اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پردازش تصویر در arm

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پردازش تصویر در arm

با سلام خدمت اساتید محترم
    من می خوام یه دوربین به arm وصل کنم و با اون از پلاک ماشین عکس بگیرم.سپس روی اون عکس پردازش انجام بدم و شماره پلاک رو از تو عکس به دست بیارم.این کار در متلب شدنی است.آیا می تونم با arm هم این کارو انجام بدم؟خوشحال میشم پاسخ بدید. :smile:
    با تشکر
    وب سایت تخصصی برق و الکترونیک روبوتیها
    انجام کلیه پروژه های الکترونیک با نازل ترین قیمت
    www.Robotiha.ir

پاسخ : پردازش تصویر در arm

سلام

شدنی که هست!
    ولی .................................................. ..............

متلب از cpu کامپیوتر استفاده میکنه که امروزه سیستم همه با سرعت و کلاک بالای 4 گیگاهرتز هستن!
    ولی در میکرو های ARM حتی کسری از این کلاک هم به زور داریم!
    پس سرعت کار دستگاهتون به طرز وحشتناکی پایین میاد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mobin-m
      سلام

شدنی که هست!
      ولی .................................................. ..............

متلب از cpu کامپیوتر استفاده میکنه که امروزه سیستم همه با سرعت و کلاک بالای 4 گیگاهرتز هستن!
      ولی در میکرو های ARM حتی کسری از این کلاک هم به زور داریم!
      پس سرعت کار دستگاهتون به طرز وحشتناکی پایین میاد!
      خیلی ممنون دوست عزیز.حق با شماست سرعت پایین می یاد ولی مجبورم دیگه! :smile:
      اگه می دونید چطوری این کار انجام میشه یا مرجعی برای این کار می شناسید،لطفا معرفی کنید.خیلی نیاز دارم البته خودم هم دارم به شدت روش کار می کنم!
      www.Robotiha.ir

دیدگاه

با چه سخت افزاری؟ کتابخونه میخواید یا الگوریتم یا برنامه آماده یا ...؟ از چه محیط برنامه نویسی استفاده می کنید؟ چه نوع دوربینی دارید؟
        زندگي يعني لذت ياد گرفتن و ياد دادن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ص
          با چه سخت افزاری؟ کتابخونه میخواید یا الگوریتم یا برنامه آماده یا ...؟ از چه محیط برنامه نویسی استفاده می کنید؟ چه نوع دوربینی دارید؟
          دوربین:ترجیحا ov7670 بدون حافظه
          میکروکنترلر:زیاد مهم نیست اما فکر کنم at91sam7x256 خوب باشه
          محیط برنامه نویسی:برام فرقی نمی کنه
          هدف من تشخیص عدد پلاک از داخل تصویر است حالا هرطوری باشه فرقی نمی کنه
          خودم هم دارم روش کار می کنم فکر نکنید کاری انجام نمی دم! :biggrin:
          www.Robotiha.ir

دیدگاه

پردازش تصویر در arm

پردازش تصویر تو متلب و #c قابل انجامه.به نظرتون میشه از #c یا متلب تو arm استفاده کرد؟اگه هم به طور دستی میشه پردازش تصویر انجام داد،الگوریتم یا کتابخونه ی خاصی نداره؟
            www.Robotiha.ir

دیدگاه

جواب سوال اول بله! Matlab امکان تبدیل کدهای سیمولینک به C رو داره که میشه توی Arm استفاده کرد.
              در مورد سوال دوم هم بله,کتابخونه های زیادی هست که مشهورترینش Opencv هست. بسته به سطح کاری کی میخواید انجام بدید کتابخونه های دیگه ای هم هست که مخصوص میکروکنترلرها نوشته شدند.
              زندگي يعني لذت ياد گرفتن و ياد دادن

دیدگاه

برای این کار از تراشه های DSP شرکت ti سری 66xx استفاده می شه که مخصوص پردازش تصویر هستند. برای حرفه ای تر انجام دادنش هم می تونید از FPGA استفاده کنید اما time-to-market تتون میره بالا.
                من استفاده از آرم رو توصیه نمیکنم اما اگر میخواهید استفاده کنید فرکانس کاریتون باید بالا باشه پیشنهاد من اول OMAP بعد CortexA-x هستش.

