ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    2013/10/22
    قم
    294
    40

ساخت "KV"کیلو ولت متر برای مدارات "های ولتاژ" +تصویر

در این پست میخواهیم توسط چندین مقاومت مگا اهمی و ولت متر عقربه ای میخواییم مدار کیلوولت متری برای اندازه گیری خروجی مدارات HV کنیم :NO:

اندازه گیری ولتاژ بالا - (کیلو) ولت متر تا 80kV

ترجمه فارسی آموزش سایت چک:

گاهی اوقات آن را نه تنها به تولید ولتاژ بالا، بلکه آن را اندازه گیری ضروری است. ولتاژ را می توان از طول تخلیه برآورد، اما آن را بسیار دقیق نیست. برای اندازه گیری دقیق تر از ولتاژ بالا شما نیاز به یک ابزار اندازه گیری. این است که مقاومت اهم بالا قادر به مقاومت در برابر ولتاژ مورد نیاز و یک متر آنالوگ ساخته شده است. مقاومت ولتاژ بالا آماده هستند آسان برای پیدا کردن نیست، بنابراین من تا به حال به از اجزای موجود من. من سنج شماره گیری با 200uA حساسیت استفاده می شود. حداکثر ولتاژ که من نیاز به اندازه گیری است در مورد 80kV. به همین دلیل من 400M مقاومت را انتخاب کرد. من یک مقدار بزرگتر از مقاومت 3M3 / 0،6 W. حداکثر ولتاژ 350V مستمر و افزایش 700V است خریداری شده است. مقاومت اندازه گیری 3M25 است. من 123 عدد از آن مقاومت ها، در سری پیوست. بنابراین، مقاومت باید به طور دائمی ساخته شده مقاومت در برابر 43kV 86kV و کوتاه است. مقیاس اصلی نامناسب است (آن را مجبور به محاسبه شود) بنابراین من یک عکس از آن، ویرایش و چاپ گرفت. مقیاس چاپ شده در 1: 1 مقیاس من را به متر چسب. همه مقاومت متصل در سری من را به لوله پلاستیکی قرار داده است. سپس من را به یک لوله مارپیچ نورد و لوله به novodur قرار داده است. ورودی HV من با کابل HV ارائه شده است. مقاومت در برابر ولتاژ بالا است که به سادگی در سری با متر متصل، و در نتیجه ولت متر با ولتاژ بالا (kilovoltmeter).

تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است """کوروش کبیر""""
    2014/06/27
    بوشهر
    174
    11

پاسخ : ساخت "KV"کیلو ولت متر برای مدارات "های ولتاژ" +تصویر

سلام
    میشه از یه ترانس های ولتاژکه نسبت تبدیلش مشخص باشه استفاده کرد :redface:
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)
    2013/10/22
    قم
    294
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط MOJTABAV
    سلام
    میشه از یه ترانس های ولتاژکه نسبت تبدیلش مشخص باشه استفاده کرد :redface:
    یکم واضح تر بفرمائید

منظورتون اینه که مثلا یه ترانس های ولتاژ با قابلیت تبدیل 12ولت به 12000ولت رو برداریم
    و خروجی مدار های ولتاژی که میخواییم ولتاژش اندازه گیری بشه رو به خروجی ترانسی که بالا گفتم وصل کنیم و ولتاژ ظاهر شده در ورودی ترانس رو اندازه بگیریم؟؟؟؟ oo: oo:

2014/06/27
    بوشهر
    174
    11

سلام
    مستر تو پست های فشار قوی میان با استفاده از یه ولتمتر معمولی مثلا0تا400ولت رو با ثانویه یه ترانس ولتاژ بانسبت تبدیل 1000:1موازی میکنند و در حالی که صفحه ولتمتر واحدش که روش نوشته به کیلو ولت هس CVT
    استفاده از سیم پیچ ثانویه کویل ماشین فک کنم میشه در حد ترانس30کیلوولتی به ولتاژ پایین تر ازش استفاده کنی
    سیم پیچش خیلی تعداد دورش زیاده

روغنش هم(البته جای بحثش تو این تاپیک نیس)خاصیت عایقیش برای ساخت خازن های ولتاژت عالیه :mrgreen:تو فکر تستش هستم :nice:
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    2013/10/22
    قم
    294
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط MOJTABAV
    سلام
    مستر تو پست های فشار قوی میان با استفاده از یه ولتمتر معمولی مثلا0تا400ولت رو با ثانویه یه ترانس ولتاژ بانسبت تبدیل 1000:1موازی میکنند و در حالی که صفحه ولتمتر واحدش که روش نوشته به کیلو ولت هس CVT
    استفاده از سیم پیچ ثانویه کویل ماشین فک کنم میشه در حد ترانس30کیلوولتی به ولتاژ پایین تر ازش استفاده کنی
    سیم پیچش خیلی تعداد دورش زیاده

روغنش هم(البته جای بحثش تو این تاپیک نیس)خاصیت عایقیش برای ساخت خازن های ولتاژت عالیه :mrgreen:تو فکر تستش هستم :nice:
    ببینید اون که شما فرمودید کلا فکر کنم حسابش فرق میکنه "حالا دوستان بهتر میتونن توضیح بدن"

