ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20
    2012/12/26
    4
    0

پاسخ : معرفی و آموزش نرم افزار System Generator

سلام
    دوست عزیز مطلب بسیار جالبی رو شروع کردید و انشالله هم ادامه پیدا کنه
    من یه صحبتی میکنم ببین چقد درسته؟
    این ورژنی که شما نصب کردید منظورم ise هستش گفتید 14 هست نه؟
    و ایا سورستون کامل هست ؟
    بعد اینکه په کرکی رو استفاده کردید؟(اگه از جایی دانلود شده بگید که از کجاس و چه سایتی؟ ) و اینکه اسمه کرک یا لایسنس و یا تیمی که کرک کرده رو بگید چون خیلی مهمه
    بعدش الان شما توی مطلب کامل نصب کردید؟
    مطلبتون چه ورژنیه؟ دقیق؟ چون اینا به شدت نا همخونی دارن تو نصب برای مطلب
    من که ise 13 رو دارم با مطلب 2013 نصب نشد و موقع بالا اومدن مطلب و سیمولینک erorهای ناجور میده
    خلاصش که دوستان بدونید که داستانیه نصبش
    تشکر از راهنماییتون
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    46

سلام. ورژن نرم افزارها در پست اول مشخصه. ISE 14.7 و Matlab R2013a. نرم افزارها از اینترنت دانلود شدن (فکر می کنم سایت soft98.ir)
    در مورد ورژن های سازگار هم در انتهای پست اول توضیح داده شده، چک کنید که ورژن دو نرم افزار با هم سازگار باشه.
    مشکل فایل لایسنس که منجر به خطای Fatal Internal Error هم میشه در پست قبلی توضیح داده شده.
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    46

سلام.
    متأسفانه مدتی فرصت نشد سر بزنم و مطلب جدید بذارم به همین خاطر تصمیم گرفتم یک مثال پیچیده تر و کامل تر بذارم، هر کی علاقه منده میتونه فایل رو دانلود کنه و خودش باهاش کار کنه تا با مهندسی معکوس متوجه نحوه کار برنامه بشه. هر سوالی هم داشتید همین جا جواب میدم.
    این مثال یک پیاده سازی از الگوریتم Histogram Equalization (تعدیل هیستوگرام) هست که یکی از مباحث کاربردی پردازش تصویره. هدف از این مثال پیاده سازی آموزشی بوده و دنبال بهینه سازی از نظر منابع یا زمان نبودم و صرفاً عملکرد درست برنامه مدنظر بوده.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

الگوریتم Histogram Equalization تصویر ورودی که زیادی تاریک یا زیادی روشن هست و یا کنتراست پایینی داره (هیستوگرام تصویر در قسمت کوچکی جمع شده) رو تبدیل به یک تصویر با کنتراست بالا میکنه. نحوه کار این الگوریتم در فایل اسکریپت متلب همراه پروژه مشخصه (دستور متلب مربوط به این الگوریتم = histeq) و به این صورت هست که اول هیستوگرام تصویر به دست میاد. منظور از هیستوگرام، نموداری هست که تعداد سطوح روشنایی مختلف در کل تصویر رو به صورت نرمالیزه نشون میده. در مرحله بعد هیستوگرام تجمعی به دست میاد که مقدار هر سطح روشنایی معادل مجموع مقدار هیستوگرام غیر تجمعی خود اون سطح روشنایی و همه سطوح پایین تر از خودشه. در مرحله آخر هر سطح روشنایی در تصویر اصلی، با مقدار معادل در هیستوگرام تجمعی جایگزین میشه که به دلیل استفاده از هیستوگرام تجمعی، نتیجه دلخواه مطابق شکل زیر حاصل میشه:

این برنامه یک تصویر Grayscale با اندازه 256*256 رو به عنوان ورودی میگیره و بعد از محاسبات، تصویر پردازش شده رو به عنوان خروجی میده. نحوه دریافت ورودی به این صورته که تصویر به صورت یک بردار در میاد و اندیس و مقدار در پورت های ورودی قرار میگیرن و با هر بار یک شدن wr ورودی، مقدار پیکسل در حافظه RAM ذخیره میشه. بعد از اتمام دریافت تصویر، برنامه شروع به محاسبه هیستوگرام تصویر میکنه و در یک حافظه RAM دیگه ذخیره میکنه، بعد از تمام شدن محاسبه هستوگرام، هیستوگرام تجمعی محاسبه و در حافظه RAM سوم ذخیره میشه و بعد از اتمام این مرحله، پیکسل های تصویر به ترتیب خونده میشه و مقدار معادل هر کدوم با همون فرمتی که دریافت شدن در خروجی قرار میگیره.

برای اجرای برنامه، اول قسمت input در فایل sg_imhist_ex رو اجرا کنید تا ورودی شبیه سازی، آماده بشه، بعد از اجرای شبیه سازی، برای دیدن خروجی برنامه قسمت output از sg_imhist_ex رو اجرا کنید. با اجرای فایل HistogramEqualization میتونید خروجی متلب رو ببینید و با خروجی System Generator مقایسه کنید.

