اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی انتخاب پردازنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی انتخاب پردازنده

سلام. من میخواستم میکرو ARM را از شرکت nxp شروع کنم و برای شروع کار چندتا سوال داشتم. ممنون میشم کسی جواب بده

1- آیا اگر خیلی فرق بین پردازنده های Cortex M3 و ARM7 است. یعنی من الان برای شروع اگر یکی را یاد بگیرم تقریبا اون یکی را هم یاد گرفتم و فقط در جزئیات با هم فرق دارند و به نظر شما کدام یک از آن ها الان بیشتر استفاده می شود.

2- شما کدام نرم افزار را برای برنامه نویسی میکرو پیشنهاد می کنید. IAR یا Keil. کدام امکانات بیشتر داره و حرفه ی تر است؟

3- آیا می شود شبیه سازی را در پروتئوس مثل میکرو AVR انجام داد؟

4- به نظر شما هدربورد یا بورد آموزشی بخرم کدام بهتر است؟

5- بهترین منبع آموزشی چیست. آیا سایت nxp، دارای Document های خوبی است؟

با تشکر

پاسخ : راهنمایی انتخاب پردازنده

با سلام نظر شخصی من با توجه به تجربه کمی که در رابطه با موضوع دارم:
    1- از نظر برنامه نویسی برای ما زیاد فرقی نمی کند چون ما بیشتر با رجیسترهای میکرو سروکار داریم (که تقریبا مشابه هستند) و خیلی درگیر هسته CPU نیستیم. شاید حداقل برای من این طور است. شاید در برخی موارد مثل کار کردن با حافظه تفاوت هایی وجود داشته باشد، ولی در کل برای راه اندازی پریفرال هایی که برنامه نویسی آن ها با هسته میکروکنترلر سروکار دارد، مثال های فراوانی وجود دارد که معمولا با کپی کردن آن ها در برنامه مشکل حل می شود. من فکر می کنم cortex-M3 از ARM-7 بهتره (حداقل سرعتش که بالاتره).
    2-با Keil کار میکنم و خیلی خوبه. سایتش هم عالیه. فروم هم داره. IAR رو نمی شناسم.
    3- بعید می دونم میکروکنترلرهای lpc در پروتئوس وجود داشته باشند.
    4-بورد آموزشی خیلی بهتره
    5-مثال های سایت nxp و سایت keil خیلی خوبه. اگر یک بورد آموزشی با پدر مادر بگیرید که CD داشته باشد، مثال های خوبی برای راه اندازی بورد در CD قرار میدهند.

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی انتخاب پردازنده

سلام
      آقا به نظر من می خوای شروع کنی با LPC و keil شروع کن
      چون الان LPC رو بورس تر از ATMEL هستش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X