اون پست ها ولتاژشون معلومه مثلا 20کیلو ولت و احیانا در همون رنج تقریبی پست که معلوم هست درشرایطی کمی کمو زیاد بشه خوب جریان بالایی هم داره فرکانسش هم مشخصه / گرچه فکر نمیکنم کار درستی باشه استفاده از روشی که فرمودید اونم خطوط خطرناک پست های برق :eek:

توی مدار های های ولتاژ خروجی جریان کمی داره - فرکانس نوسان ساز و فرکانس خروجی ترانس هم که با برق شهری یکی نیست و خیلی بیشتر هست "حالا نمیدونم تاثیر گذار هست یا نه"
    حالا اگر بیاییم خروجی های ولتاژ رو با یه دیود به خروجی ترانسی که گفتید وصل کنیم اولین اتفاق که میوفته فکنم اینه که دیود داغ بشه و بسوزه جدا از اینکه مدار های ولتاژتون هم اگر حساس باشه شاید ترانزیستورهاش بسوزه/ با فرض اینکه اینکار در مدار های با جریان کم دم دستیمون عملی باشه "

"اگر از ترانس 30کیلو ولت ماشین استفاده بشه"
    30.000 تقسیم بر 12 ولت =2500
    هر ولتاژی نشون بده ولت متر0تا400 باید ضربدر 2500بشه

در کل به همون نسبت بالا تعداد مقاومت های مگا اهمی رو محاسبه و های ولتاژ متر :biggrin: رو بسازید بهتر و مطمئن تر شاید باشه.

-------------------------------------
    فکر کنم شما از دنبال کنندگان پست:
    آموزش ساخت خازن ه ولتاژ بالا خانگی+فیلم و تصویر
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=86104.30
    هستید "نوشته خودم" هستید : خوب خازن رو بسازید و همونجا با تصویر ارائه بدید
    همون خازن های ولتاژ خشک دست ساز من با روکش سیاه که در صفحه یک پست گذاشتم رو برای هواگیری از روغن زیتون استفاده کردم تا صفحات خوب بهم کیپ بشند
    2014/06/27
    بوشهر
    174
    11

سلام :bye
    ممنونم :applause:
    بازم چشم مستر وحید :mrgreen:
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    2013/10/22
    قم
    294
    40

در آموزش بالا با قرار دادن 400مگا اهم مقاومت سر راه خروجی 80.000ولتی تونسته ولتاژ رو به حد اکثر 200UA برسونه

هر مقاومت 3000.000اهم میباشد = 3مگا اهم

برای رسیدن به400مگا اهم از 123 عدد مقاومت 3مگا اهم استفاده شده است 400 تقسیم بر 3 = حدود 123

نتیجه میگیریم:

1-با همین مدار بالا و با قرار دادن 246 عدد مقاومت 3مگا اهم کربنی (کیلو ولت متری) میسازیم تا حد اکثر توان انذدازه گیری 160.000ولت.

2-اگر اهم متر دیجیتالی با قدرت اندازه گیری 0-200UA داشته باشیم با وصل کردن دو سیم ورودی نشانگر عقربه ایمون به ورودی اهمتر دیجیتال میتونیم یک کیلو ولت متر دقیق دیجیتالی داشته باشیم.

3- نتیجه میگیریم هر یک مگا اهم مقاومت اظافه میتونه 200ولت به قدرت اندازه گیری مدار بیفزایید و همینطور بلعکس به همین صورت و با یک حساب سر انگشتی میتونیم کیلو ولت متر هایی با قدرت اندازه گیری رنج های مختلف خروجی "های ولتاژ" رو داشته باشید
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    127

با سلام-و تشکر از زحمات اقا vahid روش جالبی معرفی نمودند که برای کسانی که میخواهند ولاز بالا ی دی سی (در توانهای خیلی پایین) اندازه گیری نمایند مفید خواهد بود.فقط چند نکته را مد نظر داشته باشید--برای مدارهایی که نیاز به فیدبک از خروجی ولتاژ بالا میباشد طبقه اپ امپ نمونه گیر باید بتواند با جریانهای کمتر از میلی امپر عمل نماید در عیر اینصورت فیدبک عمل نخواهد کرد--همچنین به دلیل طول بسیار زیاد مقاومتهای نمونه گیر --خاصیت سلفی به مدار ان اضافه خواهد شد که صفر و قطبهای مدار فیدبک را جابجا خواهد نمود و مدار نوسانی خواهد شد که برای جلوگیری از این امر به دو سر هر مقاومت یک خازن هم موازی میشود تا اثر سلفی طول مقاومت را جبران سازی کندlمانند شکل

