اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای برد اموزشی atxmega128a 1u

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای برد اموزشی atxmega128a 1u

سلام
    ایا ویندوز 8 برد ATxmega128a 1u رو نمیشناسه من برنامه FLIP رو نصب کردم ولی با اتصال کابل USB اتفاقی روی صفحه کامپیوترم نمیفته یا اینکه بوت لودر رو باید خودم بریزم؟
    اگه اینطوره با یک پروگرامر یونیورسال TNM5000 چطور انجام میشه
    ممنون از توجه حضرات با تشکر
    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

پاسخ : کمک برای برد اموزشی atxmega128a 1u

Bootloader باید یک بار توسط پروگرامر روی میکروکنترلر برنامه ریزی شده باشد تا بتوان از آن استفاده کرد. درباره این موضوع در انجمن مطالب کافی وجود دارد که لازم است ابتدا جستجو کنید. ضمنا در مورد شماره مورد نظر خود و وارد شدن برنامه به بخش Bootloader به پست زیر مراجعه کنید:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9891#msg709891
    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام جناب طراح
      متشکر از پاسخ شما
      من این برد رو از فروشگاه ECA تهیه کردم و در فایل راهنمای همراه اعلام شده که فایل بوت لودر از قبل روی میکرو نصب شده .
      حالا مشگل اینجاست که وقتی برد اموزشی رو به کامپیوتر متصل میکنم و ضمن نگاه داشتن شاسی FLIP یک بار شاسی RESET رو فشار میدم و بعد FLIP رو رها میکنم(طبق دستورالعمل) هیچ اتفاقی نمیفته.

حالا سوالم اینه :
      1- ایا اشتباها برنامه بوت لودر روی میکرو ریخته نشده
      2- با توجه به سیستم عامل من ویندوز8 ایا این برد با این ویندوز مشگل داره
      متشکر از لطف شما

دیدگاه

سلام اقا ظاهراایراد از برد
        الان سه روزه سرکارم
        اصلا این بخش پشتیبانی چطوریه ظاهرا فقط توش نوشته هست چطور میشه مساله رو با بخش پشتیبانی مطرح کنم واقعا خیلی عجیبه شاید باید پاشم یه سفر برم تبریز.
        وقتی میخام برد رو به پروگرامر یونیورسال هم متصل کنم نمیشه وداعم خطا میده
        حالا دیگه سوال اینه با اینهمه ادعا در مورد خدمات واموزش ایا این بردها تست نمیشن و فروخته میشن و بعد دیگه هیچ پس شاید عقب موندگی ما ایرانیها به خاطر اینه که اگه یه چیز کوچک رو بدونیم حاظر نیستیم اونو بهراحتی انتقال بدیم

دیدگاه

در توضیح نرم افزار FLIP نوشته شده:

Runs on Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8

بنابراین نباید مشکل خاصی با ویندوز 8 داشته باشد. اگر برد شما با پروگرامر استانداردی مانند MKII هم برنامه ریزی نشود، احتمالا مشکل اساسی دارد که در اینصورت باید از بخش پشتیبانی سازنده برد کمک بگیرید.
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

بله دقیقا همین برنامه رو از سایت رسمی اتمل دانلود کردم.
            ودر پاسخ به راهنمایی که شما لطف کردید و ارسال کرده بودین روی برد یک شاسی هست که به نام flip نامگذاری شده و در حقیقت پایه f0 رو به لاجیک صفر میبره تا با شاسی ریست به خط بوت لودر بریم . و سازنده برد هم در فایل راهنما اشاره کرده که برنامه بوت لودرمیکرو روی اون ریخته شده واماده کار در حالت USB هستش
            ولی دریغ از یک واکنش کوچک ............................ الان تا امروز صبح سه ساعته سر کار بودم و نهایتا صبح برد رو ارسال کردم . جالب نه.

اضافه شده در تاریخ :
            سلام میشه این پرد رو با TNM5000 برنامه ریزی کرد ولی نمیدونم مشگل از نصب FLIP بوده یا نه هنوز نتونستم باUSB ارتباط برقرار کنم
            اگه یه روزی موفق شدم حتما کاملا شرح میدم :angry:

دیدگاه

در صورت برنامه ریزی میکروکنترلر با پروگرامر، بخش Bootloader پاک می شود و دیگر امکان برقراری ارتباط با FLIP از طریق usb ممکن نیست.

دیدگاه

سلام

من این برد را تهیه کردم و مدت هاست از بوت لودر روی ویندوز ۸ و ۸.۱ استفاده می کنم.احتمالا در اتصال اشتباهی انجام می دید.

