اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس پروگرمر STK500

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس پروگرمر STK500

سلام :nice:
    من از ATmega16a استفاده میکنم که طبق گفته ها باید فرکانس رو روی 4.000000 MHz تنظیم کنم. :agree: :agree:
    اما پروگرمر STK500 بیشترین فرکانسش که توی Chip programmer هست، 460800Hz هست و میخواستم بدونم این روی کارم تاثیر داره و یا اصلا ربطی بهم ندارن؟؟؟ :eek: :eek: :eek:

پاسخ : فرکانس پروگرمر STK500

ربطی بهم نداره برایه انتخاب مقدار کریستال باید فیوز بیت cksel3...0 که داخل دیتاشیت توضیح داده روی مقداری که لازم داری تنظیم کنی .
    تو انجمن سرچ کنی بحث در مورد فیوز بیت زیاده .
    تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنیآ‌! یکیآ‌ دیروز و یکیآ‌ فردا . . .

دیدگاه

پاسخ : فرکانس پروگرمر STK500

نوشته اصلی توسط itcloner
      سلام :nice:
      من از ATmega16a استفاده میکنم که طبق گفته ها باید فرکانس رو روی 4.000000 MHz تنظیم کنم. :agree: :agree:
      اما پروگرمر STK500 بیشترین فرکانسش که توی Chip programmer هست، 460800Hz هست و میخواستم بدونم این روی کارم تاثیر داره و یا اصلا ربطی بهم ندارن؟؟؟ :eek: :eek: :eek:
      فرکانس Chip programmer در واقع سرعت انتقال برنامه از کامپیوتر به میکرو در حین عملیات پروگرام است. و طبیعتا هر چه بالاتر باشد میکروی شما سریعتر پروگرام میشود.
      اما فرکانس اسیلاتور میکرو مربوط به زمان روشن بودن و کار کردن میکرو است. که هر چه بالاتر باشد میکرو با سرعت بالاتری کار کرده و در نتیجه دستورات را در زمان کوتاه تری اجرا میکند. که ارتباطی با مورد بالا ندارد.

فقط تنها موردی که این دو را به هم ارتباط میدهید :
      سرعت پروگرامر باید همیشه کمتر از یک چهارم کلاک خود میکرو باشد.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X