با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    2014/07/25
    11
    5

سلام هادي جان
    خيلي مطالب مفيدي ارائه دادي و اميدوارم آموزش هات ادامه داشته باشه.
    تعدادي از مسائلي كه در كار با System generator يكم مبهمه مطرح ميكنم اميدوارم دانش شما راه گشا باشه.
    1- آيا امكان پروگرم كردن مستقيم يا توليد فايل خروجي برنامه ريزي FPGA در محيط متلب وجود داره؟
    2- چه FPGA هايي رو ساپورت ميكنه؟
    3- ميشه بدون داشتن دانش VHDl و Verilog صرفا از System generator استفاده كرد؟
    4- آيا اگه براي نوشتن برنامه هاي ساده تر مثلا كنترلي (غير پردازش سيگنال) از system generator استفاده كنيم مشكلي وجود نخواهد داشت و برنامه بهينه است؟
    5- ميشه با تهيه برد هاي آماده مثل Mojo3 كه Spartan6 داره در محيط System generator شروع به كار كرد؟

من از يكي از دوستان شنيدم كه در برخي شركت ها بردهاي آماده خريداري ميشه و در محيط system generator برنامه نويسي انجام ميشه و با ise پروگرم ميكنن و خبري از vhdl و verilog نيست و پروژه ها هم خيلي حرفه اي هستند. نظر شما چيه؟ اگه اين راه وجود داشته باشه خيلي ها شايد تمايل پيدا كنن پروژه ها شون رو با FPGA پياده سازي كنن چون از يك طرف ديگه خبري از رجيستري هاي پيچيده نيست و از طرف ديگه محيط متلب خيلي جذاب و پايدار هست. يعني هر روز يك ورژن كاملا متفاوت توليد نميشه و بيس همونه كه بوده.

هادي جان خيلي مشتاق جوابتون هستم. دوست دارم بيشتر بحث كنيم چون مشكل كار با system generator در قدم اول بيشتر عدم شناخت قابليت هاست و قدم دوم نكات فني كه شما استاديد. :job:
    با تشكر
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    46

1- بله، در پست های قبل نحوه اختصاص ورودی/خروجی ها و کلاک توضیح داده شد.
    2- همه FPGA های متداول Xilinx (اسپارتان3 و بالاتر) رو پشتیبانی میکنه. در بلوک System Generator در قسمت Part لیست همه قطعات پشتیبانی شده هست.
    3- بله.
    4- در استفاده از SysGen هم مثل HDL نکاتی هست که اگه رعایت بشه طرح بهینه میشه و بیشتر به نحوه طراحی بستگی داره. در بلوک System Generator با کلیک روی Performance Tips میتونید این نکات رو ببینید. من شخصاً استفاده از HDL رو برای کار کنترلی ترجیج میدم.
    5- بله، برد مهم نیست، همین که FPGA پشتیبانی بشه کافیه. با وجود محیط Symulink و ابزار شبیه سازی، بدون برد آموزشی هم میشه شروع کرد.
    کارهای نسبتاً بزرگ و پیچیده پردازشی فقط با SysGen قابل پیاده سازی هستند. قسمتی از یک پروژه رو با SysGen پیاده سازی کرده بودم که قسمت کوچکی از کار کنترلی اون در پیاده سازی با تست عملی (با ChipScope) متفاوت با شبیه سازی بود که اتفاقاً خیلی هم مهم بود و احتمال آسیب به یک قطعه مهم و گرون قیمت رو داشت که در نهایت مجبور شدم اون قسمت کنترلی کوچک رو با HDL کار کنم.
    2014/07/25
    11
    5

خيلي ممنون از پاسخ هاتون.
    آموزش ها تون خيلي عالي هستن. من قصد دارم برد mojo3 رو تهيه كنم و شروع كنم. اگه يك بار يك برنامه نسبتا ساده رو از ابتدا در محيط متلب تا انتهاي پروگرم كردن FPGA (ترجيحا Spartan6) آموزش بديد تا بتونيم شروع سريع تري داشته باشيم و بهره بيشتري از وجود شما ببريم خيلي عالي ميشه.
    باز هم تشكر
    2007/12/08
    65
    0

واقعا آموزشتون عالی و مفیده... من سال گذشته پایان نامه ام پیاده سازی الگوریتم انرژی محلی پردازش تصویر با استفاده از سیستم ژنراتور بود و خیلی سخت تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم و پیش برم تنها منبعم هم فایل آموزشی خود زایلینکس بود که خیلی بسیط بود ... الان آموزش شما را دیدم و احساس کردم چقدر من اون موقع همچین چیزی را کم داشتم... ازتون ممنون میشم آموزش را ادامه بدید تا بهره ببریم ... :job:
    2007/10/14
    تهران
    1,335
    46

منابع سایت Xilinx برای System Generator for DSP:

1- برای شروع کار با System Generator:

2- راهنمای کاربر برای System Generator:

3- مرجع راهنمای System Generator:

4- ویدئوی آموزشی System Generator:

2015/06/23
    2
    0

با تشکر از زمان و انرژی که صرف میکنید
    متاسفانه من نمیتونم اون مبحٍثی که راجع به ورژن های سازگار متلب و ise بحث شده رو پیدا کنم . روی لینک مشخص شده هم که میزنم صفحه ی مرتبط رو نمیتونم ببینم لطفا اگر میشه دوباره لینک پست مورد نظر رو بزارید.ممنونم.
    2017/08/05
    1
    0

با سلام ببخشید من دانشجوی کارشناسی برق هستم و پروژم پیاده سازی هستش که با system generator انحام میشه اگه لمکلنش هست راهنماییم کنیدموضوع پروژم هم پیاده سازی تصاویر mri و تومور مغزی با سیستم ژنراتور xilinx.
    ویرایش توسط اشکان غفارزاده : 2017/08/15 در ساعت 00:27
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20