اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و دریافت داده از کامپیوتر به میکرو و نمایش دادن تبادل اطلاعات از طریق LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و دریافت داده از کامپیوتر به میکرو و نمایش دادن تبادل اطلاعات از طریق LED

سلام دوستان

من یه برنامه برای ارسال و دریافت داده به صورت هگز بین میکرو و کامپیوتر نوشته ام و در ترمینال emulator میتونم داده ها رو ببینم ولی می خوام هر وقت داده ارسال میشه یک led روشن و خاموش بشه و هر وقت داده دریافت میشه یک led دیگر روشن و خاموش بشه.
    برای این قسمت led نمیدونم چطور برنامه رو باید کامل کنم.
    اینم خود برنامه
    $regfile = "m16def.dat"
    $crystal = 8000000
    $baud = 9600
    Dim C As Long
    Do
    Inputhex C
    Print C
    Wait 1
    Loop
    End
    لطف میکنید اگه منو راهنمایی کنید.

پاسخ : ارسال و دریافت داده از کامپیوتر به میکرو و نمایش دادن تبادل اطلاعات از طریق LED

امتحان نکردم اما به نظرم راحترین راه برای اینکه موقع ارسال و دریافت اطلاعات از طریق پورت سریال ، LED مربوط به هر کدام چشمک بزنه اینکه که یکی از پایه های LED رو توی مسیر RX وTX قرار بدی اینجوری موقع کار چشمک میزنن
    چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

پاسخ

روی پایه rx و پایه tx میکرو امتحان کردم led ها دائم روشن می مونند

دیدگاه

پاسخ : ارسال و دریافت داده از کامپیوتر به میکرو و نمایش دادن تبادل اطلاعات از طریق LED

بسکام بلد نیستم دست پا شکسته یه چیزی نوشتم تست کنید.

[code=vb]
        $regfile = "m16def.dat"
        $crystal = 8000000
        $bAud = 9600

CONFIG PORTC=OUTPUT

Dim C As Long
        Do
        Inputhex C

SET PORTC.0
        WAITMS 500
        RESET PORTC.0
        WAITMS 500

Print C

SET PORTC.1
        WAITMS 500
        RESET PORTC.1
        WAITMS 500

Wait 1
        Loop
        End

[/code]
        .The best question deserves a better answer
        =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
        «پناه»می برم «به خدا»
        از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
        محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

پاسخ

مرسی که جواب دادید
          این برنامه رو هم امتحان کردم نشد

دیدگاه

سطح اشنایی با برنامه نویسی تون رو بفرمایید تا بهتر بشه کمک کرد.
            همینطور خواسته هاتون از برنامه.
            «پناه»می برم «به خدا»
            از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
            محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

پاسخ

من یه برنامه به زیان بیسیک می خوام که بتونه داده به صورت هگز دریافت و ارسال کنه و زمانی که دیتا دریافت میشه یک led روشن و خاموش بشه و زمانی که ارسال میشه یک led دیگه روشن و خاموش بشه.
              همونطور که دوستمون گفتن led ها رو در مسیر rx و tx گذاشته بودم که وقتی در مسیر میکرو max232 میزارم led دائم روشن می مونه و وقتی در مسیر rx و tx max232 و کانکتور می زارم چشمک خیلی ضعیفی می زنه.
              آیا دستوری هست که بشه براش شرط If گذاشت که اگر دیتا ارسال و دریافت شد یک پایه خروجی ست و ریست بشه ؟

دیدگاه

ال ای دی که در مسیر خطوط rx و tx گزاشتین درواقع چشمک میزنن چون سرعت چشمک زدنش بالاس شما نمیبینن و اینم بخاطر سرعت تبادل بالای اطلاعاته

کد:
                http://s3.picofile.com/file/8192382942/rs.rar.html
                من کدی رو که دادم تست کردم جواب داد.
                اینم شبیه سازیش
                منتها ظاهرا دستور input در بیسیک زمانی که شما چیزی رو تایپ میکنین باید یه ENTER هم بزنین تا اونو بخونه.
                موفق باشید.
                «پناه»می برم «به خدا»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X