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

-در مصارف صنعتی مجموعه این مقاومتها و خازنها در یک دی الکتریک ایزوله از هوا قرار میگیرد مثل روغن و یا رزین ولتاژ بالا تا اثر رطوبت هوا در مدار تاثیری نداشته باشد--نحوه لحیم کاری اتصالات با لحیم کاری معمولی تفاوت زیادی دارد و باید به شکلی انجام شود که شکل ان کروی شده و دارای نوک تیز نباشد-محل خروجی ولتاژ بالا نباید در معرض هوا قرار داشته باشد .زیرا در دستگاه های ولتاژ بالا محدودیت فضا وجود دارد و امکان ارک زدن به قطعات مجاور که در چند سانتی متری انها هستند وجود دارد. برای استفاده در توانهای بالا ( بیش از 50 کیلو وات)بهیچ وجه این روش توصیه نمیشود زیرا اولین اشتباه مساوی اخرین اشتباه خواهد بوددر توانهای بالا تقسیم کننده ها در محفظه ای که از عایق به شکل گاز از نوع sf6 و یا عایقهای سیلیکونی پر شده و مقاومتهای توان بالا در انها قرار داده شده و خروجی توسط پروبهای مخصوص در اختیار نصرف کننده قرار دارد. استفاده میشود
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
    2013/10/22
    قم
    294
    40

پاسخ : پاسخ : ساخت "KV"کیلو ولت متر برای مدارات "های ولتاژ" +تصویر

نقل قول نوشته اصلی توسط عباس جبراییلی
    با سلام-و تشکر از زحمات اقا vahid روش جالبی معرفی نمودند که برای کسانی که میخواهند ولاز بالا ی دی سی (در توانهای خیلی پایین) اندازه گیری نمایند مفید خواهد بود.فقط چند نکته را مد نظر داشته باشید--برای مدارهایی که نیاز به فیدبک از خروجی ولتاژ بالا میباشد طبقه اپ امپ نمونه گیر باید بتواند با جریانهای کمتر از میلی امپر عمل نماید در عیر اینصورت فیدبک عمل نخواهد کرد--همچنین به دلیل طول بسیار زیاد مقاومتهای نمونه گیر --خاصیت سلفی به مدار ان اضافه خواهد شد که صفر و قطبهای مدار فیدبک را جابجا خواهد نمود و مدار نوسانی خواهد شد که برای جلوگیری از این امر به دو سر هر مقاومت یک خازن هم موازی میشود تا اثر سلفی طول مقاومت را جبران سازی کندlمانند شکل

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

-در مصارف صنعتی مجموعه این مقاومتها و خازنها در یک دی الکتریک ایزوله از هوا قرار میگیرد مثل روغن و یا رزین ولتاژ بالا تا اثر رطوبت هوا در مدار تاثیری نداشته باشد--نحوه لحیم کاری اتصالات با لحیم کاری معمولی تفاوت زیادی دارد و باید به شکلی انجام شود که شکل ان کروی شده و دارای نوک تیز نباشد-محل خروجی ولتاژ بالا نباید در معرض هوا قرار داشته باشد .زیرا در دستگاه های ولتاژ بالا محدودیت فضا وجود دارد و امکان ارک زدن به قطعات مجاور که در چند سانتی متری انها هستند وجود دارد. برای استفاده در توانهای بالا ( بیش از 50 کیلو وات)بهیچ وجه این روش توصیه نمیشود زیرا اولین اشتباه مساوی اخرین اشتباه خواهد بوددر توانهای بالا تقسیم کننده ها در محفظه ای که از عایق به شکل گاز از نوع sf6 و یا عایقهای سیلیکونی پر شده و مقاومتهای توان بالا در انها قرار داده شده و خروجی توسط پروبهای مخصوص در اختیار نصرف کننده قرار دارد. استفاده میشود
    خواهش میکنم فقط گرداوری و بیان نظرات بود

استاد جبرئیلی گرامی فرمودید در آخر خط مقاومت ها باید یک خازن بین خروجی و منفی زمینه وصل و سپس خروجی به آمپر متر داده شود؟
    خازن از چه نوعی با چه ولتاژ و قدرتی ؟ و اگر خازن قرار نگیره خاصیت سلفی چه نتیجه ای میگذاره
    2005/11/18
    تهران
    1,181
    127

در نوشته ها گفته نشده که خازن اخر به امپرمتر وصل شود--انچه هم که در شکل لینک نشان داده شده یک خازن متغییر است که نیازی به ان نمیباشد--ولتاژ خازنها هم از رابطه تقسیم مقاومتی و ولتاژ بین مقاومتها پیروی میکند و اخرین خازن دارای ولتاژ بسیار کمی خواهد بود مثلا یک خازن 63 ولتی کافی است.(زیرا خازنهای MKT یا عدسی یا مولتی لیر در حد نانو فاراد دارای رنج ولتاژ در همین حدود هستند).اگر خازن قرار ندهید شکل ولتاژ خروجی در حالتهای گذرا مثلا به جای اینکه مربعی باشد نمایی خواهد شد--مثل خازن تریمر در پروب اسکوپ که برای دیدن شکل موجهای مربعی(شکل موج دو ولتی یک کیلو هرتز برای تست پروب که از خود اسکوپ به ان داده میشود تا بتوان پروب را کالیبره کرد) انرا انقدر تغییر میدهید تا شکل دیده شده در اسکوپ مربعی شود.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18