اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال اطلاعات گرفته شده از gps

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال اطلاعات گرفته شده از gps

سلام، من یک ماژول gps رو به avr ارتباط دادم و نتیجه هم گرفتم و هیچ مشکلی راجع به اون ندارم اما میخوام این پروژه رو روی ماشینم پیاده سازی کنم و موقعیت ماشین رو برای یک کامپیوتر یا میکروکنترلر ارسال کنم البته راهی هم در این زمینه پیشنهاد شده.
    به من گفتن می تونی با یه مودم gsm اطلاعات رو برای یک میکروکنترلر یا کامپیوتر ارسال کنی ولی این راه برای این پروژه به صرفه نیست و در طولانی مدت هزینه گزافی داره. همنطور که می دونید ایم مودم برای ارسال نیاز به سیم کارت داره که از طریق سیم کارت اطلاعات رو sms کنه.
    یادمه قدیما یکسری گوسی های تلفن بودن که می شد گوشی رو آدم با خودش این طرف و اون طرف ببره و این گوشی ها مسافت زیادی رو ساپورت می کردند. اگه کسی میتونه در این زمینه کمک کنه ممنون میشم، یا اگه راه بهتری هم داره حتما پیشنهاد کنه.
    با تشکر از همگی
    {امضاء خلاف قوانین}

پاسخ : ارسال اطلاعات گرفته شده از gps

سلام دوست عزیز
    شما میتونی به راحتی این کار رو انجام بدی با هزینه پایین
    شما میتونی از ماژول های شرکت Hop-RF که تو بازار ایران هم فراوان هست استفاده کنی.
    این ماژول ها فرستنده و گیرنده سریال هست که کار باهاشون بسیار راحته اما برد معمولی اینها 200 متر هست که میتونی این برد رو تا شعاع 20 کیلومتر ارتقاع بدی
    برای این کار نیاز به یک تقویت کننده مخصوص این ماژول ها داری که الان فروشگاه پرشین داره و برد رو تا شعاع 20 کیلومتر ارتقاع میده.
    واندازه اینها بسیار کوچیک هست طوری که هر دو اینها به اندازه یک سکه 10 تومانیه.
    فقط یک موضوع هست و اونم اینکه برای تنظیم دقیق این تقویت کننده به دستگاه اکسپکتورو آنالیزر احتیاج هست.
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام، دوست عیز خیلی ممنون از راهنمایی شما، اما اگه امکان داره لطفا بیشتر توضیح بدید، که چطور میتونم این شعاع 20 کیلومتری رو داشته باشم و اینکه اون دستگاهی که گفتین چیه؟ خلاصه اگه امکان داره یه زحمت بکشید که ما این پروژه رو به پایان برسونیم، قیمت این ماژول زیاد مهم نیست که چقدر باشه فقط میخواهم کارم انجام بشه.
      {امضاء خلاف قوانین}

دیدگاه

یه سر به فروشگاه پرشین تو پاساژ امجد بزن تمام اطلاعات آخرین تقویت کننده ها رو بگیر.حتی از این برد بیشتر هم هست.
        ماژول GPS تعداد 420 کارکتر که همراهش ساعت GMT هم هست رو بهت میده که برای ارسالش ممکن یکم زمان ببره چون سریال ولی با همه اینها این مورد از همه بهتر و تاکتیکی تره.
        اکسپکتوروآنالیزر دستگاهی که یک فرستنده رو در حداکثر تشعشع مورد نیاز میتونی باهاش تنظیم کنی.
        راه دیگه هم اینه که از موبایل و شبکه GSM استفاده کنی اما نه با ماژول GSM با یک موبایل کهنه و دستورات AT Command
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

آقا حالا فرض کنیم ما یه GPS داریم که نمیدونیم موقعیتش کجاست

حالا امکانش وجود داره فقط از طریق خود ماهواره GPS و مثلاً یه GPS دیگه بفهمیم GPS اولی کجاست؟

دیدگاه

فکر نمی کنم به شما چنین مجوزی رو بدن!

دیدگاه

مگه میخوات قاچاق کنه؟
              علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X