حد فهم اولیه) خیلی سودمندتره تا یادگیری LPC! (البته منظورم این نیست که lpc خوب نیس! منظورم اینه واسه یادگیری stm32 نیازی به یادگیری اون نیست)

موفق باشید
                ممنون دوتا سوال برام پیش اومده
                اول اینکه این کدها برای کدوم نرم افزاره؟
                دوم اینکه من avr برنامه نویسی میکنم خوب ما همه کدها رو یه جا تو یه صفحه مینویسیم اما چرا این کدها برای stm32 چند فایل جداگانه هستند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza babatabar
                  ممنون دوتا سوال برام پیش اومده
                  اول اینکه این کدها برای کدوم نرم افزاره؟
                  دوم اینکه من avr برنامه نویسی میکنم خوب ما همه کدها رو یه جا تو یه صفحه مینویسیم اما چرا این کدها برای stm32 چند فایل جداگانه هستند؟
                  اینا با کتابخونه CMSIS نوشته شدن که مجزا از نوع کمپایلره! یعنی روی هرکدوم از کمپایلرهای KEIL/IAR/ARM-GCC میتونی استفاده کنی. مثلاً CoIDE که با ARM-Gcc کمپایل میکنه. (CooCox)

در مورد کد زدن هم، خب، ربطی به AVR یا ARM بودنش نداره! من توی AVR هم چه CodeVision چه ATMELStudio به همین صورت مینویسم. یعنی واسه بعضی کارها هدرها، کتابخونه ها یا به قول شما فایل های جدا مینویسم و به برنامه اضافه می کنم. (include)
                  این بیشتر مربوط به خود شماست که چطور بنویسین! ولی توی برنامه های بزرگ اگه بخوای همه ی کد زدن ها رو توی یه فایل انجام بدی، مطمئن باش بعد از نوشتن 1000-2000 خط کد، دیگه پیدا کردن یه خط خاص از برنامه ت خیلی مشکل و حوصله سر بر میشه.

موفق باشی

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X