اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت آمپلی 1000 وات واقعی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت آمپلی 1000 وات واقعی

سلام من میخوام یه آمپلی 1000 وات با ماسفت بسازم.
    کسی طرحی یا نقشه ای داره که مطمئن باشه
    کسی تو این قدرت کار کرده که بتونه کمکم کنه؟
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

پاسخ : ساخت آمپلی 1000 وات واقعی

در اینکه باید از حالت Bridge استفاده بکنی شک نکن.

اگر با کیفیت بخوای باید Titan2000 مجله الکتور رو درست بکنی که یک زور آزمایی مردونه می طلبه. راستی مسفت نیست
    این مشخصاتشه

Sine-wave power output 300 W into 8 Ω; 500 W into 4 Ω; 800 W into 2 Ω
    Music power* 2000 W into 4 Ω
    Harmonic distortion <0.005%
    Slew limiting 85 V μs–1
    Open-loop bandwidth 55 kHz
    Power bandwidth 1.5 Hz – 220 kHz

ولی خوب تو این توان خیلی کم پیش میاد که آدم دنبال چیزی با این مشخصات باشه
    خواستم چند تا طراحی معروف بفرستم، دیدم شما که خودت واردی، با بردیج و پارالل کردن آمپلی فایر هایی که داری نتونستی به این توان برسی؟
    البته من تا حالا خودم همچین چیزی درست نکردم

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام شهریار جان
      شما نسبت به من لطف دارید
      من اینجا فقط یه شاگردم که تشنه یاد گیریه
      این مشخصاتی که دادی خوبه اما من ماسفت میخوام
      چون تعداد باندهای من زیاده از طرفی طول سیم هم خیلی زیاده که واسه این کار ماسفت بهتر جواب میده چون جریان و ولتاژ بالایی میخواد
      اما اگه لطف میکردی طرحها رو میزاشتی بد نبود
      در مورد بریدج و پارالل هم باید بگم که سخت میشه کنترلش کرد و با یکی 2 تا هم نمیشه به این قدرت رسید از طرفی من تا بشه میخوام بریدج نکنم چون دردسرهای خودش رو داره
      راستش من یه طرح نصفه نیمه دارم اما دنبال مطمئن ترشم
      تو طرحی که دارم از 10 تاماسفت مثبت و 10 تا ماسفت منفی (20تا ماسفت :eek استفاده شده و یه ترانس گردن کلفت هم میخواد که طبق ادعای سازنده اش 1024 وات توان داره
      البته من تصمیم دارم تو تغذیه از سوئیچینگ استفاده کنم که چون در این زمینه بیلمزم باید بدم یکی از بچه های سایت زحمت طراحیش رو بکشه. وگرنه دستگاه میشه جعبه مهمات که 2 نفر باید این سرو اونسرش رو بگیرند.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

یه نگاه به این بندازید
        http://www.2shared.com/file/3641595/26068a2f/AV1000_6.html
        http://www.2shared.com/file/3641619/e52ff255/AV800_1C.html

دیدگاه

نقشه ای که گفتم چون حجمش زیاده نمی تونم پاودش بکنم.
          اما می تونی مجله ها رو دانلود بکنی. یا از فروشگاه سایت بخری (اگر ADSL نداری)

در مورد سوییچینگ هم در مجله 2008 June یک SMPS برای مدارات صوتی طراحی شده که حداکثر 400 وات و ولتاژ خروجیش رو می تونین با تغییر المان ها بین 35 تا 60 ولت تغییر بدی

این هم یک لینک
          http://www.elektrotekno.com/viewtopic.php?t=9333&start=0

شماتیکش قبلا تو اینترنت بود الان پیداش نمی کنم
          این هم لینک دانلود مجله الکتور
          http://www.sharevirus.com/viewtopic.php?f=36&t=35852&st=0&sk=t&a mp;sd=a&start=0
          البته باید با نرم افزار Emule دانلود بکنی

ولی به نظر من آمپلی فایر خودت بیشتر بدرد اینکار می خوره.

HTH - Shahriar

دیدگاه

adsl ام کجا بود؟؟؟؟
            راستش من قبلا titan 2000 v رو دیده بودم. آمپلیه خوبیه . راستش درایور توپی داره که تدابیر امنیتیشم بالاست که باعث شلوغیه مدار هم شده
            البته این مدار با ماسفت هم کار میکنه که اگر من بخوام استفاده کنم حتما تعداد ترانزیستورها رو بیشتر میکنم چون با 8 تا جواب نمیده . اما به نظر من زیادی شلوغه
            اون آمپلی هم که من گذاشتم 2 تا مشکل داره:
            1 ترانزیستور ماسفت مثبت میخواد اونم پر قدرت( سراغ داری؟؟)
            2 من نقشه این رو ندارم. من یه نقشه حدودا 400 وات دارم که 8 تا ماسفت خورده. من این عکس رو که بررسی کردم متوجه شدم همون 400 واته هستش فقط ولتاژ و جریان و تعداد تداد تزیستورها رو زیاد کرده.
            اما بعید میدونم فقط این باشه احتمالا تغیرات دیگه ای هم داده که نمیدونم چیه .چون با این تغیرات که من گفتم میشه سیم بلندتر و باند بیشتری وصل کرد (امپدانس پایینتری رو تحمل میکنه) ولی توی قدرت انقدر(600 وات اضافه تر) نمیتونه موءثر باشه. نظر دوستان چیه؟؟
            راستی حجم لینکها وحشتناکهههههه اما تشکر :applause:

