اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ثبت اختراع

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ثبت اختراع

سلام دوستان میخواستم ببینم کسی در رابطه با ثبت اختراع تجربه ای داره من میخوام یه اختراع ثبت کنم ولی با نوشتن ادعا نامه و توصیف اینا مشکل دارم.... چند بار نوشتم تا حالا ولی هر بار دستور اصلاحیه زدن اگه کسی میدونه چطور میتونم مدارک مورد نیازش رو بنویسم و ارائه بدم توضیح بده ممنون میشم
    لطفا کلی باشه
    من از طریق سایتssaa.irپیگیر میشم مراجع حضوری نداشتم
    گره اي که با دست نميشه باز کرد رو با دندون باز ميکنن...

پاسخ : ثبت اختراع

اول ببین برای چی می خای ثبت اختراع کنی
    چون از نظر مادی و معنوی خیلی ثبت اختراع ارزشی نداره الان
    دو میتونی با

دیدگاه

ضرری که نداره دوس دارم اینم به تجربیاتم اضافه بشه...

دیدگاه

با سلام
        خیلی پیچیده نیست، سختش نکنید، توی توصیف فرمت نوشته رو خود سازمان مشخص کرده، شما طبق اون فرمت پیش برین، کمی اب قاطی کردن هم می تونه کمک کنه، مثلا من خودم این مشکل رو دارم که می خوام توضیح بدم از خیلی واضحات میگذرم، اما این کار رو نکنید، مفصل توضیح بدین، البته مثنوی هفتاد من هم تحویل ندید، نه خیلی کوتاه نه خیلی بلند
        اصل مطلب ادعا نامه هست، هر آن چه که طرح شما به طرح های قبلی اضافه می کنه، ولو کوچک رو بنویسید، و نکته مهم اینکه ان چه که برای شما به عنوان مخترع تو طرح مهمه، یعنی باعث تمایزه، تو بقیه نیست که تو مال شما هست، و یا اصلا طرح رو به خاطر این خاصیت اختراع کردین رو روش مانور بدین و جلوه بدینش.
        به نظرم تو توصیف صرف رعایت فرمت کافیه، اما برای ادعا وقت مناسب بذارین، هدف رو هم رد شدن از سازمان ثبت نبینین، این ادعا بعدا جای دیگه داوری میشه، قوی بنویسین تا اونجا برگشت نخوره، که هم هزینه داره و هم فوت زمان
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

ضررش اینه که وقتت تلف میشه و یه هزینه کمی هم خرج میکنی و از همه مهمتر بی انگیزه شدن برای ایده های خلاقانست چون ایده هاتو بیهوده خواهی دید،
          و تنها سودش کلاس گذاشتن پیش چند تا آدم بیسواده

دیدگاه

ممنون دوست عزیر
            در مورد نقشه چی من نمیتونم با نرم افزار های طراحی کار کنم ایا بدون نقشه قبول میکنن؟؟یعنی فقط به توضیحات اکتفای کنن؟؟؟

دیدگاه

خب اگه مداره و اینطور چیزا نقشه لازم داره(حداقل ضروری هم نباشه بودنش بد نیست)
              منظورتون از نرم افزار طراحی رو نفهمیدم کدوم نرم افزار ها، اما پروتئوس جواب گو هست، شماتیک مدار رو باهاش رسم کنید میشه نقشه
              The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

یه چیزی در مورد ثبت اختراع بدون اگه داری ثبت می کنی که کسی از طرحت نتونه کپی کنه خیلی اثری نداره :sad:
                چون الان تو اصفهان فقط 63 مدل ابگرم کن خورشیدی ثبت شده :eek: ( این حرفو رییس مرکز پزوهش های اصفهان هفته پیش تو همایش گفت ) یعنی هر کسی با کوچکترین تغییر توی هر طرحی می تونه اونو ثبت کنه
                یه سری وکلا هستند تو کار ثبت اختراعات هستن با 25 هزار تومان نا قابل حق مشاوره کلی راهنماییت میکنن

اضافه شده در تاریخ :
                راستی الان ارزون ترین و بهترین شیو ه ثبت اختراع از طریق مراکز رشد(همون پارک تحقیقاتی ) تو همه مراکز استانام دفتر دارن تو تمام دانشگاه ها هم همینطور
                اگه اونجا طرحتو ثبت کنی وام میدن دفتر میدن زمین میدن کلا همه چی میدن

دیدگاه

ممنون از راهنمایی همه خیلی کمک کرد اگه مطلبی دیگه ای هم به ذهنتون رسید لطفا بزارید
                  :wow:
                  :applause:

اضافه شده در تاریخ :
                  راستی کسی ننمونه ادعانامه نداره لطف کنه بزار یه نگاهی بهش بندازیم؟سرچ کردم چیز به درد بخوری پیدا نکردم

