اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در +nrf24l01

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در +nrf24l01

سلام .دو عدد ماژول دارم که می خوام فرستنده و گیرنده بودن انها را مدام تغییر دهم این امکان وجود دارد .اگر که ممکن کمک کنید .
    با تشکر...

پاسخ : مشکل در +nrf24l01

گیرنده و فرستنده بودن این ماژول ها فقط در زمان برنامه نویسی قابل تعیین کردن است.
    اما من یه چیزی به ذهنم رسیده، که فعلا ماژول ندارم تست کنم، به شما می گم شما تست کنید، ببینید میشه یا نه.
    البته این راهی که میگم اصلا معمول نیست و شاید نشه تو پروژه های مهم ازش استفاده کرد، اونم تازه اگه جواب بده.
    به این صورت که میکرو رو بعد از یه زمان معیین توسط واچ داگ ریست کن و برنامه رو جوری بنویس که اگه دفعه قبل فرستنده بود، این دفعه بشه گیرنده.
    به صورت کلی باید از حافظه eeprom برای نگه داری مقدار 0 یا 1 که تعیین کننده حالت ماژول هستن استفاده بکنی و هر موقع خواستی که وqعیت کاری میکرو رو عوض کنی، اون مقدار توی حافظه رو عوض کن و میکرو رو ریست کن.
    کد:
    eeprom bit a;
    a=0 or a=1;
    nRF_Config(a);
    وقتی داری این رو برنامه نویسی می کنی خیلی دقت کن، چون وقتی که وضعیت میکرو رو تغیییر میدی، توجه کن که از دستورات مخصوص به اون وضعیت استفاده کنی، منظورم اینه که مثلا میکرو توی حالت فرستنده باشه ولی توی برنامه منتظر دریافت داده باشه!!!!
    برنامه رو هم نوشتی این جا بزار که نگاه کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X