اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اجرای دو کار بصورت همزمان با pic

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اجرای دو کار بصورت همزمان با pic

من می خواستم بدونم که چطوری میشه دوتا کار را توسط یک میکرو بصورت همزمان انجام داد؟مثلا من میخوام در حین اینکه یه برنامه خاص روی میکرو داره ران میشه یه موج pwm توسط تایمر میکرو تو خروجی داشته باشم.چطور می تونم اینکارو انجام بدم.با تشکر

پاسخ : اجرای دو کار بصورت همزمان با pic

سلام
    اگر سخت افزاری در داخل میکروکنترلر باشه که مشکلی نداری- مثلا PWM-USART-TIMER-SPI-ADC همه این ماجولها دارای اینتراپت هستند و میشه چند تا کار با هم انجام داد. اگر هم نباشه با استفاده از تایمر میتونی کارهای مختلف رو زمانبندی کنی و اصطلاحا Multitasking داشته باشی :bye

دیدگاه

ان شاالله پیر شی جوون.ممنونم از پاسخت.من می خوام همزمان 6 تا pwm داشته باشم و همچنین بتونم زمان رخدادن انها را کنترل کنم .چطوری از تایمر سخت افزاری و وقفه میشه این کارو کرد.اگه متنی یا pdf که استفاده از رجیسترهای تایمر و وقفه رو داره لینکش رو بزار.ممنونم

دیدگاه

سلام
        دو راه هست یکی همین که دوستان گفتن و زمانی از این استفاده کن که زمان برات اهمیت داره برا مثال تو برنامه هم ساعت داری هم میخوای چنتا کار دیکه انجام بدی پس باید ساعتو به اینتراپت تایمر بدی و برنامه های دیگه رو ترتیبی انجام بدی
        اگه زمان اهمیت نداره(منظورم دقت زمان در حد میلی یا میکرو
        خودت با توجه به زمان اجرای دستوراتت برنامه ها رو تو دل هم قرار بده
        من یه برنامه که یکی از کاراش محاسبه میانگین با توجه با نمونه برداری بود اینجوری نوشتم یعنی چون سرعت اجرای کل برنامه بالا بود یه متغیر تعریف کردم و با این متغیر کفتم بعد از 1000 بار اجرای برنامه یه نمونه بگیر
        عالی بود چرا چون برنامه ساده شد درگیر انتراپت و اینچیزا نشدم
        موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X