دیدگاه

بازهم می گم به نظر من اگر نخوای از بریج استفاده بکنی، راه خیلی سختی در پیش داری.
              من نمی دونم تو بریح کردن چه مشکلی هست که شما ازش می ترسی؟ اگر بریج استفاده بکنی، مشکل تغذیه هم کلی حل میشه
              دوتا 250 وات رو بریج بکنی، 1000 وات می تونی بگیری!
              ضمن اینکه من هنوز موندم شما این 100 وات رو به چه درایوری (بلندگویی) می خوای بدی؟

مسفت:
              IRF532 و IRF9532
              2SK1530 و 2SJ201
              که زوج دوم گزینه بهتری هست اگر گیرت بیاد

شهریار

دیدگاه

سلام شهریار جان
                میشه در مورد این بریج و تغذیه که گفتی بیشتر توضیح بدی؟ چرا مشکل تغذیه کمتر میشه؟
                چطور 2 تا 250 وات میشه 1000 وات؟؟؟
                اگه منظورت بریج کردن 2 تا آمپلیه 250 واته که تا اونجا که من میدونم خودشو بکشه 450 واتم نمیده. چون تو بریج تلفات حرارتی بالا میره و عملاً شما 500 وات هم نداری چه برسه به 1000 وات . اگه ممکنه بیشتر توضیح بده.
                در مورد بلند گو هم باید بگم این دستگاه باید دو کانال ساخته بشه که هر کانال باید بتونه حداقل 12 تا باند 12 اینچ مارک ck ایتالیا رو جواب بده اونم تقریبا با یه کابل . فکر کنم یه 200 متری بشه.
                اما اینکه مشکل بریج چیه:
                1 حرارت وحشتناکی داره و از همه مهمتر هر دو تا آمپ هم باید از هم ایزوله باشند چون اختلاف فاز تقویتیشون 180 درجه هست.
                2 توی بریج به خاطر نداشتن گراند توی خروجی یه اتصال کوچیک میتونه تو این قدرت یه انفجار درست کنه توی یه همچین طول سیم و تعداد باند خیلی بعید نیست
                3 از همه مهمتر پروتکشنها تو بریج جالب جواب نمیدند
                نمیدونم با من موافقی یا نه؟
                در مورد ترانزیستورها هم باید بگم واسه این کار ضعیفند البته من یه نگاه کوچولو به datasheet اونها کردم تا اونجا که من دیدم 100 تا 200 ولت 10 تا 12 آمپر بودند.
                من از irfp150 که 100 ولت 42 آمپره استفاده کردم. به زور جواب داد . البته اگه تیپ مثبت با همین قدرت پیدا بشه بازم عالیه.
                بازم ممنونم که جواب پستهای منو میدی
                :applause:
                کاش دوستان دیگه هم نظر میدادند تا یه چیزی یاد بگیریم.

دیدگاه

بله در حالت بریج چون آمپلی فایر نصف بار نامی رو می بینن، جریاناشون میره بالا تر و داغتر میکنن، برای همین وقتی شرایط اینجوری پیش میاد، دوتا دوتا موازی و بریج میکنن.
                  ولی باید بگم مشکل بزرگی داری
                  در مورد تغذیه، برای اینکه شما در حالت معمولی فرض کن، برای یه بار 8 اهم، یه +-40 ولت لازم داری، مثلا با 1 آمپر جریان
                  اما تو حالت بریج میشه یه منبع 20 ولت با دو آمپر جریان
                  البته با این تفاسیری که شما گفتین قضیه خیلی فرق کرد. من باید گفته خودم رو پس بگیرم. با این امپدانس شما، شما منبعتون باید بیشتر به فکر جریان بالا باشین تا ولتاژ بالا.
                  این باند ها رو سری موازی می بندی دیگه؟

به هر حال همون چیزی که دنبالش هستی بهترین کاره. بریج برای این مورد خوب نیست
                  اون ترانزیستور ها هم که من گفتم بیشتر تو مدارای دقیق هستن. و برای کارای صوتی اصلا درست شدن. برای کار شما خوب نیستن. میگردم چیزی پیدا کردم می فرستم.

شهریار

دیدگاه

اگه پیدا کردی حتماً خبرم کن. یه جورایی ضروریه.
                    بازم از راهنمای هات ممنون

دیدگاه

از سایر دوستان کسی نظری نداره؟؟
                      شهریار جان شما چی؟؟
                      چیزی پیدا نکردی؟

دیدگاه

با این توان فقط همین رو دارم که بازهم فکر میکنم نقشه خودتون بهتره
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=6210.0

شهریار

دیدگاه

کسی ماسفت پر قدرت تیپ مثبت که تو بازار گیر بیاد سراغ نداره؟؟
                          میخوام تقریباً قرینه irfp250 یا irfp150 باشه 100 تا 200 ولت 30 تا 50 آمپر.
                          کارم گیره.

دیدگاه

سلام خدمت شما دوستان عزیز
                            هزینه ساخت Titan2000 چقدر میشه
                            با تشکر

دیدگاه

هزینه ساخت Titan2000 چقدر میشه
                              اگر بخوای درست و حسابی بسازیش یا جعبه و از این حرف ها باید حداقل 200 تومنی براش بذاری کنار
                              البته این در صورتی هست که درایوری داشته باشی که بخوای این آمپلی فایر رو بهش وصل بکنی

شهریار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X