دیدگاه

از کمکهاتون تشکر می کنم.میرم روش کار کنم و اگه مشکلی داشتم اعلام می کنم.
                  این تراشه های cortexA-x از کجا قابل خریدن؟
                  www.Robotiha.ir

دیدگاه

cortex-a میشه مثل cortex-a8 و ... . بردهای آماده براش زیاد هست مثل beaglebone black و ... . cortex-a مثل پردازنده هایی که تو گوشی ها وتبلت هست. بیشتر برای پیاده سازی سیستم عامل هست و فضای کاریشون خیلی متفاوته

دیدگاه

:biggrin:
                      نوشته اصلی توسط ariahope
                      cortex-a میشه مثل cortex-a8 و ... . بردهای آماده براش زیاد هست مثل beaglebone black و ... . cortex-a مثل پردازنده هایی که تو گوشی ها وتبلت هست. بیشتر برای پیاده سازی سیستم عامل هست و فضای کاریشون خیلی متفاوته
                      من می خوام پروژه ارزون تموم شه.آیا برد ارزون تری هم هست؟آیا میشه روی at91sam7x256 لینوکس نصب کرد؟
                      www.Robotiha.ir

دیدگاه

لینوکس و سیستم عامل خودش تازه حجم زیادی از میکرو رو میگیره. دلیل استفاده از سیستم عامل اینه که انقدر بلوک ها زیاده تو پردازنده های قوی که نمیشه خیلی مستقیم رجیستری باهاشون کار کرد. نمیشه یعنی اینکه به شدت زمان بره و توجیه استفاده از اون پردازنده از بین میره. پس دلیلی به نصب لینوکس ندارید. برای اینکه شما واقعا جواب منطقی بگیرید من قطعا پیشنهادم با کار بر روی DSP هست. اما اگر مدنظظرتون اینه یه پروژه دانشگاهی رو به استادتون تحویل بدید به این چیزا فکر نکنید و هرکار مناسب میدونید انجام بدید چون اساسا پروژه های دانشگاهی بیشتر جنبه هابی و فان داره.

دیدگاه

سلام.
                          من روی یک رزبری ۱ (بی+) یک لینوکس ریختم . روش کتابخونه OpenCV رو نصب کردم . به راحتی کار میکنه . دوربین وب کم معمولی هم کفاف کار رو میده و به راحتی شناسایی میشه .
                          برای قسمت OCR هم یک کتابخونه به اسم tesseract-OCR هست که عملکردش عالیه .
                          یکم عملکردش کنده که البته احتمالا با رزبری ۲ این مشکلات سرعت کمی بهبود پیدا میکنه .
                          اگر برنامه نویسی ++C بلدی خودتو درگیر یادگرفتن چیز جدید (مثلا DSP ) نکن . با همین برد رزبری کارت خیلی خیلی ساده تر از چیزی که فکرشو بکنی راه میفته .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-65
                            سلام.
                            من روی یک رزبری ۱ (بی+) یک لینوکس ریختم . روش کتابخونه OpenCV رو نصب کردم . به راحتی کار میکنه . دوربین وب کم معمولی هم کفاف کار رو میده و به راحتی شناسایی میشه .
                            برای قسمت OCR هم یک کتابخونه به اسم tesseract-OCR هست که عملکردش عالیه .
                            یکم عملکردش کنده که البته احتمالا با رزبری ۲ این مشکلات سرعت کمی بهبود پیدا میکنه .
                            اگر برنامه نویسی ++C بلدی خودتو درگیر یادگرفتن چیز جدید (مثلا DSP ) نکن . با همین برد رزبری کارت خیلی خیلی ساده تر از چیزی که فکرشو بکنی راه میفته .
                            ممنون از پاسخ شما.متاسفانه در حال حاظر توانایی مالی خریدش رو ندارم.انشاالله به زودی رزبری 2 می خرم.برای این کار باید عالی باشه.
                            www.Robotiha.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X