اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری پارامترهای منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری پارامترهای منبع تغذیه

سلام...
    من یه منبع تغذیه AC/DC دارم . با میکرو مداری ساختم که پارامترهای ورودی مثل power factor و اینا را حساب کنه. زمانی که توی مراحل ساخت و اینا بودم برای این که اتصال کوتاه احتمالی توی مراحل ساخت و تست مشکل ساز نشه از یه هیتر 20 اهم توی مسیر جریان ورودی منبع تغذیه استفاده میکردم.
    الان مشکلی که دارم اینه : زمانی که اون هیتر توی مدار هست داده هایی که از مدار تست کننده خودم میگیرم خیلی به واقعیت نزدیک تره تا زمانی که اون هیتره را ور میدارم ولی دلیلش را نمیدونم چرا ؟
    باری هم که به منبع تغذیه وصله یا بار 10 اهمی هست که با مقاومتهای وات بالا ساختم چون در عمل این منبع تغذیه برای درایو LED استفاده میشه که امپدانس چراغی که بهش وصل میشه تقریبا 10 اهمه .
    اگه نظری دارید ممنون میشم مطرح کنید .

پاسخ : اندازه گیری پارامترهای منبع تغذیه

نوشته اصلی توسط aminrj
    سلام...
    من یه منبع تغذیه AC/DC دارم . با میکرو مداری ساختم که پارامترهای ورودی مثل power factor و اینا را حساب کنه. زمانی که توی مراحل ساخت و اینا بودم برای این که اتصال کوتاه احتمالی توی مراحل ساخت و تست مشکل ساز نشه از یه هیتر 20 اهم توی مسیر جریان ورودی منبع تغذیه استفاده میکردم.
    الان مشکلی که دارم اینه : زمانی که اون هیتر توی مدار هست داده هایی که از مدار تست کننده خودم میگیرم خیلی به واقعیت نزدیک تره تا زمانی که اون هیتره را ور میدارم ولی دلیلش را نمیدونم چرا ؟
    باری هم که به منبع تغذیه وصله یا بار 10 اهمی هست که با مقاومتهای وات بالا ساختم چون در عمل این منبع تغذیه برای درایو LED استفاده میشه که امپدانس چراغی که بهش وصل میشه تقریبا 10 اهمه .
    اگه نظری دارید ممنون میشم مطرح کنید .
    سلام
    منم این مشکل رو تقریبا داشتم ، از ولتاژ و جریان ورودی و خروجی مدار نمونه میگرفتم و برای گرفتن نمونه از جریان ها مقاومت های 0.1 اهمی در خروجی و ورودی سری کرده بودم، منتها وقتی مقاومتها دماشون یه 10 درجه میرفت بالا تر به شدت مقدارشون بهم میریخت و بازده مدارم مثلا میشد 300% از راه محاسبه توان ها که اشتباه بود. ولی بار رو که یکمی سبک میکردم چون زیاد گرم نمیشدن خیلی خوب نشون میداد
    شاید مشکل شما هم همین باشه

head<=
    ...تشکر خدا...
    [img width=97 height=100]http://mahdi3d.persiangig.com/image/5280543_t.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X