اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال درمورد دیباگ STM.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال درمورد دیباگ STM.

سلام.
    در دیباگ stm وختی استپ استپ دستوراتو اجرا میکنم تایمر مستقل از اجرای استپ استپ دستورات شروع به کار کردن میکنه.منظور متناسب با اجرای دستورات شماره نمیندازه و مستقل کار میکنه.
    راه حلی برای این مشکل هست عایا که وقتی دستوری اجرا میشه تایمر کار کنه در غیر اینصورت تایمر متوقف شه؟

پاسخ : یه سوال درمورد دیباگ STM.

سلام
    سوالتون رو دقیق متوجه نشدم(لطفا توضیح دهید) :
    - اگر breakpoint ها رو در کد c قرار بدید ، معادل اجرای هر خط کد در این زبان ، چند خط کد در زبان اسمبلی اجرا میشود که احتمالا زمانسنج توسط آنها راه اندازی میشود.
    - کارکرد واحد زمان سنج در میکروکنترلر ، حقیقی است یعنی با به کار افتادن زمان سنج ، گذر زمان آغاز میشود ، در حالیکه فرآیند دیباگ توسط کاربر و رایانه و از راه قرار دادن breakpoint در مسیر اجرای کد میسر است که بسته به سرعت اجرای این امور ، حالات مختلفی برای زمانسنج رخ میدهد.

دیدگاه

تشکر.
      وقتی در میکروی avr دیباگ میکنم تا زمانیکه دستور بعدی اجرا نشده(وقتی استپ استپ دستوراتو اجرا میکنم.) تایمر اصلا کار نمیکنه و به ازای اجرای هر دستور تایمر عددیو توی ریجیستر خود ثبت میکنه.
      اما توی stm چه دستور بعدیو اجرا کنم چه نکنم تایمر کار میکنه.(انتظار دارم مثه avr وقتی دستور بعدیو یا ران رو اجرا میکنم تایمر هم کار کنه)
      نمیدونم منظورمو رسوندم.

دیدگاه

سلام
        اگر درست متوجه شده باشم و منظور شما ، زمان سنج موجود در پایین صفحه کامپایلر باشد که به صورت t1:...sec نمایش داده میشود:
        نرم افزار keil uvision 5.15 رو در مُد شبیه سازی(simulation) قرار دادم و عیب یابی(دیباگ) رو آغاز کردم ، زمان فقط با اجرای هر دستور بروز رسانی شد و پیوسته تغییر نکرد.

دیدگاه

نه منظورم اون نیست.منظورم ریجیستر cnt یا کانتره که بعد از فعال شدن تایمر شروع به شمارش میکنه.
          منظورم توی دیباگ واقعی نه شبیه سازی توسط کیله.

دیدگاه

پس همانطور که گفتم ، گذر زمان در این حالت مستقل از دیباگ است لطفا به این توضیح توجه کنید:
            - کارکرد واحد زمان سنج در میکروکنترلر ، حقیقی است یعنی با به کار افتادن زمان سنج ، گذر زمان آغاز میشود ، در حالیکه فرآیند دیباگ توسط کاربر و رایانه و از راه قرار دادن breakpoint در مسیر اجرای کد میسر است که بسته به سرعت اجرای این امور ، حالات مختلفی برای زمانسنج رخ میدهد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aseok
              پس همانطور که گفتم ، گذر زمان در این حالت مستقل از دیباگ است لطفا به این توضیح توجه کنید:
              با تشکر.
              اما توی میکروهای avr که خودم تست کردم تایمرش با نحوه اجرای دستو و حتی با حضور breakpoint هم قابلیت کنترل(توقف) رو داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X