اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای ساخت بیسیم fm که به کامپیوتر وصل بشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای ساخت بیسیم fm که به کامپیوتر وصل بشه

سلام دوستان من میخوام به بیسم fm بسازم که قابلیت برنامه ریزی از طریق کامپیوتر رو داشته باشه مثلا فرض کنید ما یه فرستنده fm ساده رو ساختیم . همه کاراش میخایم از طریق pc بشه مثلا رنج فرکانس رو اسکن کنه یا مکالملت رو ضبط کنه خلاصه کنترل لز طریق pc باشه چه چیز دیگه باید به مدار اضافه کنیم ؟

اضافه شده در تاریخ :
    یعنی هیچ کس هیچی نمیدونه ؟

پاسخ : درخواست راهنمایی برای ساخت بیسیم fm که به کامپیوتر وصل بشه

نوشته اصلی توسط saied-jackson
    سلام دوستان من میخوام به بیسم fm بسازم که قابلیت برنامه ریزی از طریق کامپیوتر رو داشته باشه مثلا فرض کنید ما یه فرستنده fm ساده رو ساختیم . همه کاراش میخایم از طریق pc بشه مثلا رنج فرکانس رو اسکن کنه یا مکالملت رو ضبط کنه خلاصه کنترل لز طریق pc باشه چه چیز دیگه باید به مدار اضافه کنیم ؟

اضافه شده در تاریخ :
    یعنی هیچ کس هیچی نمیدونه ؟
    بدون avrو ای سی های رابط با pc مثل PL2303 و برنامه ی مخصوص که خودت برای pcبنویسی نمیشه.شدینه ولی درد سر داره
    ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

ممنون از پاسختون . من باید این پروژه رو کار کنم .
      هر چیزی که لازم هست رو اینجا مطرح کنید و بنویسید تا من هم برم روش تحقیق کنم .

دیدگاه

1-برو سراغ برنامه نویسی،زبان cرو یاد بگیر چون با این زبان خیلی راحت چه برای میکرو و چه برای کامپیوتر میتونی برنامه بنویسی و بینیشون ارتباط برقرار کنی.
        2-بعد از یاد گیری برنامه نویسی،یکم سعی کن برنامه های ساده برای کامپیوتر بنویسی.بعد اینکه یکم حرفه ای شدی یه پروگرامر بخر.زیر 300هزار تومن هم پول پروگرامر نده که اعصابت رو خورد میکنه
        3-حالا راحت میتونی با ماژول ها و ارتباط اونا با میکرو و برنامه هاشون،هر کاری رو که میخوای انجام بدی.
        ترجيه ميدهم با کفش هايم در خيابان قدم بزنم و به خدا فکر کنم تا اينکه در مسجد بشينم و به کفش هايم فکر کنم.

دیدگاه

داداش رشته خودم نرم افزاره برنامه نویسی هم تا حدودی بلد هستم با basecam هم کار کردم . مشکل من فقط ساخت مداره از الکترونیک زیاد سر در نمیارم

دیدگاه

سلام
            به نظر من شما احتمالا به دو میکرو و دوتا ماژول ار اف برای ارسال صدا به صورت بیسیم نیاز دارید .در طرف ماژول1 شما با استفاده از مبدل انالوگ به دیجیتال میکرو صدا را نمونه برداری میکنید و با ماژول 1 اون را ارسال میکنید .در طرف ماژول 2 شما دیتا را وقتی دریافت کردید با استفاده از میکرو و ارتباط سریال ان با کامپیوتر ارتباط برقرار میکنید و صدا دریافت میشود :agree:
            این نمای کلی کار بود برنامه نویسی اش دست خودتو را می بوسه :read: :read:
            موفق باشی
            قنديل، تنديس قطره هايي است كه تسليم جاذبه زمين نشدند. "چگوآرا"

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X