دیدگاه

]منظورم اینه که برد قبلی مطلقا پروگرام نمیشد
                  البته من با TNM 5000 برنامه ریزی میکنم
                  نمیدونم برد اول په اشکالی داشت ولی یقینا مشگل داشت
                  اما حالا برنامه ریزی میشه و برنامه ها هم اجرا میشن ولی وقتی بوت لودر رو میریزم و برد رو بهکامپیوتر وطل میکنم هیچ اتفاقی نمیفته :angry:
                  1-ایا فیوز بیت ها در حالت خاصی باید قرار بگیرن؟
                  2- ایا کار بخصوصی روی نصب درایو ها باید انجان بدم یعنی چیزی رو جایی کپی کنم
                  3- ایا با گرفتن شاسی فلبپ ( F0 ) بعد از رهاشدن ریست باید انقدر شاسی رو نگهدارم تا متصل بشن
                  4- ایا زمان زیادی برای اتصال طول میکشه
                  الان میشه با CODVISION روی استدیو برنامه رو نوشت و از طریق TNM 5000 به میکرو انتقال بدم ولی چرا به فلیپ متصل نمیشه .
                  لطفا هرکس اطلاعات کاملی داره مراحل رو برای بقیه شرح بده من اگه بتونم حتما این کار رو میکنم :mrgreen:

دیدگاه

ببخشید منطور از اتصال اشتباه چیه من تقریبا همه مدل امتحان کردم
                    1- با کابل USB تنها
                    2- با اداپتور و کابل USB
                    3- با کابل USB روی برد تکی بالایی (هد) بدون برد پایین
                    4- گرفتن شاسی فلیپ و خاموش و روشن کردن کامپیوتر و ادامه کار
                    5- و .......
                    لطفا اگر روش خاصی هست توضیح بدین دوستان هم بدونن
                    با اتصال کابل USB به کامپیوتر هیچ اتفاقی نمیفته

اضافه شده در تاریخ :
                    وقتی سعی کردم به صورت دستی برد رو معرفی کنم از طریق ACTION روی DEVICE MANGER نهایتا خطای شناخته نشدن INF رو میده اگر کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه

دیدگاه

شاید مشکل از درایور USB هست که با ویندوز 8 مطابقت ندارد آخرین نسخه رو از سایت Atmel دریافت و نصب کنید.
                      گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

اولین نکته اینه که در ویندوز 8 درایورهای بدون امضا نصب نمیشن وبرای تنظیم اون باید مراحلی رو دنبال کنید که لینک اونو گزاشتم
                        http://hinetwork.ir/1391/06/نصب-درایورهای-بدون-امضا-دیجیتال/
                        قبل از انجام این مراحل به هیچ عنوان نمیتونین درایو USB شرکت ATMEL رو نصب کنین و مرتبا خطای INF رو میده البته به صورت اتوماتیک که مطلقا نمیشه ولی بعداین مراحل از طریق دیواس منجر و اکشن میتونین اونو نصب کنین
                        ولی هنور نتونستم برد رو به FLIP متصل کنم
                        ولی احتمالا همچین مشگلی داره

دیدگاه

با کمک نرم افزارهایی مثل USB Trace و USB Monitor و ... می توانید ببینید که در هنگام رفتن به BootLoader آیا اصلا دیتایی از پورت USB رد و بدل می شود و آیا کامپیوتر اتصال برد به پورت USB را تشخیص می دهد یا نه. بنده در ویندوز 8.1 از طریق FLIP بدون مشکل با XMEGA ارتباط برقرار می کنم البته با اعمال تنظیماتی که در پست قبلی اشاره کردید.
                          گاهی افرادی به موفقیت های بزرگ می رسند، تنها به این دلیل ساده که نمی دانند کاری که به آن دست زده اند بسیار دشوار، بلکه غیر ممکن است.

دیدگاه

نه هنگام اتصال به پورت هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمیشه ودر حثیقت اصلا اتصال پورت USB تشخیص داده نمیشه

دیدگاه

در هنگام اتصال به پورت USB یکسری اطلاعات به Host ارسال می شود( برای شناسایی وسیله و اجرای درایور متناسب با آن) که طبق گفته شما اصلا اتصال تشخیص داده نمی شود تا اطلاعاتی رد و بدل شود.پس یا کدهای BootLoader با این شماره مطابقت ندارد چون در سری A1U در بخش USB اشکالاتی وجود دارد که برای استفاده باید به آن توجه شود. یا اینکه چک کنید که شماره میکروی روی برد دارای USB هست یا نه(شاید میکروی اشتباهی قرار داده شده)!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X