اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار محدود کننده جریان (فیوز الکترونیکی )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار محدود کننده جریان (فیوز الکترونیکی )

با سلام خدمت اساتید

من به یک مدار فیوز الکترونیکی احتیاج دارم اگر از دوستان کسی اطلاعاتی راجع بهش داره راهنمایی کنه
    میخوام برای یک موتور AC مثلا موتور کولر استفاده کنم هر وفت به هر دلیلی مانعی باعث توقف جرخیدن موتور شد
    با روشن شدن LED یا Buzzer جریان و قطع کنه

ممنون
    موفق و پیروز باشید

پاسخ : درخواست مدار محدود کننده جریان (فیوز الکترونیکی )

به نظر من شما باید از ترانس جریان استفاده کنی و خروجیه اون رو با opamp سنس کنی
    چون در غیر این صورت باد از مقاومت شانت استفاده کنی و اختلاف ولتاژ رو dc کنی و سنس کنی که با توجه به جریان بالای موتور کولر خطر داره حسن :twisted:
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام
      چرا از سنسور جریان استفاده نمی کنی مثل CSNE151
      توی بازار هم هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fazel459
        سلام
        چرا از سنسور جریان استفاده نمی کنی مثل CSNE151
        توی بازار هم هست
        اصلا اطلاعاتی راجع بهش ندارم
        اگه میشه یه کم بیشتر راجع بهش توضیح بدید قیمتش ؟ کارکردش یعنی فقط یک قطعه سنسور جریان مشکل منو حل میکنه ؟
        قابل نظیمه برای یک شدت حریان خاص؟

ممنون موفق باشید

دیدگاه

یه سنسور که سر راه جریان قرار می گیره و تغذیه خودش 15 ولت هست در خوروجی برای 25 امپر 12.5 می لی امپر میده البته یک افست 0.6 داره.

دیدگاه

دوستان کسی مداری نداره (بدون ترانس و سنسور) مثلا با قطعات الکترونیکی مثل SCR , DIAC, MOSFET , ....
            که وقتی جریان 220 ولت از 2 امپر بیشتر شد ولتاژ رو قطع کنه و یک led هم روشن بشه و وقتی جریان زیر 2 امپر اومد ولتاژ رو وصل کنه و مثی خاموش بشه

یا مداری دارید که بشه ولتاژ 220 ولت رو به adc میکرو داد و جریان رو اندازه گرفت ( بازم میگم بدون ترانس و سنسور )؟

دیدگاه

دوستان خواهش میکنم کسی مداری نداره بزاره

دیدگاه

می تونی از سنسور های اثر هال استفاده کنی که در ازای عبور جریان های DC و AC با دامنه های متفاوت ولتاژ های خروجی متغیری می تونی بگیری و بعد می تونی یه مقایسه کننده بزاری (نه پ امپ) مثل LM319 و بعد اگه ولتاژ خروجی سنسور از ولتاژ مرجع بیشتر یا کمتر (به نسبت ساختارش) شد، خروجی مقایسه کننده که خودش می تونه تحریک رله ترانزیستور یا ترایاک باشه قطع بشه و حالا در کنارش یک ال ای دی هم روشن شه
                اگه از شنت استفاده می کنی یادت باشه در موارد AC مثل موتور کولر می باید ولتاژ نمونه رو یکسو کنی که حتما باید بافر بشه (با استفاده از پ امپ چون Ri خیلی زیادی داره)

دیدگاه

عزیزم شما میخای جریان رو اندازه بگیری. با دادن ولتاژ 220 به میکرو که نمیشه این کار رو کرد. ولتاژ به جریان ربطی نداره. همونطور که دوستان گفتند یا باید از سنسورهای جریان استفاده کنی که تو بازار موجوده ولی قیمتشون یکم زیاده. یا اینکه با یه مقاومت جریان رو به ولتاژ تبدیل کنی و اون رو اندازه بگیری

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X