اضافه شده در تاریخ :
                  دوستان من به پارک علم فناوری مراجعه کردم یکی اونجا بود میگفت ما اصلا اختراع ثبت نمیکنم کار ما بعد ثبت اختراعه...جریان چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran21
                    نوشتن ادعا نامه و توصیف اینا مشکل دارم.... چند بار نوشتم تا حالا ولی هر بار دستور اصلاحیه زدن اگه کسی میدونه چطور میتونم مدارک مورد نیازش رو بنویسم و ارائه بدم توضیح بده ممنون میشم
                    لطفا کلی باشه
                    من از طریق سایتssaa.irپیگیر میشم مراجع حضوری نداشتم
                    http://ip.ssaa.ir/Patent/SearchResult.aspx?DecNo=38706402&RN=52317

http://ip.ssaa.ir/redirect?type=DeclarationAttachment&EM=12& obj=456BB753160049B88C47DB5FD32A3822
                    http://ip.ssaa.ir/redirect?type=DeclarationAttachment&EM=12& obj=901E0B40AC6A4EA682B20252A6EF960D
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                      http://ip.ssaa.ir/Patent/SearchResult.aspx?DecNo=38706402&RN=52317

http://ip.ssaa.ir/redirect?type=DeclarationAttachment&EM=12& obj=456BB753160049B88C47DB5FD32A3822
                      http://ip.ssaa.ir/redirect?type=DeclarationAttachment&EM=12& obj=901E0B40AC6A4EA682B20252A6EF960D
                      ممنون :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran21
                        دوستان من به پارک علم فناوری مراجعه کردم یکی اونجا بود میگفت ما اصلا اختراع ثبت نمیکنم کار ما بعد ثبت اختراعه...جریان چیه؟
                        نه داداش اونجا ثبت اختراع نمی کنن اونجا مخصوص تجاری سارزی محصوله
                        اگه بتونی طرحتو تجاری سازی بکنی و مورد تایید قرار بگیره و وارد فرایند رشد مقدماتی بشه یعنی یه گروه تشکیل بدی و روی پروژتون تا مرحله تجاری سازی کار کنید و محصول قابل فروش بسازید خود به خود طرحتون ثبت اختراع میشه
                        و میتونید از یه عالمه امکانتات اونجا استفاده کنید
                        کار راهتی نیست ولی اگه از این طرق بتونید وارد بشید ایده ال ترین را حله
                        من خودم اونجا مشغولم کمکی خاستید بتونم کمک میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ohayo1368
                          نه داداش اونجا ثبت اختراع نمی کنن اونجا مخصوص تجاری سارزی محصوله
                          اگه بتونی طرحتو تجاری سازی بکنی و مورد تایید قرار بگیره و وارد فرایند رشد مقدماتی بشه یعنی یه گروه تشکیل بدی و روی پروژتون تا مرحله تجاری سازی کار کنید و محصول قابل فروش بسازید خود به خود طرحتون ثبت اختراع میشه
                          و میتونید از یه عالمه امکانتات اونجا استفاده کنید
                          کار راهتی نیست ولی اگه از این طرق بتونید وارد بشید ایده ال ترین را حله
                          من خودم اونجا مشغولم کمکی خاستید بتونم کمک میکنم
                          دوست عزیز، میشه در مورده امکاناتی که گفتین توضیح بدین، من یک اختراع دارم که می خوام تجاریش کنم، مکانو سرمایه می خوام، می تونم از این طریق اقدامی کنم، ممنون؟

دیدگاه

ببین تومراکز رشد سه تا چیز خیلی مهمه
                            1- ایده اولیه
                            2-تجاری سازی
                            3-تیم
                            هرکسی که این سات رو بتونه جور کنه میتونه تو یه گروه رشد بسازه
                            اول از سایت پارک تحقیقاتی استانتون یا از هرکودوم از سایتا فرم پذیرش رشد مقدماتی پر کنید و حضوری برید اونجا تا ثبت نام کنن از شوما
                            یه تایم داوری بهتون میدن تو این جلسه شما از طرحتون مقابل 3 تا داور دفاع میکنید
                            اخرین و مهم ترین سوالشون اینه که : فرض کنیم شوما وسیله رو ساختید چه طوری می خاید بفروشیدش اگه بتونید اثبات کنید طرحتون فروش داره
                            حتما پذیرفته میشین

اضافه شده در تاریخ :
                            چه قد غلط املایی دارم :biggrin:
                            در مورد تیم هم باید یه نفر با پایان خدمت
                            یک نفر نیروی ثابت
                            یک نفر دارای فوق لیسانس
                            و یک نفر دارای دکترا به عنوان استاد راهنما معرفی کنید
                            در مورد ایده هم یا باید ایدتون نو اورانه باشه یا مهندسی معکوس که از هر دوتاش حمایت میشه
                            حمایتشونم اینجوریه که
                            با پذیرش برای 6 ماه 5 ملیون بتون میدن با یه اتاق کامپوتر اینترنت پر سرعت
                            از این 5 ملیون یکو نیم ملیونشو همون مقع بر میدارن برای هزینه اجاره اتاق
                            از اون سه و نیم ملیونم حدود پونصد هزارشم بر میدارن به عنوان هزینه استاد راهنما تون راستی چون به استاد راهنماتون حقوق میدن اکثر استید از خداشونه که با هاتون کار کنن پس یه استادی رو انتخاب کنید که بتونید از معلوماتش استفاده کنین نه این که الکی اسمش تو لیستتون باشه چون عوض کردن استاد راهنما یه پروسه وحشت ناکه سر خودم اومده
                            در مراحل بعد 50ملیون وام بعد 200ملیون وام و ...

دیدگاه

ممنون فعلا دارم از طریق سایت سعی میکنم ثبت بشه اگه نشد میرم اونجا ویگیر میشم مشکل اینه که سایت ثبت اختراع خیلی دیر جواب میده سر به چند ماه یه بار میزنه تا نوبتت برسه اونم جوابت بیاد یه رفع نقص بخوره که دیگه هیچ یاید برای سال دیگه بیای

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X